Motor Beyni

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
2001 model vectra var. üzerinde araba ve anahtar bulunan arıza lambası yandı. 4 farklı ustaya gösterdim. aracın motor beyninde arıza olduğunu belirttiler. arıza genelde gaz pedalı sensöründe güç azlığı diye çıktı ve aracın gaz yemede problemi baş gösterdi. ustalar bu sorunun vectra ve astralarda kronik olduğunu, çoğu zaman çıktığını söylediler. tamir için 300-600 arasında tutabileceğini, sıfırının ise 15000-2500 arasında olduğunu söylediler. benim sorum

1- gerçekten bu sorun bu arabalarda kronik mi?
2- Tamiri yapılıyor, tamir sonrasında randımanlı olur mu?

bu son olaydan dolayı opelden soğumaya başladım. çünkü hem süspansiyonu zayıf olan hem de ciddi arızalar vermeye başlayan opele sıcak bakmamaya başladım. 100.000'i yeni devirdi ama arızaları artmaya başladı. değerli yorumlarınızı bekliyorum...

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın gaz yemede sorun varsa gaz kelebeğini temizlet derim en fazla 50-100 tl işçilik alırlar gaz yeme rolanti dengesizlikleri varsa büyük oranda düzelir.Gaz pedalı konum sensörünüde bu anormallikler sırasında hata vermiş olabilir sürekli hata lambası yakmıyorsa sensörde sorun yoktur.

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli arıza lambası yanıyor ve arızalar silinemiyor. gaz kelebeliğ arızası daha önce başıma gelmişti. rölanti de normal çalışıyor.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızaların silinememesi olayı garip beyin arızası olduğunu düşündürüyor beyin soketlerını cekıp tekrar takın sonucta elektronık cıhaz duzelme ıhtımalı var bır ne vı reset atmıs olursunuz olmadı serviste yazılımı güncelleniyor cok masraf etmeden belki kurtarılabılır

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaplolarını söküt taktık yine fayda etmedi. arızaları hiçbiri silemedi ama beni gerçekten düşündüren 300-400 tamir parası değil. gerçekten kulladığım arabanın fazla sorun çıkarmasını istemiyorum . randımanlı olup olmayacağını.. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...

OpeLim44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay başıma geldi arıza ışığı yanıyodu ve sorun gaz kelebeğinde çıkmıştı sorunu gidermek için 350 milyona beyni tamir ettirdik ama randıman vermedi ve 1500 liraya yeni beyin almak zorunda kaldık . Benim arabamdaki arıza gaza bastığım zaman hemen almıyodu hatta gaz pedalını köklememe ragmen araba boğuluyodu ve sonra biden hızlanıyodu sendeki sorun sadece arıza ışığıysa dikkatli olmanı dilerim çünkü ilerde benim gibi olursa tek çare beyin değişimi....

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı sürekli yanıyor. gaza bastığımda gaz falan yemiyor ama sürekli olarak gaz yememe problemi var. beyni tamire bıraktım. zaman gösterek ama opelin arızları başladımı arkası gelmiyor. opeli seviyorum ama böyle giderse japona rabalarına bakmaya başlayacağım.

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
hocam aynı sorun bende de mevcut :( bende randıman saglıcakmı diye düşünüyorum. beyin tamir geldikten sonra sonucu paylaşırsan memnun olurum

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arıza kodları p1120 p1550 dir kesin motor beyni arızalıdır açılıp yapılacak 350 tl maliyeti var şimdi biz yeni bir sistem geliştiriyoruz beyni açmadan bu işi yapıcaz bir adet yapıldı şu ana kadar sonuç iyi

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
bugün tekrar arabaya kavuştum. 350 tl verdim motor beynin içinde, gaz pedelı ile bağlantılı kılcal kablolar kopmuş. genelde 2000 in üzeri opel ve astralarda yaşanıyormuş ne takviye at ne de attır denildi. sonuçta tamir edildi. 1 yıl garanti verildi. şimdilik sonuç iyi. araba ve anahtar işareti gitmiş. yarın uzun yola çıkacağım esas sonuç orada belli olur.