Astra j 2013- ESP servis-ingiliz anahtarı-motor ışığı-çekişten düşme

yclzky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
g2XbgQ.jpg

herkese merhaba.
opel astra j 2013 business otomatik aracım var. 1 aydır aracımda ESP Servis uyarısı veriyor, ingiliz anahtarı çıkıyor ve motor ışığı yanıp sönüyor. bu esnada çekişten düşüyor ve bir süre sonra yeniden çekişi düzeliyor. kontağı kapatıp açınca uyarı sönüyor ama bir süre sonra yeniden veriyor uyarıyı. uşak opel yetkili servise gittim. sorun buji ve bobinde dediler. lpg kaynaklı olmuş dediler. bobinler arızalı dediler, değiştirdiler, sorun çözülmedi. aracı tam teslim aldım yeniden arıza verdi. bu sefer arızalı dedikleri bobini yeniden yerine takıp manifoldun arkasındaki aktivatör valfini değiştirdiler ve beyne format attılar. bu sefer haftada 1-2 uyarı veren araç her çalıştırdığımda 2-3 dk içinde uyarı vermeye başladı. sorun düzelmedi. bu sefer de subaplarda diyorlar. vallahi usandım. sürekli başka bir yer söylüyorlar. ustalık sıfır. başına böyle bir olay gelen ve düzelten var mı? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. internette bayağı bir dolaştım bu konu hakkında. akü kutuplarında sorun vardır falan diyen de var. onu da deneyeceğim.

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra j 2013- ESP servis-ingiliz anahtarı-motor ışığı-çekişten düşme

yclzky' Alıntı:
g2XbgQ.jpg

herkese merhaba.
opel astra j 2013 business otomatik aracım var. 1 aydır aracımda ESP Servis uyarısı veriyor, ingiliz anahtarı çıkıyor ve motor ışığı yanıp sönüyor. bu esnada çekişten düşüyor ve bir süre sonra yeniden çekişi düzeliyor. kontağı kapatıp açınca uyarı sönüyor ama bir süre sonra yeniden veriyor uyarıyı. uşak opel yetkili servise gittim. sorun buji ve bobinde dediler. lpg kaynaklı olmuş dediler. bobinler arızalı dediler, değiştirdiler, sorun çözülmedi. aracı tam teslim aldım yeniden arıza verdi. bu sefer arızalı dedikleri bobini yeniden yerine takıp manifoldun arkasındaki aktivatör valfini değiştirdiler ve beyne format attılar. bu sefer haftada 1-2 uyarı veren araç her çalıştırdığımda 2-3 dk içinde uyarı vermeye başladı. sorun düzelmedi. bu sefer de subaplarda diyorlar. vallahi usandım. sürekli başka bir yer söylüyorlar. ustalık sıfır. başına böyle bir olay gelen ve düzelten var mı? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. internette bayağı bir dolaştım bu konu hakkında. akü kutuplarında sorun vardır falan diyen de var. onu da deneyeceğim.
hocam aracın aküsü değişti mi hiç? Akü zayıfladığında genelde bütün araçlar esp uyarısı verir...Daha önce clio 4 aracımda başıma gelmişti...kontrol ettirmekte fayda var...

yclzky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayır hiç değişmedi.deneyelim.teşekkürler.peki çekişten de düşer mi

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yclzky' Alıntı:
Hayır hiç değişmedi.deneyelim.teşekkürler.peki çekişten de düşer mi

hocam sizin için giriş yaptım 

şu videoya bir bakın 

https://www.youtube.com/watch?v=yn1OuLPZ9Fc

yclzky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam Allah razı olsun.bunu da deneyelim bi.çok saol

yclzky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı yetkili servise sattım :) sorunum çözülmüş oldu böylece. Onlar da subapları değiştireceklerdi en son

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

yclzky' Alıntı:
Arabayı yetkili servise sattım :) sorunum çözülmüş oldu böylece. Onlar da subapları değiştireceklerdi en son

bencede en etkili çözüm buydu hayırlı olsun:)

RevengeJB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genellikle ateşlemr bobinlerinden çıkıyor şuan 2014 1.6 115 hp bendede var ya soğuk hava çıkıyor ama azalma yok yada lpg kullanıp aracı kapadınız tekrar aracı çalıştırcağınız zaman ışığı söndürmeden çalıştırınca esp yanıyor takmıyorum çünkü korumaya alıyor diye tahmin ediyorum:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi