motor arıza lambası !

tuba_x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir süre önce aracımın lpgsinde sorun vardı. benzinden gaza geçmiyordu. şimdi o arıza giderildi fakat o günden beri motor arıza lambası yanıor. bulunduğum yerdeki usta bunun normal oldugunu lpgli araçların bu arıza ışığının sürekli yandığını söylüyor fakat bir yıldr yanmıyodu. :( sizce neden olabilir. bir de diyarbakırda tavsiye edebileceğinz bir servis var mı ??? :confused:

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arızayı sildir eger dogru ayar yaptılarsa yakmaması lazım tekrar yanarsa zengil yada fakir karısım arızası veriyordur gaz ayarı yapmanı onerırım zaten gaz ayarı yaptırdıgın yerde arızaları silecek cihaz vardır

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afr bozuktur.
o yüzden yanar adam akıllı ayar yapsınlar.
lpg'den arıza lambası yanmaz...

tuba_x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz ve fren pedalinden arıza kodu okuduğumda bu kodlar çıktı : ecn 017011 ve ecn 010501 ne anlama geliyor ki bunlar ?

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım dedigim gibi lpg ayarını yapamamıslar fakir karısım veriyor iyi bir lpg servisinde ayar yaptır arıza kodlarını sildir sorun kalmayacaktır

tuba_x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun giderildi :) lpg'den kaynaklı imiş. çok teşekkür ediyorum ilgilenenlere. opelim.net sayesinde araç bilgim tavan yaptı :)

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun giderildi :) lpg'den kaynaklı imiş. çok teşekkür ediyorum ilgilenenlere. opelim.net sayesinde araç bilgim tavan yaptı :)

O bendede yanıyor usta lpgden dedi bişey yapmadı,atiker marka LPG var.lpg ayarlarına baktırdım gayet stabil dediler fakir karışım yüzünden bu Lambayı yakıyormuş.siz nasıl çözdünüz acaba?

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun var elm327 alıp kendim söndürmeyi planliyorum ikide bir lpg ciye gidemem

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O bendede yanıyor usta lpgden dedi bişey yapmadı,atiker marka LPG var.lpg ayarlarına baktırdım gayet stabil dediler fakir karışım yüzünden bu Lambayı yakıyormuş.siz nasıl çözdünüz acaba?
Duzgun bi montaj ve iyi bir ayarda ariza lambasi yanmaz. Baska ustaya gitseniz iyi olur

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

tuba_x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim arabada da fakir yakıt karışımından kaynaklı imiş. 5 kademe filan artırmak gerekiyo demişti usta. O şekilde halloldu.