motor degişimi

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: motor degişimi

sıfır araçlarda ilk 100 km ye kadar PDI hakkı denen bir sıfırlama işlemi yapılabiliyor. IPC lerde bir kez sıfırlanıyor. Oysa sanayide 20 tl karşılığı istediğiniz km yi IPC ye yazırma şansınız var. Onda da şöyle bir sıkıntı var; aracın km si hem IPC de hemde ECM de ayrı ayrı tutuluyor. ileride aracı satarken expertize girdiğinizde ikisi birbirini tutmaz.

bu arada küçük bir dip not; markadan bağımsız olarak tüm araçların kilometre saati %3-7 arası fazla gösterir. Bu lastik çapındaki değişiklik vs yüzünden sürücülerin hız sınırını aşmaması için alınmış bir önlemdir. IPC de tutulan kilometre bu yüzden ECM de tutulandan her zaman yüksektir. Astra H aracımda IPC 90000 de iken ECM 88000 küsürdeydi.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

km sıfırlanacak peki km yapmış diğer hareketli parçalar ne olacak :D

mstmlk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uzun aradan sonra aracımı teslım aldım gecen haftalarda . motor komple degişti ve motorla birlikte enjektörleride degiştiler araba canavar gibi oldu . eskisinden daaha iyi desem yalan olmaz sanırsam.  garantisini 1 sene uzattılar birde navigasyon sistemi hediye ettiler tüm değişim ruhsat masraflarını opel karşıladı. yaklaşık bir ay da altıma araba verdiler  öle bindim.
ama araabayı degiştirseler tabi daha iyi olurdu fakat mahkeme sonucu olmadan değişim yapamadıkları için mecburen onarım yoluna gittik. artık bir daha sıkıntı cıkarsa bu sefer mahkemelik oluruz sanırsam. 
herkesin ilgisine teşekkürler

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hadi hayırlı,uğurlu olsun.İnşallah başka sıkıntı yaşamazsınız ve aracınıza uzun zaman keyifle binersiniz.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motorunda sıkıntı olan bir Audi Q5 audiye dava açmıştı.İlgili konuyu bulabilirsem paylaşırım.Ürün iadesi talep ediyordu.Doğus da bunu kabul etmiyordu onarıma gidiyordu.Aracın değeri 95.000€.Neyse adam kazanacağına emin şekilde mahkemeye gitti.Davanın 3 aya sonuçlanacağını düşündü ama 2 yıl sürdü.2 kere bilirkişi ekibi atandı onun masraflarını da adam ödedi.Sonuç olarak davayı KAYBETTİ.Büyük firmalara karşı dava kazanmanız bu ülkede nerdeyse imkansız.2 yil süren davadaki yıpranmanız da cabası.Dava açın kazanırsınız demiştim ama o konuyu okuduktan sonra en dogrusunu yapmışsınız dedim.Hayırlı olsun

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Çok Büyük Geçmiş Olsun...

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: motor degişimi

geçmiş olsun, merak ettim sağ önden gelen tıkırtılar yazmışsınız benim arabada da var, ivmelenirken ya da frenlerken sanki dönen bir pervane kağıt parçasına çarpiyormuş gibi bir ses geliyor servise götürdüm daha uzun bırakmanız lazım dediler vakit yoktu bırakamadım sizin ki de buna benzer bir ses miydi ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun yeni motorunuz, inşallah bundan sonra keyifle ve sorunsuz binersiniz her daim.