motor degişimi

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: motor degişimi

CALİBRA BG link' Alıntı:
gokhan hocam şimdiye kadar nıye gelmedın  :)
Keşke forumu çok sık takip edebilsem, ancak şimdi son yazılan yorumlar içinde görünce okuma şansım oldu. Aslında mesleklerin belirtildiği bir başlık vardı, o başlıkta yanlış hatırlamıyorsam birkaç kişi avukat olduğunu da belirtmişti, keşke onlardan biriyle bağlantı kurulsaydı tüm onaylardan önce, eminim diğer arkadaşlar da benim gibi ücretsiz yardım etmeyi seve seve kabul ederlerdi.

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Avukat arkadasa çok teşekkür ederim.  Ama avukata danışmıştım burad Ben ,oda aynısı söyledi aracın yenisini alırsın fazla sıkıntı yapma diye ama. Ez az 9 ay van gibi bir yerd. Arabası kalmak zor.  Birde zaten garanti kapsamında degişiyor kaza degil birşey degil.  Degeri neden düşsün ki . Zaten aynı fabrika yenisini gönderiyor. Bu arada üretilip türkiyede gelmesi 15 gün sürdü yarın gelecekmiş motor.  Ben pek deger kaybı olacağını düşünmüyorüm açıkçası. Zaten tüm yazışmalar. Bilgi kayıtları elimde olacak hatta yarın gidip motorun resimlerini de çekmeyi düşünüyorum. Satarken hatta alıcının işine bile gelir ya.  Bana denk gelse ben alırım yanı mesala araç 65000 km gösteriyor ama gerçeğ  50000 km. İyi degilmi . Dedikleri gibi belki 2015 model vermek zorund. Kalacaklardı ama o cefasını ben göze alamadım yalan yok

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mstmlk link' Alıntı:
Avukat arkadasa çok teşekkür ederim.  Ama avukata danışmıştım burad Ben ,oda aynısı söyledi aracın yenisini alırsın fazla sıkıntı yapma diye ama. Ez az 9 ay van gibi bir yerd. Arabası kalmak zor.  Birde zaten garanti kapsamında degişiyor kaza degil birşey degil.  Degeri neden düşsün ki . Zaten aynı fabrika yenisini gönderiyor. Bu arada üretilip türkiyede gelmesi 15 gün sürdü yarın gelecekmiş motor.  Ben pek deger kaybı olacağını düşünmüyorüm açıkçası. Zaten tüm yazışmalar. Bilgi kayıtları elimde olacak hatta yarın gidip motorun resimlerini de çekmeyi düşünüyorum. Satarken hatta alıcının işine bile gelir ya.  Bana denk gelse ben alırım yanı mesala araç 65000 km gösteriyor ama gerçeğ  50000 km. İyi degilmi . Dedikleri gibi belki 2015 model vermek zorund. Kalacaklardı ama o cefasını ben göze alamadım yalan yok
şimdi benım anlamadığım sana sıfır motor gelmıcekmı yurt dışndan aynı motoru parçalayıp bırleştırılıp yerıne mı takacaklar

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motorun sıfır olanı gelecek tabi ki.  Fakat türkiyede, yani izmir torbalidan gelememiş mecburen yeni üretiliyırmuş. Aracın motoru 10 gün önce felan üretildi. Gümrük işlemleri felan derken 2 haftayı buldu buraya gelmesi. Onarım ddegil yani. 

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mstmlk link' Alıntı:
Motorun sıfır olanı gelecek tabi ki.  Fakat türkiyede, yani izmir torbalidan gelememiş mecburen yeni üretiliyırmuş. Aracın motoru 10 gün önce felan üretildi. Gümrük işlemleri felan derken 2 haftayı buldu buraya gelmesi. Onarım ddegil yani. 
Motor sıfır gelecek fakat araç km sini sıfırlama mümkün değilmiş km şu an neyse .

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mstmlk link' Alıntı:
Motor sıfır gelecek fakat araç km sini sıfırlama mümkün değilmiş km şu an neyse .
nasıl değılmış oyle bır sıfırlnırkı o km yeterkı servısın canı ıstesın

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun.Bence de 9 ay arabasız kalmak çok zor.Hem değer kaybının çok olacağını düşünmüyorum.Motor parçaları değil ki değişen.Komple motor değişeceğinden niye değer kaybı olsun.Tabi satarken yine de acaba  başka arızalara falan da sebep olmuş mu dur gibisinden kimileri mesafeli yaklaşabilir.Senin şanssızlığın işte naparsın.ևok paran varsa git başka araba al.Opeli de ver mahkemeye.9 ay bekle ve al yeni arabanı.Sonra da hangini istiyorsan onu  sat.Ya da satma işte,para çok ya :) Bu bağlamda bence doğru kararı vermişsin.Yaşayan bilir...

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana hala dava açılabilir gibi geliyor ? Servisin söylediğine ne kadar güvenilir bilmem ama başıma gelen benzer bir sorunda onarıma izin vermemiştim. Servis yetkilisi siz izin verin bir yandan da davanızı açın buna engel değil demişti. Hatta avukat arkadaşlarım da bunu onaylamıştı gibi hatırlıyorum ? Yalnız orda mahkemeye yatırılan bir para vardı ki davayı kaybetmeniz halinde avukat ücretleri ile birlikte kaybeden tarafa ödüyordu, araç bedelinin %10'uydu galiba.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

km sıfırlanır.