motordan gelen su sesi

aslantürk60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç sogukken yada ısınmadan daha çok duyduğum ilk hızlanmada motordan sanki sürahiden bosalir gibi su sesi gelmekte ustaya sorduğumda soğutma suyu azalmış olabilir dedi ki azalmamisti biraz su ekledi ama bugün kırmızı ışıkta kalkarken bu sesi yine duydum havalar sogukken çok duyduğum bu ses yaz ile birlikte azalmisti. Bu durumla daha önce karşılaşan var mi? Çözüm nedir?

aslantürk60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: motordan gelen su sesi

blackbela' Alıntı:
Aracınızın motor ve modeli nedir ??

[quote pid='309432' dateline='1470513748']
1.6  115hb benzin/lpg 2015 model
[/quote]

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 1.4 t var 2016 daha önce karsilasmadim yetkili servisine götürün derim .

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de ayni şey var ilk kalkişlarda devirli kalkarken yani 3500 devir üzeri kalkarken oluyor ve özellikle kışın bu ses oldukça net duyuluyor debriyaj ın oralardan geliyor yani pedallarin ordan. Lpg takildiktan sonra oldu bu sesi işitmrye başladim ustamada gösterdim herhangi bir sorun olmadiğını herşeyin gayet iyi olduğunu iletmişti bana ve şunu da ekledi su haznesinde hava olmuş havayı alalim kesilir demişti dediği gibi havasını aldiktan sonra duymadim devir çevirsem bile servislik bir iş yok su haznesinin havasını aldirmaniz yeterli ben o sesten bubsayede kurtuldum 21.000 km oldu LPG takilali herhangi bir şikayetim olmadi seste kesildi. Su eklerken aracin tamamen motorunun soğuk olmasina özen gösterin

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Devirdaim pompası gitmiş olma olasılığı yüksek birde termostat gidince aynı şeyi yapar.

aslantürk60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Bende de ayni şey var ilk kalkişlarda devirli kalkarken yani 3500 devir üzeri kalkarken oluyor ve özellikle kışın bu ses oldukça net duyuluyor debriyaj ın oralardan geliyor yani pedallarin ordan. Lpg takildiktan sonra oldu bu sesi işitmrye başladim ustamada gösterdim herhangi bir sorun olmadiğını herşeyin gayet iyi olduğunu iletmişti bana ve şunu da ekledi su haznesinde hava olmuş havayı alalim kesilir demişti dediği gibi havasını aldiktan sonra duymadim devir çevirsem bile servislik bir iş yok su haznesinin havasını aldirmaniz yeterli ben o sesten bubsayede kurtuldum 21.000 km oldu LPG takilali herhangi bir şikayetim olmadi seste kesildi. Su eklerken aracin tamamen motorunun soğuk olmasina özen gösterin
[quote pid='309436' dateline='1470559968']
Evet birebir aynı sorun lpg sonrası bu sesi duymaya başladım peki bu hava alma işini nasıl hallettiler tüm suyu boşalttılar mi ?
[/quote]

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Havasını 2 dakikada alıyorlar orada hortumların yanında bir yerden havasını boşaltıyor suyu falan boşaltmamıştık