motor ışığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çalıştıktan kısa bir süre sonra motor ışığı yakıyor sonra da sönmüyor.Stop eder yeniden çalıştırırsam bir dk sonra tekrar yanıyor.Aracı alırken expertiz raporu yaptırdığımda oksijen sensörü hatası veriyordu.Kodu ise P0130.Bizim corsalarda yanlış bilgiye ulaşmadısam iki tane oksijen sensörü varmış.Arıza hangisinde olabilir.Değiştirmediğim zaman be zararları olur.Markalar arasında beredeyse yarı yarıya fyat farkları var.Ne önerirsiniz.İyi forumlar dilerimAracım 1.4 gls otomatik.Tanışma sayfasında kendimi tanıtırken de belirtmiştim.İyi forumlar dilerim

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kaynaklı da olabilir benzi de de yapıyor mu. Arızalıyla Hangisi olduğunu usta ölçerek bulabilir. Orjinal kullanmada fayda var

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde de yapıyor.expertize de oksijen sensörü çıkınca ona yöneldim.delphi marka var mesela çok daha uygun.Kullanan fikir verirse alacağım olmadı 300 e yaın bir rakama bosch var

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hemen ligde hem benzinde yapıyorsa sensörde sıkıntı olabilir.

Oksijen sensörü konusundan Delphide genel biraz memnuniyetsizlik var, Bosch almanızi tavsiye ederim.

Bizzat da tecrübe ettim her iki markayı. Bosch [emoji106]

Çıkan arıza kodunda hangi sensörün arızalı olduğu belli olur aslında.

Bir de şu var tabi: katalizör arkasındaki sensör arıza yapıyorsa belki katalitik konvertorde sıkıntı olabılır ama bunun başka belirtileri de olur.

Çekiş düşüklüğü, tekleme, performans sorunları vs

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yeni aldım.bundan önceki aracım sıfır araçtı o yüzden çekişi konusunda fazla da bir fikrim olmuyor.Haliyle önceki aracıma göre çekiş iyi değil.Ancak en fazla dikkatimi çeken konu ilk kalkışta fazlasıyla hantal oluşu.Sizlerin araçlarında da böyle mi.Araç hızlanınca artık peşinden yetişilmiyor.Otomatik 1.4 gls.Oksijen sensöründe yakıt artar diye biliyorum ancak bugün şdışı 500 km yol yaptım.20 kuruş yaktı km de.Litre hesabı yaptım aynı zamanda.100 km de 7 lt lpg tüketmişim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...