Mtec H7 4300k-6000k xenon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tuv yasaklamis onay vermiyor. Daha neden bahsediyorsunuz ?

Gozlerim rahatsiz, bu cakma xenonlar yuzunden elektrokrom ic dikiz on cam dahil film kullaniyorum. Hanginizin hakki beni rahatsiz etmek ?

Tapatalk Pro

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tuv yasaklamis onay vermiyor. Daha neden bahsediyorsunuz ?

Gozlerim rahatsiz, bu cakma xenonlar yuzunden elektrokrom ic dikiz on cam dahil film kullaniyorum. Hanginizin hakki beni rahatsiz etmek ?

Tapatalk Pro

TÜV cam filminide yasaklamamış ama polis yasaklamış buna ne diyeceksiniz peki ?

Herşeye TÜV yönünden bakmayın lütfen rica ediyorum

çakma xenon var hakiki xenon var birde mercekli xenon var sizin gözünüzü rahatsız edenler %90 oranında emin ol şahin doğanların taktırdığı en kıytırık xenon kitlerdir .

Tamam merceksiz xenon takın kullanın demiyorum ama insanlar herşeyi karşı tarafı rahatsız etmek için o şeyi arabasına yaptırdığını düşünüyor alakası yok ben arabamın en başta bana güzel gözükmesi diğer arabalardan farklı olup BEN BURADAYIM demesi için belki bu dokunuşları yapıyorum

peki bunlara karışmak hanginizin hakkı ?

Ayrıyetten TÜV ün yasaklamadığı birşeyden dolayı polisin bana ceza kesmesi hangi POLİSİN hakkı ?

saygılarımla

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisten korkum yok peder polis aracimda 3numara cam filmi var emniyetin karsisinda oturuyorum heryer polis kayniyor arabayida biliyor bi sikinti yasamadim. Xenondan da yasayacagimi sanmiyorum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisten korkum yok peder polis aracimda 3numara cam filmi var emniyetin karsisinda oturuyorum heryer polis kayniyor arabayida biliyor bi sikinti yasamadim. Xenondan da yasayacagimi sanmiyorum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeş yaşasan bile zevkin için bir bedel ödeyeceksin , ben 2 defa ödedim şu corsayı aldığımdan beri biri cam filminden biride daha 3 gün önce yediğim sisten her zevkin bir bedeli vardır zaten konuda ceza yemek yememek değil

insanlardaki bu aracı modifiye ediyorsa beni rahatsız etmek içindir mantığı

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cam filmi agir kusur almiyor, ve kimseyi rahatsiz etmiyor.

Merceksiz kullanilan butun xenon kitler cakma olarak bilinir.

Kimse karsi tarafi rahatsiz etmek icin takiyorsunuz demiyor ki, yapmayin rahatsiz ediyor kanitlanmis kesinlesmis bir sey bu deniliyor. Kimse sok kullanma diye kimseye karismiyor, rahatsiz ettigini soyluyoruz gerisi yapan/kullananlarin vicdanina kalmis.

Normal hava da sis fari kullanmanin cezasi oldugunu bilmeyen yoktur heralde?

Tapatalk Pro

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filmi agir kusur almiyor, ve kimseyi rahatsiz etmiyor.

Merceksiz kullanilan butun xenon kitler cakma olarak bilinir.

Kimse karsi tarafi rahatsiz etmek icin takiyorsunuz demiyor ki, yapmayin rahatsiz ediyor kanitlanmis kesinlesmis bir sey bu deniliyor. Kimse sok kullanma diye kimseye karismiyor, rahatsiz ettigini soyluyoruz gerisi yapan/kullananlarin vicdanina kalmis.

Normal hava da sis fari kullanmanin cezasi oldugunu bilmeyen yoktur heralde?

Tapatalk Pro

Ülkede her önüne gelen ne yazık ki memur olabildiği için

sisli havalarda bile sis açmak ülkemizde ceza sebebiyeti olur hale geldi

kaldı ki çoğu arabada sis ile gündüz farı birbirlerine karıştırılıyor örneğin mesela skoda fabia , wv passat bunların gündüz farları sis farlarının hemen yanında olduğu için bazı memur arkadaşlar bunları sis farı olarak görüp durduruyor kaç kez şahit oldum

Yeter ki ceza yazmak istesinler , bahane çok sebep çok siz merak etmeyin

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
XENON bir modifiye değil. Aydınlatma aracıdır. Kusura bakmayın ama 2 kuruşluk saçma sapan görüntü için taktığınız merceksiz xenon bir boka yaramıyor. Bu konuda bende hassasım merceksiz takılan her xenon öndeki şöforun kaza yapma olasılığını arttıracaktır. Bende arkamda merceksiz xenon ile gelene ana avrat sövüyorum...
Hatta farınız mercekli bile olsa far yıkanız yoksa farınızı temizlemediğiniz xenon kullanıyorsanız o bile görüşünüzü inanılmaz etkilyior. Leonda vardı oradan biliyorum.... Sattığım nissan mercekliydi far yıkama yok diye kit takmadım... Bırakın bu işi... çok xenon isteyip görüş daha iyi olacak diyorsanız sislerinizede normal farklarınızada o mercek takılmak zorunda.
cam filmi TUV de hafif kusur.
Xenon ise merceğiniz olduğu halde far yıkamnız yoksa AĞIR KUSUR.
Hava filtresinden alınan ses ise sestir sadece yararsız bir ses ...
Yapılan modifiyenin arabaya yararı olması lazım. ben mutlu olurdum ama çevremden küfür yemeyeyim diye dünya para verdiğimiz OPC egzozu söktüm arabamdan...
Lütfen arkadaşlar hepiniz araç sahibi bilinçli insanlarsınız... Uzun bir yolsa sizin gibi merceksiz xenon ile peşinize biri 10 km takılsın bakalım ne kadar dayanıyorsunuz...
Bazı şeyler test edilmiş onaylanmış. Hava filtresinin yarraı ile ilgili gerçek deney yazdım kaç kişi okudu? Gerçek faydası için? Xenonda böyledir mercek far yıkama yoksa yararsızdır. aksine hem sizin görüş açınıza hemde karşı tarafa zararadır.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
100 tl lik xenon veya mor renk cam filmiyle modifiyeci olunuyorsa batsın bu tuning dünyası:D

Aykut_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesele şahin doğan meselesi değil. Xenon istiyorsanız mercek şart. Karşıdan merceksiz xenon geldiğinde hiç acımıyorum.Sonradan yaptırdığım bixenonumla sizin gibilere hiç acımadan uzunlarımı yakıyorum. Mesele birinin polis olupta ben ceza yemem değil. Mesele vicdan .. satışı yasak değil tabiki , mercekli xenonu olan bir insanın ampulu patladığında mecbur xenon olacak. Bu yüzden yasak değil. Adam şartı koymuş xenon olacaksa ilk şart mercek olacak.
Siz illa yapacağım diyorsanız bu sizin vicdanınıza kalmış.
Ama şunu bilesinizki çok ama çok yanlış birşey .Karşıdaki sürücünün de yolcularınıda sırf xenonum olsun diye böyle basit birşey yaptırıyorsanız insanların canına kastetmekten başka birşey değil.
nasıl 70 km hızla gidilecek yerde 80 le gittiğiniz anda bir kaza olduğunda adam öldürmeye kadar gidebiliyorsa bu durum, sizin yapacağınızda bundan farkı yok.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acilll
bana son karar söylermisiniz ona göre getirteceğim benden haber bekliyorlar
4300k mi yoksa 6000k mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...