Motoru sıfır yapılmış araç alınır mı?

Motoru sıfır yapılmış araç alınır mı alınmaz mı?

• Kullanılan toplam oy
    50

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi kardeşim bilemiyorum... benim kendi aracım 134 000 de aldım. 154000 de motordan ses gelmeye başladı sonra aracın motorunu site sponsoru Hakan beylerin dükkan da indirdiler. Araçta aşınma vs yoktu. Ama ben motor açılmışken komple masraftan kaçmadım ve yaptırdım şu adan 171000 de araç..

Şirket araçları yüksek km de olması normal adamlar sürekli şehir içinde kullanmıyor ya değilse o araçlar şehir içinde o km yapması ve motorda sorun çıkarmaması bana göre çok zor. Neden? şehir içinde 100 km yol bana göre şehirler arası 300 km bedel...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi haklısın...
Şehiriçinde kullanmak arabayı öldürüyor, hele ki dizeli...
Dizele ver uzun yolu daya gitsin... Kısmetse yazın bi Trabzon turu yapacaz dedemle, ölmeden bi göreyim oraları diyor :D

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanıza 170bin kmde motor yaptırdıysanız muhtemelen 300binden düşürülmüş bir arabanız vardı. 8000kmde 0.00litre yağ tüketimiyle sattım 1998 model emektarımı, silindir kapağını bile ilk ben taşlattım o derece kezbandı motoru. Bugün de 2004 model vectra C görmeye gittim, 175bin kmde, motoru traktör gibi kürkürkür çalışıyor, deri döşemelerini sıfırdan yaptırmışlar kalitesiz bir deriyle yenilemişler. Kafadan 300 350bin kmyi aşkındır, şunu anladım ki küçük hacimli arabaların kmsinin düşük olma ihtimali yok :D
Arabam hala aynı ve aracımı zevkle kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca aracım aldığımda yetkili servis bakımlı bir araçtı(Opel Club Card tan takip edebiliyorsunuz, muhtemelen sizin 98 model aracınızda öyle bir kart yoktur ;) ). Benden önceki sahibi 1lt yağ ekletmek için bile yetkili servise giden ve tüp taktırmamış biriymiş. Motor açılana kadar bende yetkili servise gittim bakımları için aracımın. Neyse mesnetsiz tahminler yürütmene gerek yok...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rivayetler mişler mışlar pek ilgimi çekmez be hocam, her yeri çizikle dolu motoru ve iç kısmının pırıl pırıl olması hariç pek de bir esprisi yoktu, club kart o zamanlarda da vardı ancak model meselesi olarak değil belirli bir meblağ karşılığında alınıyor o kart, araç sahibinin seçimi yani... Yağ ekletip ekletmediğini bilemem ancak 98 model arabaya şuan fiyatı 3000 lira civarı olan bir LPG sistemi taktıran kişiden aldım ben arabayı(sidik yarıştırıyomuşuz gibi oldu :D ) Sözümün de arkasındayım 170bin de motor isteyen arabanın kmsi gökdelenden aşağı atılmıştır, hele hantal bir aile arabasında spor bir arabadan bahsetmiyoruz. Ha bir de canlı örneğini vereyim, 360bin civarı kmde motoru hiç açılmamış vectra gördüm komple motor yaptırmaya geldi elektrik tesisatını sıfırlatıp geri döndü :D

Son düzenleme:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi haklısın...
Şehiriçinde kullanmak arabayı öldürüyor, hele ki dizeli...
Dizele ver uzun yolu daya gitsin... Kısmetse yazın bi Trabzon turu yapacaz dedemle, ölmeden bi göreyim oraları diyor :D

öncelikle dedene ALLAH uzun ömürler versin deyim kardeşim. çalışmış olduğum şirkette pazarlamacımız var ona accent era almıştık 2009 yılında araba sadece uzun yolda kullanıldı ş.içi ayda 3-4 sefer yapmıştır geri kalanı uzun yol ve araba şuan 450.000 km de motora daha tornavida değmedi sadece turbosunda az bi ıslık sesi var başka hiçbir şeyi yok hakikaten uzun yolda araba yıpranmıyo ben şahit oldum.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle dedene ALLAH uzun ömürler versin deyim kardeşim. çalışmış olduğum şirkette pazarlamacımız var ona accent era almıştık 2009 yılında araba sadece uzun yolda kullanıldı ş.içi ayda 3-4 sefer yapmıştır geri kalanı uzun yol ve araba şuan 450.000 km de motora daha tornavida değmedi sadece turbosunda az bi ıslık sesi var başka hiçbir şeyi yok hakikaten uzun yolda araba yıpranmıyo ben şahit oldum.

Birisi anlatmıştı abi burda, 97 Corolla varmış (efsane kasa) 2013 yılında ilk debriyaj balatasını değiştirmiş. Adam ilk sahibiymiş ve sadece uzun yola gitmiş arabayla, şehiriçi kontak açmamış :)
Ben bu yüzden ilk sahibinden olan arabalara çok kıymet veriyorum, yeterki o kullanan kişi eşşek niyetine değil adam gibi binsin...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor yaptıran biri olarak şunu diye bilirim benim aracımı alın :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi, SW astra F arayan biri vardı, ben bulursam o arkadaşı sana ulaştırayım :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sana diyeyim kuruş harcayacam dese adam yer bulamaz :D

Nadir abi benim biradere SW araba lazım. Palio Weekend, Corolla SW gibi arabalara bakıyoruz. Seninki de mantıklı aslında ya. Ne kadar fiyat düşünüyosun, bana bi özelden veya burdan yazar mısın?