Motorun aşırı sarsıntılı çalışması

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Olabilir hocam. Usta ilk defa böyle bi olayla karşılaşmış gibi şaşırınca korktum bende yabancıydı zaten dedikleri de anlaşılmıyordu. Yağ yaktığından dolayı mı oluyor hocam. Yağ yakma sebebi kompresyon yetiyle anlaşılıyor sanırım. Yaptıracak yer bulamadım maalesef .
Kompresyon testi yaptırın yağı sübabtan mı kaçırıyor yoksa segmandan mı burası önemli. Yasaklar kalkınca buraya gelin olmadı opel ustalarına suriyelilerle anlaşması zor oluyor

• Beğen
Tepkiler: Peker tahir

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Kompresyon testi yaptırın yağı sübabtan mı kaçırıyor yoksa segmandan mı burası önemli. Yasaklar kalkınca buraya gelin olmadı opel ustalarına suriyelilerle anlaşması zor oluyor
Aynen öyle hocam. Çok teşekkür ederim

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Maalesef ertesi gün aynı sorun yine oluştu. Bujilerden oldu yine sanırım. Bujiyi bobin tetikleyebilir diye 1 kere takılıp çıkarılmış delphi marka Bobin siparişi verdim. Bobini değişirken bujileri de Tek tırnağa çevirsem faydası olur mu.

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Maalesef ertesi gün aynı sorun yine oluştu. Bujilerden oldu yine sanırım. Bujiyi bobin tetikleyebilir diye 1 kere takılıp çıkarılmış delphi marka Bobin siparişi verdim. Bobini değişirken bujileri de Tek tırnağa çevirsem faydası olur mu.
Orj. Buji neyse onu takman lazım çift tırnak ise orj. Tek takarsan 1000 1500 km sonra aracın da egzozda patlatma duyarsın ve tekler yokuşta çekmez aynı şekilde tek tırnak orj. Sen buna çift takarsan yine bu sorun olur orj. Ne ise onu takman lazım

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Orj. Buji neyse onu takman lazım çift tırnak ise orj. Tek takarsan 1000 1500 km sonra aracın da egzozda patlatma duyarsın ve tekler yokuşta çekmez aynı şekilde tek tırnak orj. Sen buna çift takarsan yine bu sorun olur orj. Ne ise onu takman lazım
Orjinalinde tek tırnak mı çift tırnak mı olduğunu nerden öğrenebilirim hocam

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Birde internette gm nin z12xe bujisini arattığımda hem çift hem de tek tırnak bujisi çıkıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Parçacıya git arabanın model ve motor kodunu söyle sana orada verir ha yok lpg arsa çift tırnak var istersen desede yok de

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Tek tırnak tır 1.2 1.4 ler orjinal tek tırnak diye belirtir sayfalar da
Sağol hocam Allah razı olsun

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Siz bana özelden şase atarsanız buji kodunuza bakayım birde bujinin sıcak yada soğuk buji olmasıda fark eder sıcak buji ısıyı kendi üzerinde toplar ve ömrü kısa olur soğuk buji ise üst kapağa dağıtır ısıyı

• Beğen
Tepkiler: Kaan.