Acil Yardım Motordan Gelen Tıkırtı

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
v kayışıdandan mı bahsediyorsunuz sanırım... kasnak larmı gidik acaba ...

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet V kayışı üzerinde kum tanesi şeklinde metal artıkları var küçük küçük

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayışı gergi bilyası ve kütüğü

Bazı ustalar bu kütüğü komple değişirken kimileri ise sadece rulmanını değişiyor.V kayışında metal talaş bulguların V kayış gergi bilyasının deforme olduğunu gösteriyor.
Doğru ehlilere giderse 30 YTL civarında bir masrafla kurtarırsın, dilersen kütüğü komple 165 YTL ye takarlar.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani Bu Bulgulara Göre Devirdaim Yada Triger Olmayabilirmi ?

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DİKKAT:TRiGER KAYIŞINDA SENTE KAYMASI 1mm de BiLE KABUS YARATIR! işte bu yüzden sizin anlaktıklarınız; V kayışında gördüğünüz metal talaş ve duyduğunuz gürültü gergi kütüğünün ve bilyasının yuvasını yemeğe başladığını çağrıştırıyor.Bunu V kayışını zorla çekiştirerek de anlayabilirsiniz (aman dikkat araç stop etmişken).Duyduğunuz tıngırtı aynı ise ve gergi koluyla bilyasından parmağınızla alacağınız metal talaş bulgularıda birleşirse hiç durmayın ! Aksi halde V kayışını koparırsınız.Direksiyon Hidrolik pompası ve varsa klima pompalarına zarar verebilirsiniz.Eğer V kayışı gergi rulmanı, yatağını (kütüğünü) deforme etmediyse rulman değişimiyle olayı çözersiniz(30 YTL).Yok kütük deforme olduysa komple değişmesi gerekir(165 YTL).Siz önce elle ve gözle kendiniz V kayışını çekiştirerek (iyice gerdirip bırakarak) yoklayın...

Son düzenleme:

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ilginize çok Teşekkür Ederim Bugün Itibari Ile Arabayi özel Bi Servise çektim Yarin Sabah Sökülecek Belli Olacak Sonuçtan Sizi Haberdar Edicem Hepinize çok Tşk Edrm

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mutlu Son Ama Allah Korumuş

Arkadaşlar sonunda araba yapıldı problem devirdaimmiş yan sanayi kullanılmış triger ve devirdaim değişeli 20 000 km olmuştur en fazla siz siz olun asla yan sanayi parça taktırtmayın bikaç kilometre daha gezsem motoru alıcakmışız elimize usta eliyle hiç zorlamadan çekti aldı trigeri devirdaim dağılmış yani kısacası allah korumuş ustada sende nebiçim şans var dedi durdu şaşırdı ama trigerin yerinden nası çıkmadığına şaşırdı çünkü boşta gibi bişeydi iyice neyse allahın sevdiği kuluymuşuz demekki. Bana maliyeti GM Triger seti + GM Devirdaim + İşçilik 300 YTL ye bitti ve yapılırken başında durdum gerçektende temiz işçilik yaptı usta

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi hayırlı olsun. gözüm korktu beee ilk işim aracı ustaya götürmek olacak. eger bendeki triger orjinal değilse o parcayı bana verenin vay haline ...

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki triger orjinaldide devirdaim yan sanayi kullanılmış trigerin yan sanayisi yok diye biliyorum ama devirdaimin var ama kesinlikle ucuzuna kaçmayın 40-50 fazla verin GM alın