motor indi masraf normal mi ???

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim geçmiş olsun:(
Aynı dert benim başıma dün geldi servis(özel)geldi aldı az önce aradılar motoru indirip sökmüşler yaptıkları incelemede rektifiye gerekiyor dediler.(arabam 97 vectra 2.0 CD otomatik)yağ pompası çalışmamış yatak sarmış,krank eğilmiş v.s.5.200 TL dediler oda şimdilik.Motor elektrik tesisat kablosuda yenilenecek o da dahil.
Araba 8-9 senedir bende yaklaşık 200.000 km.de.bugüne kadar aldığım para kadar masraf yaptım.15 bine almıştım .Ama enteresan seviyorum arabamı.Millet sat kurtul diyor.Tam düşünürken bir arıza çıkıyor yaptırıyorum .Daha çok arabaya bağlanıyorum.
Neden yahu.

Size de çok geçmiş olsun.ben de masraf yaptıkça daha da bağlandım arabama. hatta çevremdekilerle ailem olsun akarabalarım olsun çoğuyla kötü bile oldum ama arabamdan vazgeçemiyorum çünki gerçekten çok para harcadım artı hayalim deki tek araba buydu.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun umarım harcadığın paraya değer ve bir daha sorun çıkartmaz. arabayı yaptırma sat diye mesaj yazan birkaç arkadaşa sormak istiyorum. araba alacak olsaydınız ve bu arkadaşda bu arabayı size yaptırmadan satsaydı ne yapardınız. aracımı istemeye istemeye aldım ve aldığım günden bu yana (11 sene) tüm bakımlarını eksiksiz yaptırdım olaki satılırsa alan kişi kulaklarımı çınlatmasın diye. zaten %99 bu zihniyet yüzünden araç bu arkadaşa satıldı yada % 1 şansından. bu arada diyorsunuzdur sen olsan ne yapardın diye ailemin yıllardır kullandığı ve sattığı tüm araçların deposunu bile doldurup sattık.

söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.Arabayı aldığım adama elim boş gitmeyim diye leblebi bile yaptırıp gittim kardeşim. Artık Allah onları bildiği gibi yapsın..

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hikayeler o kadar çoğaldı ki son zamanlarda ...
çok zor ve moral bozucu bi durum,allah kimsenin başına vermesin.internet üzerinden araba satışı yapan siteler bu işten sorumlu ,ordaki ilanlara çokta itibar etmemek lazım zira başka bi şehre araç almaya gidince deplasman durmu oluyor. her türlü teşkilata gelme ihtimaline açık .satıcı her yeri bağlayabilir ( servisi ,noteri vs ) yada bazı arızlar tesbit edilemeyebilir . ( zira bu işleri çok üstünkörü yapıyor servisler ayrıca bazı arızalar kullanımla anlaşılır öyle lifte kaldırıp bakmakla tanı konmaz gibi )
ve satış yapıldıktan sonra çaresiz kalabilir insan ...
bu noktada ikinci el aracı tanıdık bildik birilerinden bildiğimiz bi aracı almak daha mantıklı . yada araç almayı erteleyip sıfır araç almak için şartları zorlamak en doğrusu .bu işin başka çözümü de yok .
bu arada size çıkarılan fiyat normal.. belki 1000 tl fazladır o kadar .geçmiş olsun umarım başınız daha çok ağrımaz...

ALLAH razı olsun dedikleriniz çok doğru ama asam öyle bi garanti verdiki arabada bi masraf bi hata çıkarsa ben yaptıracam ve yol paranı da karşılıcam dedi. biz de samimiyetine güvendim. bu servisin(özel servis) parçalara verdiği fiyatı ben 2.000 tl'ye dışarda buldum takmam dedi takarsam da garanti vermem kime gidersen git dedi benim tahminim benden
fazladan 2.000 tl aldılar.Tabi kimsenin günahını almayım ALLAH'a havale ettim

cemalaltuntas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende almayı düşünüyorum

korkuyorum bende bu sebepten dolayı ne çıkacağı belli olmaz eski araçlar sonuçta
sana çok geçmiş olsun abi inşALLAH uzun yıllar masraf çıkarmazda parasını çıkarır kendiliğinden.

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH hepimizi hak hukuk bilen insaflı USTA ile karşılaştırsın.
Dün akşam 4.900 olan masraf bu sabah aldığım habere göre 6.960.TL ye çıktı (şimdilik)

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir abim megane arabasına 1 senede 2 kez motor yaptırdı... yani bu işte işi bilen usta önemli yoksa sikinti

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korkuyorum bende bu sebepten dolayı ne çıkacağı belli olmaz eski araçlar sonuçta
sana çok geçmiş olsun abi inşALLAH uzun yıllar masraf çıkarmazda parasını çıkarır kendiliğinden.

ALLAH razı olsun kardeşim.ÇOOKK dikkat et alırken motoruna iyi bi ustaya bakıt (gerçi ben bakıttım da ne oldu:()bu tech 2 testi oluyomuş onda arıza gösterir mi bilmiyorum iyi bildiğin bir arabayı al. ALLAH'a sığın başkada ne deyim.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH hepimizi hak hukuk bilen insaflı USTA ile karşılaştırsın.
Dün akşam 4.900 olan masraf bu sabah aldığım habere göre 6.960.TL ye çıktı (şimdilik)

abi inan bana çok üzüldüm ya şu paraya bak yazık günah abi ya... moralini bozmuş gibi olmayım ama benim masraf önce su radyatörü çatlak diye 200 TL idi sonra conta yakmış dediler 500 tl sonra aradan 3 saat geçti dediler ki senin motor rektefeye gidiyo masraf 3.000-3.500 tl sonra akşam servise çağırdılar gittim masraf 5.600 tl dediler inşallah daha fazla çıkmaz abi.birde abi eski parçalarını sakın bırakma artı çatır çatır pazarlık yap fiyatı o zaman indiriyolar

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam yetkili servise yaptırırım o fiyata...
Bi hata oluncada ortalığı yıkardım...