mp3cd çalar

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar arkadaslar.aracımda mp3 çalan orjial cd çalar seti var.ancak çoğu zaman cd dinlerken sesi sabitliyor,fm dinlerken hiç yapmıyor.azaltmama izin veriyor ancak arttıramıyorum sesi ve bi süre böylece gidiyor 15-20dk.sonra eskisi gibi komutlara göre normalleşiyor.bunun nedeni ne olabilir?

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ki büyük bir ihtimalle bunun nedeni cd çaların ısınmasıdır. eğer çok ısınırsa sesi açamazsın. büyük bir ihtimalle cd çalar kısmı bu ısıdan çok etkileniyodur ve bu yüzden sesi yükseltmeyi kilitliyordur. ki benim eski astramdada aynı olay vardı.şöyle deyim böyle sesi açamadığın durumda cd yi bir çıkar sonra cd yüzeyindeki ısıya el ile bak. çok aşırı sıcaksa kesin teyp ısı korumaya giriyordur

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selçuk arkadasım,saol dediğin cok mantıklı geldi.denicem,peki bi önlem önerebilirmsn?

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önlem yapılabilir. fakat işi zor. teyp sökülcek, açılcak içine uygun bir soğutma sistemi takılcak. başka hiçbir çare yok

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen dediğin gibi arkadasım.bugun kontrol ettim,cd'ye el deymicek nerdeyse.yarın söküp bakıcam fan gibi bişey takabilirmiyim die....:(

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak teybin iç konumunu bilmiyorum. ama muhakkak bir şekilde bir fan veya soğutucu takılabilir

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burak kardesim eger cihazinda AF ve TA tuslari basili ise ondanda olabilir.bendeki cihazda bu sekilde olmustu sorunu tuslari de-aktif ederek cozmustum.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burak kardesim eger cihazinda AF ve TA tuslari basili ise ondanda olabilir.bendeki cihazda bu sekilde olmustu sorunu tuslari de-aktif ederek cozmustum.

güzel bi bilgi olmuş teşekkürler...

ayrıca bahsettiğiniz sorun bendede mevcut.. servise sorduğumda bu durum için normal dediler.. ısındığı zaman otomatik olarak sesi sabitliyo ne açabiliyosun ne kısabiliyosun.. teyp kendini korumaya alıyomuş...
yüksek ses ve yüksek bas bu durumu tetikliyo ve yazın sıcağı tabi...
sırf bu yüzden arabaya tesisat yapmaktan soğudum.. subwoofer falan takmak istiyodum ama bu teyiple ne kadar verim alınır bilmiyorum..

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verim çok iyi alınır, hatta daha iyi alınır eğer araya bir amfi konursa. çünkü teyp ısısını artıran %99 ses çıkış entegresidir. siz araya amfi koyarsanız yük teyp ses çıkış entegresine değil amfiye biner. ayrıca opel in teyp leri gayet güzel bana göre tek eksikleri bu. entegre soğutması biraz düşük kalmış