Mtec H7 4300k-6000k xenon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma başlıkta yazan xenon kit taktıracağım. İstanbul Bakırköy taraflarında satan ve montajını yapan yer biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Not: merceksiz fara taktıracaksanız hiç taktırmayın gibi yorumlar yazmazsanız sevinirim :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma başlıkta yazan xenon kit taktıracağım. İstanbul Bakırköy taraflarında satan ve montajını yapan yer biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Not: merceksiz fara taktıracaksanız hiç taktırmayın gibi yorumlar yazmazsanız sevinirim :)

sanırım mercek aldığınız için bu şekilde yorum istemiyorsunuz. bilinçli bir sürücü olduğunuz ve diğer sürücülere saygılı olduğunuz için teşekkür ederim

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam merceksiz olacaksa en iyisi benim gibi sadece sislere taktır bak keyfine :D bende normal farlar sarı yani halojen sadece siste xenon olduğu için diğer araçları çok fazla rahatsız etmiyor

AyTGg9d.jpg

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde sari kalmasini istiyorum kimse xenon onermiyor sise

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde sari kalmasini istiyorum kimse xenon onermiyor sise

siste xenon önermemelerinin sebebi sisli havalarda sarı ampüllerin daha iyi olması. kendi rahatınız için sislere taktırmamanız yerinde bir karar fakat kısa farlara taktıracağınız xenonlar karşı taraf için sıkıntı olmayacak mı ?

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes karsi tarafin gozunu alir diyor ama bunu nasil cozecez. Mercek taktirmak ta ugrastirici bi durum

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Amac aydinlatma performansini arttirmak mi ? Goruntu mu ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes karsi tarafin gozunu alir diyor ama bunu nasil cozecez. Mercek taktirmak ta ugrastirici bi durum

nasıl çözecez derken, aslında bu bir sorun değil. amacın nedir ilka başta onu belirlemek gerekir. amacın aydınlatma performansını arttırmaksa zaten sadece xenon takarak aydınlatmanı arttıramazsın.
xenon denilen olay far ampülünün içindeki gazın balastlar yardımı ile yüksek voltajda yanması ve daha parlak bir ışık kaynağı oluşturmaktır. bu parlak ışık kaynağı bir mercek ile toplanmazsa yayılır ve hiçbir etkisi kalmaz. bundan dolayı aydınlatma performansı için bu işe hiç girme.
amaç sadece görüntü güzel olsun ise bu gibi durumlar için özel üretilmiş 4300-5000 k derecelerinde ışık veren holojen ampüller alırsın görüntünü elde etmiş olursun.
bu arada şunuda söyliyeyim bende xenonların 6000k hastasıyım. o beyaz ışık rengini çok seviyorum.aracımda mercekkli far olmadığından ve maddi olarakta mercekli fara 400-500 güzel bi xenon kite 250-300 tl yatıramayacağımdan sadece bu işi sevme kısmında tutuyorum.
mercek olmadan xenon takanlar yüzünden bikaç defa çok zor ve hayati önemi olan durumlara düştüğümden bu olaya "kimse kusura bakmasın" şiddetle karşıyım.
çevrende xenon taktıran astralara bi bak. aydınlatmalarında sadece renk değişik. artma filan yok. mercek olmadığından yolu benim holojenler kadar bile göstermiyor.

Aykut_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmayın arkadaşım merceksiz xenon filan. Karşı sürücülere saygısızlık bu tamamen.Tamamen kazaya sebebiyet. Benim aracımdada mercek yoktu. Gittim mercek yaptırdım xenonda taktım. Hem daha iyi hemde karşı tarafın gözünü almıyor. Bir şeye kalkışacaksanız oluruyla kalkışın lütfen.
Mercek nasıl yapılır diye merak ediyorsanız googleye merceklifar yazın. linke tıklayın.Adamın işçiliği süper.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...