motordan gelen tırlama

manisali45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Araç soğuk iken ilk çalıştırdığımda gaz verince tırlama sesi geliyor
sanki bir pervane plastiğe sürtüyor veya rulmanı dağılmış plastik kasnak sesi gibi araç ısınınca ses azalıyor ama yinede ses geliyor kaputu açıp v kayışının orayı dinledim rolantide iken bazen tırt tırt yapı bazen kesiyor ( bu arada v kayışının üzerindeki yazılar silinmiş ) burada bir ustaya götürdüm sorun yok dedi yetkili servise gittiğimde motor sesini dinlettim herhangi birşey yok dediler bu sorun başınıza geldimi
teşekkürler.

yavuzhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst motor kulaklarından böyle bir ses yapar mı? bende de yeni olmaya başladı böyle birses tırlama şeklinde motor 2000 - 2500 devirdeyken yapıyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Isınınca yapmıyorsa sorun yok :D Çin atasözü : Çalışıyorsa kurcalama... :D

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
motor sıcakken yapıyo bende

O zaman ona baktırmak lazım. Benim de geçenlerde öyle bir şey oldu, şunu bilin arkadaşlar motorda en ufak bir hortum elektrik kablosu vb. gibi şeyin bir yere sürtmesi direk içeriye geliyor.

Öyle ayrıntılı yapmışlar ki geçen ben şaşırmıştım. Mazot filtresinin elektrik kablosunu çırak sabitlendiği yerden çıkarırken tutucusu var ona takmamış, gaza yüklendiğimde bir hırıltı geliyordu, düşündüm taşındım sonra açtım kaputu buldum sorunu. :D Varsa öyle bir durumunuz inceleyin önce...

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var 2003 astra g aracım soğukta ilk çalıştırdığımda hafif dizel gibi ses geliyo yaklaşık 500 mt gittikten sonra kesiliyo sebebini anlamadım

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
bende tam sol yapınca sanki egsoz kaputa sürtermiş gibi ses yapıyordu..motor sağ alt kulağı imiş..