motor indi masraf normal mi ???

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memduh kardeşim Allah o iki ayaklı yaratıklara hesabını er geç soracaktır.Beterin beteri var,forumları gezince görecekesin;arabasını satıp parasını kaptıranlar mı dersin,onca para verip arabasını alamayanlar mı dersin,kaskosuz pert edenler mi,çaldıranlar mı,pert araç satın alanlar mı,şirket aracı satın alanlar mı daha neler neler...
Sen bir miktar masraf edeceksin ama gönül rahatlığıyla bineceksin.

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim geçmiş olsun:(
Aynı dert benim başıma dün geldi servis(özel)geldi aldı az önce aradılar motoru indirip sökmüşler yaptıkları incelemede rektifiye gerekiyor dediler.(arabam 97 vectra 2.0 CD otomatik)yağ pompası çalışmamış yatak sarmış,krank eğilmiş v.s.5.200 TL dediler oda şimdilik.Motor elektrik tesisat kablosuda yenilenecek o da dahil.
Araba 8-9 senedir bende yaklaşık 200.000 km.de.bugüne kadar aldığım para kadar masraf yaptım.15 bine almıştım .Ama enteresan seviyorum arabamı.Millet sat kurtul diyor.Tam düşünürken bir arıza çıkıyor yaptırıyorum .Daha çok arabaya bağlanıyorum.
Neden yahu.

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle
yaptığınız masraf yapılan işlere göre normal sayılır, çünkü ektra işlemler yapılmış bagaj döşeme, lpg, ön takım,kapak değişimi gibi.

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı dert benim başıma dün geldi servis(özel)geldi aldı az önce aradılar motoru indirip sökmüşler yaptıkları incelemede rektifiye gerekiyor dediler.(arabam 97 vectra 2.0 CD otomatik)yağ pompası çalışmamış yatak sarmış,krank eğilmiş v.s.5.200 TL dediler oda şimdilik.Motor elektrik tesisat kablosuda yenilenecek o da dahil.
Araba 8-9 senedir bende yaklaşık 200.000 km.de.bugüne kadar aldığım para kadar masraf yaptım.15 bine almıştım .Ama enteresan seviyorum arabamı.Millet sat kurtul diyor.Tam düşünürken bir arıza çıkıyor yaptırıyorum .Daha çok arabaya bağlanıyorum.
Neden yahu.

merak ettiğim bir konu var bu yağ pompası bozulunca uyarı çıkıyor mu yol bilgisayarında veya yağ ışığı yanıyor mu? bir de elektrik tesisatı neden yenilenecek, zamanla yıpranan bir şeymiymiş bu.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden yahu.

Sakın satmayın aynı sizin gibi baktığım benim 98 astra g cd'm vardı 210.000kmde bana sadece üst kapak çıkardı 1000tlye hallettim araç sıfır gibi oldu... onun dışında periyodikleri hariç taş çatlasa zorunlu masraf olarak bir 1000tl daha çıkarmıştır.. üst kapaktan sonra milletin lafına uydum masraf çıkarır diye sattım hemde classic 3 kampanyasını kaçırmıyım diye takasa verdim astra f parasına gitti neyse 2 yıl oldu üzerinden her gün özlerim aracımı keşke vermeseydim diye pişman hissederim ne astra classicte nede şimdi bindiğim corsa c bana onun gibi keyif vermedi üzerine üstlük sıfır araçta verdiğim 2 yetkili servisteki bakım parası benim büyük masraf dediğim tutarı geçti onu satıp corsa c cdti aldım daha 25bin olmadı astraya yaptığım masrafın 5 katını yaptım hala onun gibi fabrikadan çıkmış gibi değil.. Birde kolay değil 12 sene alışmışım insan yerine koymuşum farkında olmadan o araçla kendimi özgür hissederdim ondan sonraki araçlarla tek hissettiğim şey bi yere gitmem lazım heh arabayla gideyim... hatta haftada 2 kez sahibindene bakarım benima racı bulabilir miyim diye para olsa hemen gidip geri alıcam..

merak ettiğim bir konu var bu yağ pompası bozulunca uyarı çıkıyor mu yol bilgisayarında veya yağ ışığı yanıyor mu? bir de elektrik tesisatı neden yenilenecek, zamanla yıpranan bir şeymiymiş bu.

Yağ lambası yanar ama o yandığında çoğu zaman herşeyi için çok geç olur.. Tesisatta özellikle büyük motorlu araçlarda ısıdan zamanla kavrulur bi yerinden kopar bulana kadar akla karayı seçersiniz

Son düzenleme:

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun umarım harcadığın paraya değer ve bir daha sorun çıkartmaz. arabayı yaptırma sat diye mesaj yazan birkaç arkadaşa sormak istiyorum. araba alacak olsaydınız ve bu arkadaşda bu arabayı size yaptırmadan satsaydı ne yapardınız. aracımı istemeye istemeye aldım ve aldığım günden bu yana (11 sene) tüm bakımlarını eksiksiz yaptırdım olaki satılırsa alan kişi kulaklarımı çınlatmasın diye. zaten %99 bu zihniyet yüzünden araç bu arkadaşa satıldı yada % 1 şansından. bu arada diyorsunuzdur sen olsan ne yapardın diye ailemin yıllardır kullandığı ve sattığı tüm araçların deposunu bile doldurup sattık.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c parasına gelmiş satmayın keyifle binin artık...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hikayeler o kadar çoğaldı ki son zamanlarda ...
çok zor ve moral bozucu bi durum,allah kimsenin başına vermesin.internet üzerinden araba satışı yapan siteler bu işten sorumlu ,ordaki ilanlara çokta itibar etmemek lazım zira başka bi şehre araç almaya gidince deplasman durmu oluyor. her türlü teşkilata gelme ihtimaline açık .satıcı her yeri bağlayabilir ( servisi ,noteri vs ) yada bazı arızlar tesbit edilemeyebilir . ( zira bu işleri çok üstünkörü yapıyor servisler ayrıca bazı arızalar kullanımla anlaşılır öyle lifte kaldırıp bakmakla tanı konmaz gibi )
ve satış yapıldıktan sonra çaresiz kalabilir insan ...
bu noktada ikinci el aracı tanıdık bildik birilerinden bildiğimiz bi aracı almak daha mantıklı . yada araç almayı erteleyip sıfır araç almak için şartları zorlamak en doğrusu .bu işin başka çözümü de yok .
bu arada size çıkarılan fiyat normal.. belki 1000 tl fazladır o kadar .geçmiş olsun umarım başınız daha çok ağrımaz...

Son düzenleme:

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada sitelerden alınan araçlarda .satış sonrası silinen ilanların 1 yıl saklandığını ve bu ilandaki bilgiler kanıt gösterilerek daha sonra dava açılabildiğini duymuştum ...
araştırmak lazım...
ayrıca servis baktı demişsin eğer elinde bi belge varsa ( expertiz raporu gibi ) o servise de belki dava açılabilir. ama sen 8 ay felan geçti diyorsun bu noktada aradaki zaman biraz fazla gibi
araştırmak lazım.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten siteden alınan araçların bence %80 i patlak, bitmeye yakın araçlar....