Motor Temizliği

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mmtkaya' Alıntı:
Abi çok basınçlı su ile yıkanırsa bi sorun olmaz ama ev hortumu veya sürahi ile yıkamaya kalkarsan gerçekten sakat çünkü başıma daha dün gelgi arabanın motorunu ev de yıkadım sonra araba calışmadı ne kadar ettiysem marş basıyor motor bi türlü çalışmıyor, oto tamircileri gezdim tabii yürüyerek,olay tam bir komedi kimi diyo abi beyin yanmış arabayı çek getir,kimi diyo disbiritör kapağı gitmiş takım çantasını alıp gidelim tabii beni aldı bir telaş.
Sonra insaflı bi tamirci abi buji ve disbiritör kapağına su geçmiş aç temizle dedi.
Tamam temizliyeceğim de fakat bizim evin amerikan evlerindeki gibi her türlü takım taklavatın olduğu bi garajı yok neyse bastım parayı alyan anahtar takımıı,lokma takımı aldım başladım sökmeye ve aldım elime saç kurutma makinasını başladım bütün ateşleme elamanlarını ve motoru kurutmaya tabii akşam saat 8 ve ben bir elimde seyyar lamba bir elimde saç kurutma makinası sokakta araba tamir ediyorum herkes ters ters bakıyor neyse en sonunda yaptımda yeşil ördeğimi çalıştırdım .
(Arabam 1996 gls vectra b1 rengi yeşil olduğu için ben yeşil ördek diyorum.)

ya yazını okudum uzun uzunda yazmışsın sanki bende seninle aynı şeyi yaşamış gibi oldum o kadar doğal ve içinden geldiği gibi yazmışsınki ... geçmiş olsun dicem ama tam bi komedi dediğin gibi... benimde benzer..bişi başıma gelmişti herşey tecrübe tabi....

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Rica ederim..

reco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bugun serviste işim vardı motoruda yıkattım 60 ytl yıkıyorlar sprey kullanıyorlar herhangi bir sorun yasamadım

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reco' Alıntı:
dostum bugun serviste işim vardı motoruda yıkattım 60 ytl yıkıyorlar sprey kullanıyorlar herhangi bir sorun yasamadım
sprey dışında su filan tuttular mı? nsıl temizlediler, bilgilendirirden iyi olacak?
şimdiden sağol

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
60 mı ? :eek:

deli tay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saayın abim susuz temizlik olmaz mehmet gazihan arkadaşa katılıyorum ben evimin önünde şakır şakır yıkıyorum basıyorum marşa gidiyorum kolay gelsin verme öyle para boşuna

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 ytl ye yağını değiş arabanın :D60 ytl verilmez ben 2 senedir hiç yıkatmadım kendim hafta sonları ıslak bezle siliyorum aşırı kir birikmiyor üzerinde haliyle ben yıkamadan yana değilim şahsen !!!!!!!!!

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
Motor kompartmanındaki bütün soketlerin sızdırmazlık özelliği vardır..İçlerine su girmez..Zaten beyinin içine imkansız girmez..Sadece motor hava girişine dikkat edin birde motor sıcaksa eksoz manifoldundan suyu uzak tutmaya çalışın..Su jetini motora yarım metreden fazla yaklaştırmayın..Eğer araca daha önce motor kompartmanında bir operasyon uygulanmışsa (Debriyaj değişimi, Motor veya şanzıman revizyonu..v.s.) çıkartılan soketler tekrar takıldığında sızdırmazlık contaları ilk günkü gibi koruyamazlar..Daha dikkatli olmak lazım..Susuz motor temizliği olmaz o kirin yere akıtılması lazım..
:good: :good: :good:

ama her hafta,ya da yağışlı kullanım sonralarında,nemli bezlerle yapılan kısa süreli temizlik,aracınızın motorunun sürekli temiz kalmasını sağlayacaktır,detaya girmeden yapın,ama sürekli yapın

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:alkis: :alkis: :alkis:
Ben motor ve kaput altı temizlikte son noktayı koymuş bulunuyorum.
7.5 TL'ye almış olduğum yağlama ve temizleme spreyi ile motorun üstüne ve görünen kaput altı aksamına(kablo,metal yüzey,plastik yüzey) sadece püskürttüm ve motorun bloğu ve diğer aksam prılı pırıl oldu.
Bu sıvı çok işe yarıyor,kontaklara,yağlı yüzeylere,statik elektiğe,pas ve kire çok etkili.Yağ gibi çok kaygan değil yarı kaygan.Yüzeyde çok hoş bir katman oluşturuyor.
Arkadaşlar bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.:good: :good: :good: