Motordan gelen bilmediğim bir ses

Soul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. aracımın motorundan bilmediğim bir ses geliyor. bu sesi genelde gün içnde ilk kez çalıştırdığımda alıyorum. 20 dakka çalıştıktan veya motor ısındıktan sonra ses tamamen kesiliyor. bazen ilk çalıştırmamdada gelmiyor ses. bir kaç ustaya gösterdiğimde bana türlü türlü sebep söylediler. triger zinciri, sibopların iticisi, egr diyen oldu, yağından diyen oldu. ama kesinlik yok sadece ihtimal. sesin linkini atıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=YuhQwLE-WFU&t=10s

Soul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video bana ait degil fakat videodaki ses benim araçtan gelen sesle bire bir aynı. Bu arada aranıza yeni katıldım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Son düzenleme:

KAAN 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video bana ait degil fakat videodaki ses benim araçtan gelen sesle bire bir aynı. Bu arada aranıza yeni katıldım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Bir arkadaşımın dizel passat'ında aynı ses olmuştu. Özellikle araç ilk çalıştığında çok duyuluyordu ses. Sorun zinciri değiştirince ortadan kalktı. Ayrıca daha dün özel bir opel servisinde j kasa 1.6 cdti gördüm, zincir değişimi için bekliyordu. Aracın sahibinin söylediğine göre sizin videodaki gibi bir ses yapmaya başlamış araç. Bu arada aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımın dizel passat'ında aynı ses olmuştu. Özellikle araç ilk çalıştığında çok duyuluyordu ses. Sorun zinciri değiştirince ortadan kalktı. Ayrıca daha dün özel bir opel servisinde j kasa 1.6 cdti gördüm, zincir değişimi için bekliyordu. Aracın sahibinin söylediğine göre sizin videodaki gibi bir ses yapmaya başlamış araç. Bu arada aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kardeşim tanıdığım bir usta ses zincirden geliyorsa seste kesilme veya azalma olmayip sürekli geleceğini söylemişti. Bu sebeple zincir değil demisti. Zincirden gelen bir ses sonradan azalma veya kesilmeye ugruyorsa muhtemelen zinciridir. Teşekkürler yorumunuz icin

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Soul kardesyazdigin yorumda bi tezat olmus 2 cumle birbirinde farkli gibi

Soul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soul kardesyazdigin yorumda bi tezat olmus 2 cumle birbirinde farkli gibi
Zafer kardeş sana şunu sormak istiyorum. Zincirden gelen bir ses sonradan kesilir mi. Eğer kesilirse muhtemelen zincir. Yok kesilme olmuyorsa. Bu zincir değil. Ben bunu söylemeye çalışıyorum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
2 ihtimal geliyor aklima biri zincir biri volant. Zincir gevsek degilse km 100 bini gecmemisse 100 bin ile 150 binde zincir degisiyor. Volant olabilir. Yakin zamanda baski balata degisimi yaptirdinizmi hic? bu araclarda baski balata ve volant birlikte degisiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz 1.3 dizel corsami, hareketli volant ise ici kirmistir bosta donuyordur. Bir arkadasa paylasmistim videosunu bakiyim bi