Mod başladı.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba yaklaşık 2 ay önce Omega b 2.5 V6 sahibi oldum.
Aracı almamdaki sebep çok uzun zamandır hiç bir araba ile uğraşamamam ve sanayiden uzak kalmamdı hep yeni nesil araçlar kullanıyordum ve bu benim canımı çok sıkıyordu.
Halbuki ben doğduğumdan beri sanayi içinde büyümüş belki 250 300 tane değişik arabaya binmiş ve babamın yarışçı olmasından sebep hep o hayatı benimsemiştim.
Bende bu gerekçeyle hem hayalini kurduğum V motor üzerinde çalışmak hemde sağlam bir arabaya sahip olmak istediğim için omegayı aldım.
Ve en sonunda ufak çapta'da olsa hatta kolayca farkına varılamayacak olsa'da bir çalışma başlattım ve bunun için ilk adımları dün attım araçta orjinalliği çok bozmadan ilk başta 195 65 15 olan lastikleri 225 45 17 ile değiştirdim.
Kullandığım lastikler ise Hankook'un sportif sürüş için tasarlamış olduğu S1 Evo 2 Lastikler.
Daha sonra eksoz orta susturucu yerine düz boru işlemi, sonra 3 bar'lık pompa yerine 5 bar'lık pompa, daha sonra kutu filtre yerine açık filtre, orjinal buji yerine platinyum buji, 7mm lik buji kablosu yerine 8.5mm lik performans bujii kablosu ve ufaktan sıkıntı çıkartan orjinal bobin yerine Bosch bobine geçiş yaptım.
Yaptığım bu işlemlerden sonra daha yapacağım kelebek temizliği, sensör bakımı ve en sonunda'da aracın kafası karışmaması için yazılım modifiyesi ile motor kısmındaki işleri bitireceğim.
Daha sonra (tabiki bulabilirsem) Brembo disk, balata değişimi ile devam edip aracın aerodinamiğini ölçüp ona göre (kendisi amcam sayılır) Carbon fiber Spoiler yaptırıp işlemi bitireceğim.
Dyno'ya soktuktan sonra gelen verileri burada siz değerli üyelerle paylaşacağım.
Aklınıza gelen başka şeyler varsa dediğim gibi orjinalliği çok bozmadan konu altına yorum yaparsanız çok sevinirim.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Brembo yerine ne yazıkki TRW Ön arka Disk ve Balata alındı. BİLGİLENDİRME

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Çok şükür işlemler bitti araba inanın ok gibi oldu TC tuşunu kapattığım an araba arkayı dağıtmaktan yola tutunamıyor resmen :) ama o TC kapalıyken :) ..... herkesin bilgisine yakıt hakkında detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde vereceğim. Bir tek istanbula geçemediğim için spoileri takamadım onuda ilerideki günlerde takacağım.