motordan vuv sesi ve akü lambası yanıp söndü

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün arabayı çalıştırdığımda motor sesiyle birlikte vuuuv diye bir ses gelmeye başladı. tabii ki yüksek rölanti sesinden farklı. sonra biraz azalır gibi oldu ama ses devam etti. yola çıktım akü lambası yandı gaza asıldım biraz söndü. sonra lamba tekrar yandı gaza biraz yüklenince tekrar söndü 97 vectra b araç.akü lambası devamlı yanmıyor 10 km içinde iki kere yanıp söndü ama ses devamlı var. sorun nerde olabilir sanayiye gitmeden fikrinizi almak istedim şimdiden teşekkürler...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi geçmiş olsun sanırım şarj dinamosundan geldi o ses motor çalışırken bi bakın şarj dinamosu dönüyormu kilitlemiş olabilir lambayıda şarj dinamosundan yakıyor akü lambasını yani kömür konjektör kollektör gitmiş olabilir ayrıca o ses pek hayra alamet olmadığından dinamo kasnağıda dağılmış olabilir. Bir an önce en yakın bi oto elektrikçisine uğrayın.

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. bu gün yaptırdım şarj dinamosu 80 parça 40 işçilik

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar Cakabey,
aracınız çalınmıştı bulundu mu bulunduysa sevindim .kazası belasız günler diliyorum.arabam çalındı mesajınızda bulunduğuna dair bir mesaj göremedim merak ettim.iyi günler.