Kaloriferden gelen su sesi

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Merhaba 91 model opel senatör sahibiyim aracımı alalı bir sene oluyor bir kaç hafta önce soğutma suyunu yenilemek istedim uygun ölçüde antifriz ile birlikte soğutma suyumu değiştirdim.Fakat değiştirdiğim günden bu yana özellikle ilk marş ta gaza bastığımda kaloriferin oradan lıkır lıkır su sesi geliyor.Bir süre aracı kullanırsam (özellikle yüksek devirde) su sesi kesiliyor.

Su eksiltme gibi bir sorunum yok conta yanma belirtiside olduğunu düşünmüyorum çünkü eksozdan duman atma yok soğutma suyu hortumlarında şişme sertleşme yok.Öyle sanıyorum ki bu ses hava mevzusu.Tahliye bidonunun kapağını açık bırakarak motoru çalışma sıcaklığına ulaşana kadar çalıştırıyorum ama değişen bir şey olmuyor.Bazı araçların kendine has hava alma metodları oluyormuş diye bir duyum aldım bu konuda bilgisi olan varmı ?

Bu su sesinden nasıl kurtulurum ? Soğutma suyunu değiştirmeden önce böyle bir sorunum yoktu.

Son düzenleme:

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde su az oldugunda gelir ses ama ?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genlesme kabındaki kapak diğer opeller gibiyse yani emme ve tahliye ozellikliyse ekstra bi hava alma yeri yoktur diye biliyorum. Bendede radyatör su degisimde ilkin bir sure bu su sesi vardı zamanla geçti.

Son düzenleme:

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Su seviyesi normal görünüyor sık sık kontrol ediyorum önceden de eksiltme yoktu şimdide yok.Dün akşam internette bu mevzuyu araştırdım aracı rampa yukarıya çekip öyle hava almayı deneyin diyen hatta bu şekilde çözüme ulaşanlar olmuş.Genleşme kabı kapağını değiştirerek bu sorunu gideren olmuş.Bu gün aracın önünü bir miktar kaldırarak genleşme kapağını açıp tekrar hava almayı deneyeceğim bakalım ne olacak.

Son düzenleme:

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Aracın devir daimine baktır kardeşim

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Devirdaim de ne gibibir problem olabilir peki ? Hararet sorunum yok aksine aracın harareti 90 a nadir çıkıyor.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbiri değil. Ön camın önündeki boşluğa birkiken yağmur suyu, sebebide tahliyenin tıkanması yarın foto atarım.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Öyle olsa neden gaza bastığımda ses gelsin araç sabit dururken ilk çalıştırmadan sonra özellikle yüksek devire çıkarırsam lıkır lıkır su sesi geliyor ve bir kaç kez yüksek devir yaparsam ses kesiliyor.Ses bariz bir şekilde kalorifer radyatörü bölgesinden geliyor.

Ayrıca sunroof giderleri olsun bahsettiğiniz ön cam altı giderleri olsun periyodik olarak temizlerim.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle olsa neden gaza bastığımda ses gelsin araç sabit dururken ilk çalıştırmadan sonra özellikle yüksek devire çıkarırsam lıkır lıkır su sesi geliyor ve bir kaç kez yüksek devir yaparsam ses kesiliyor.Ses bariz bir şekilde kalorifer radyatörü bölgesinden geliyor.

Ayrıca sunroof giderleri olsun bahsettiğiniz ön cam altı giderleri olsun periyodik olarak temizlerim.
Bu dedikleriniz araç hareket etmeden öncesi ise siz haklısınız. Benim kışın lpg ayarıyapılırken ahtabot boru ömrünü tamamladı neyse değisim şu bu derken, evin önünde çalıştırıp hareket ettiğim de sağa veya sola dönüşlerde lıkır lıkır su sesi gelirdi. Bende o zaman ki su içersinde bulunan havadan kaynaklı düşünmüştüm. Neyse dün aracı yıkadıktan sonra kaputu açtım bugüne kadar ne işe yaradığını anlamadığım siyah plastik parça gözüme ilişti bi baktım ucundan su damlaya damlaya akıyor orda aklıma geldi olsa olsa bu tahliyedir diye tornavidayla az içine bakınca balçık ve çöp möp ufak tefek pislikler birikmiş burayı tikamış eşeleyip orayı temizleyince yıkamada orda biriken su olduğu gibi akıp gitti çamuru görmeniz lazımdı. Kışın yapmasının sebebide o damlaya damlaya akan yer dememkki dondu ve akmadı orda birikime sebep oldu. Camın önündeki boş alan büyük açmasaydım ilerde bir gün tam tıkanınca ordaki su olduğu gibi arabanın içine dolacaktı.
Sizin durdugunuz yerde motor calisirken oluyor doğru mu?

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Evet bende araç durur vaziyette gaza basınca geliyor ses.Henüz hava alma işlemini deneyemedim zaten aracımda hararetin yükselmeme problemi var sürekli 60 da sabit kalıyor sıkışık trafikte 90 a nadiren çıkıyor.Termostadıda değiştirip öyle hava almayı deneyeceğim sonucu buraya yazarım zaten.