Motor Temizliği

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İŞTE RESİMLER(temizlikden sonra)
Önceki halini çekmemişim :( ama bilindik motor tozlu ve kirli görüntüsü vardı.
Su ve deterjan ile temizlerseniz kuruduktan sonra tekrar iz kalacaktır.Bu sıvıyı püskürterek çok kolay temizlik ve bakım sağlanıyor.Hem de ucuz,yıkamacılara 50-60 tl vermeye gerek yok.

mguren35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kım demısse dogru demıs.cunku bu motorlarda beyın arızası bayagı pahalı hasar verıyor.ama cok fazla spreydende memnun kalacagını sanmıyorum.cok kalıcı olmuyor.daha guvenlı oldugu kesın emın ol...:cool:

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
İyi görünüyor..Pırıl pırıl...Koku yapmıyormu..? Bide içeriğini yazarsan sprayin sana kablolarını ve lastik hortumlarını uzun vadede sertleştirip sertleştirmeyeceğini söyleyebilirim..

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
İyi görünüyor..Pırıl pırıl...Koku yapmıyormu..? Bide içeriğini yazarsan sprayin sana kablolarını ve lastik hortumlarını uzun vadede sertleştirip sertleştirmeyeceğini söyleyebilirim..

İsmi svitol-super.Arexons marka.
http://www.elmasotomotiv.com/urun.asp?urunid=35 burada ürün bilgisi var.Eğer kablolarda çatlama yapıyorsa ,kullanmak istemem doğrusu.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Bende arexon un ürünleriyle motoru temizledim . Aşağıda göreceğiniz gibi önce mavi ürünü sıkıp bir süre bekledikten sonra el ile ulaşabildiğim yerleri sildim. Daha sonra sarı ürünü motorum her tarafına sıktım. Gayet başalırılı olduğunu düşünüyorum. Ancak Mehmet Gazihan arkadaşımızın "sprayin kablolarını ve lastik hortumlarını uzun vadede sertleştirip sertleştirmeyeceği " konusunda şüheleri olduğundan temizlikten birkaç saat sonra gerekli yerlere würth silikon sprey sıkıp işi garantiye alayım dedim.

Mehmet Gazihan arkadaşımız içinde sprey içeriğini yakından çektim.
dsc03390gk5.jpg

temizleyicilerzs5.jpg

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamı her yıkamam da motorunu da ( 2000 yılından bu yana ) hep yıkadım hep yıkayacağımda...problem olacağını zannetmiyorum...Eski Flash S imi bile beyin ve distribitörünü torbalayarak yıkardım.Kaldıki Bu OPEL....

O VARSA SORUN YOK...

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
wurth ün silikon sprayi ile cover yapman güzel..Gerçi kaliteli ürünler bunlar iki ton fazla parlatmak için kabloları ve plastik aksamı riske atıcaklarını sanmam..

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muratezcan' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,

Bende arexon un ürünleriyle motoru temizledim . Aşağıda göreceğiniz gibi önce mavi ürünü sıkıp bir süre bekledikten sonra el ile ulaşabildiğim yerleri sildim. Daha sonra sarı ürünü motorum her tarafına sıktım. Gayet başalırılı olduğunu düşünüyorum. Ancak Mehmet Gazihan arkadaşımızın "sprayin kablolarını ve lastik hortumlarını uzun vadede sertleştirip sertleştirmeyeceği " konusunda şüheleri olduğundan temizlikten birkaç saat sonra gerekli yerlere würth silikon sprey sıkıp işi garantiye alayım dedim.

Mehmet Gazihan arkadaşımız içinde sprey içeriğini yakından çektim.
dsc03390gk5.jpg

temizleyicilerzs5.jpg

Bu durumda senin bu üçlü formül son noktamı?
Ben sadece sarı kutuyu motorun her yerine püskürttüm.Ama plastik aksamları zaman içinde sertleştirip zarar vereceği hususunda yetkili ithalatçı firmayı aradım zarar vermez dedi.
Bu durumda silikon sıvıyı alıp plastik aksamlara ayrı bir püskürtme yapacağız.
Mavi kutudaki temizleme sıvısınını bu durumda kullanmaya gerek var mı?