Motorin'e Zam :) 23.12.2010

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay lan.. dizel aldık dizelede zam geldi.. neyseki az yakıyor araçlar.. şimdi herkes demişki LPG LPG ama öyle değil işte.. özellikle kış aylarında araçlarını biraz da olsa düşünen arkadaşların ,LPG sistemlerinde yakıtları bir hayli artıyor. Benzinde zaten ısıtıyorsun evvela aracı sonra biraz benzinde ilerliyorsun derken 2 tam depoda yaklaşık 30 TL tutarında benzin harcıyorsun.. 2 tam depo tutarı yaklaşık 90 liradan 180 lira eder ekle birde benzini 210 lira eder. km'de 23krş (10.5-11lt lpg) yakan bir araç 1 depo ile (42Lt) 390km yol gider. 2 depo ile 780km yol gider.. yani 210 lira ile 780km yol yapar. Benzinle beraber ölçtüğümüzde km'de 27 kuruş yapar..

dizel her zaman avantajlı bence 6lt yakan bir dizel araç şuan tam 20 kuruş yakıyor demektir. 27-20 kadar avantajı var..

he bide benzinle yaptığınız km'ler yok denecek kadar az ama ilk ısınma olduğu için yakıt aşırı fazla :(

diyen olabilirki şimdi benim aracım lpg 'de 8 lt yakıyor.. olabilir sözüm yok kankalarım :) ben eski vectramla yeni kia arasında kıyas yaptım o kadarcık.. bu zamla bile kârda görünüyorum. Dizel 4 lira dahi olsa lpg ile yaktığımdan az yakıcam gibi duruyor.

İnşallah daha fazla zam gelmez..

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim..gaza da benzinede yarin zam geliyor gazetelere bakin deponuzu doldurun bu hafta sira benzin ve gazda :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
hocam ben böyle işi benzin pahallı çok yakıyor diye gittik diesel aldık araba daha elimeze geçmeden dayadılar zammı dayadılar zammı bu gidişle benzinle eşit olcak kesin