motor açma

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar.sıfır kilometre astra 1.6 dizel 136 beygir aracımı alalı 10 gün oldu.araç şu an 600 kilometrede.sorum şu bunların rodaj süresi kaç kilometre.bu süre içinde sıkıştırmadan kullanmalı mıyım.bide rodaj süresi dolunca motoru nasıl açabilirim.mesela kaç kilometre kaçıncı viteste ve kaç bin devirde kullanmalıyım.bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Rodaj yok. Ama tavsiyem, ilk 1000km 4000 devri fazla geçmemeniz. Her devirde, her viteste sürün aracı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Rodaj diye bir şey kalmadı. Açma konusuna gelince düz yollar da aracı biraz zorlana bilir tabi belli sınır içinde zaten belli bir süre sonra araç her şekilde tepki vermekten geri kalmaz.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rodaj diye bir şey kalmadı. Açma konusuna gelince düz yollar da aracı biraz zorlana bilir tabi belli sınır içinde zaten belli bir süre sonra araç her şekilde tepki vermekten geri kalmaz.

nadir abi bende rodaj yok diye biliyordum ama servisteki satışçı var dedi en az 2 bin 3 bin fazla zorlama dedi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi bende rodaj yok diye biliyordum ama servisteki satışçı var dedi en az 2 bin 3 bin fazla zorlama dedi

Bakma sen o adamlara kaşın nerede desen adam gözünü gösterir. Eskidendi. Tabi ki yeni bir araç zorlamamak gerek. Ama 3 bin km de boru değil yani hadi 1000 km anladım da 3000 ne yani?

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 araba almış olsam 1000 km uzun yol yapar geldikten sonra yağını değiştirir mis gibi binerim... rodaj olmasa bile yeni motor fazla zorlamamak lazım.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 araba almış olsam 1000 km uzun yol yapar geldikten sonra yağını değiştirir mis gibi binerim... rodaj olmasa bile yeni motor fazla zorlamamak lazım.

Aynen ben yazacaktım.ilk 1000 km binin,yağ değiştirin sonra periyodik bakımlardan bakımlara gidersiniz.

iPad'dan gönderildi .