Motorin ve Benzin Nerden Alınmalı (Nereden Alıyoruz)??

Hangi Akaryakıt İstasyonu???

• BP

Oy: 39 13.3%
  • OPET

Oy: 76 25.9%
  • SHELL

Oy: 112 38.2%
  • PETROL OFİSİ

Oy: 40 13.7%
  • TOTAL

Oy: 21 7.2%
  • DİĞER

Oy: 5 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki Shell Benzini Shell den aklı kelden alacan demişler ben 0 km starex e sürekli Shell den diesel aldım 30.000 km ye kadar hiç sorun çıkmadı taş gibi

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPET abi OPET den şaşmam (OPEL + OPET = OpeLT nickname'den de belli değil mi ;) )
2005 yılından beri şehiriçinde sürekli aynı istasyondan alırım.. Şehirdışında ise yine OPET mutlaka OPET... Offf çok reklam yaptım yaaa :)

drsaint

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence satan bayii önemli birazda..Zonguldakta bp cok iyidi burda bp den aldıgım zaman arabadan acaip sesler duyuyordum.cekişi bariz düşüyordu.

Joe_Sadriabi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.borauslusoy.com
arkadaşlar hala total'den mi bahsediyorsunuz? Bu forumda uzun uzun tartıştık, konuştuk fransız mallarını boykot konusunda. Totallerin önünden geçerken istasyonların içinde gördüğüm araç sahiplerini düşünüyorum, vatandaşlarım bazen ne kadar duyarsız olabiliyor diye. Yazık...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opet le fazla yol yapamıyorum,po opete nazaran daha sessiz ve sarsıntız çalışıyor -15 leri po ile geçtim bir ara shell kullandım en uzun yol yaptığım bu fakat performansı kötü,şimdi full depo bp ultimate kullanıyorum 170 km yaptım (benzinlik tüm depolarını yeniledi tertemiz mazotu var açıkcası )daha ibre yerinden kalkmadı ve performansı diğerlerine göre daha iyi .. Havalar soğusun po ya tekrar döneceğim.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Shell ???

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,herkes farklı bir istasyonu/markayı beğeniyor,tutuyor.ama sanırım bu işin bir bilimsel /teknik yanı mutlaka vardır.yani içlerinden birisi mutlaka bir kaç özelliği ile diğerlerinden üstündür diye düşünüyorum.bu konu üzerine eğilmemizde fayda olacaktır.bu konuda bir anket veya oylama açılabilir belki.ben nasıl açılacağını henüz bilmiyorum.bilen arkadaşlara tavsiye ederim.belki anket sonuçları bize yaklaşık bir fikir verebilir.bende eurodizel kullanıyorum..bir de şu benzin istasyonlarına verilen astronomik cezalar var gündemde.bu işin aslı nedir?bilgisi olan var mı? o istasyonlar acaba o cezaları niye aldılar...iyi bir incelemek lazım...

saygılar.

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opetten hiç wazgeçmedim wazgeçmemde............

umcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yezocan' Alıntı:
Bence biliyorlar konu altında bir kaç kez belirtilmiş çünkü.:(

Didim Alpet şişli BP den benzin almayın. Alan müşterilerimi erimiş pistonlarla bize döndüler. Bu arada Şişli BP yani Damla petrol olarak geçen yer sattığı benzini BPden almıyor kaçak benzin satıyor. BP ile şu ana devam eden davaları. Bpye şikayet için telefon açtığımda adamlarla başa çıkamadıklarını mahkemenin devam ettiğini kendilerine açılan başka davalar olduğunu belirtiler. Ankarada akaryakıt denetimini aradım. Onlarında elinde Damla petrolle ilgili bir çok şikayet var. Ama dava açılsa bile depodaki yakıtın onlara ait olduğunu fiş fatura elinizde dahi olsa ispat edemediğinizden hiç birşey yapılamıyor. Bilgilerinize.

İşyerim Şişli'de ve Damla Petrole çok yakın. Sürekli Bp'den benzin alıyorum. Genelde ışık yandığı anda depoyu doldururum. Yaklaşık 4-5 defa üstüste Damla'dan aldım. Arkadaşın yazdığını okuyunca dikkatimi çekti bilmiyorum alakası olabilir mi ama benim de bobinlerde problem çıktı. arasıra gaz verdiğimde silkeleme yapıo. belki bundan olabilir? belki de ben suçlu arıyorum :)