mini onarım tramer

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı sigorta şirketleri  poliçenin kendilerinden yenilenmesi için mini onarımı tramerde hasar kaydı olarak gösteriyormuş bu konuda ınternette bayağı şikayet gördüm mini onarım yaptırdım tramerde görünüyor diyenler var , böyle bir durum var mı?

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: mini onarım tramer

Daha önce axa da öyle birşeyler duydum ama ne derece doğru bilemiyorum zaten axa da bu sene sorduğum da mini  onarım yoktu onun yerine yetkili serviste 170 tl lik onarım veriyor du ben karşılaşmadım grupoma da olmadıgını  biliyorum

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Groupama mini onarım için RS ile anlaşmış bu persembe için gün aldım marşpıyelde ufak bir sürtme vardı onu yaptırayım dedım ama araştırdıgımda böyle bır durumla karsılastım küçük bir onarım için tramere 300 tl onarım gösteren sıgorta sırketlerı varmış amaç polıce yenılenınce sadece kendılerı hasarsızlık verıyor. Böyle bır durum varsa yaptırmayacagım mını onarım

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AUTOKİNG de göstermiyor ama sompo japan denen sigorta şirketinin mini onarımı gösteriyor..

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
Astra H aracımda kaskoyu %60 hasarsızlık indirimi ile 500 tl ye AXA ya yaptırmıştım
aynı yıl içerisinde 1 adet ön cam değiştirme hakkımı kullandım
ön camurluk ağzında 2 cm çapındaki taş izi için mini onarım hakkımı kullandım
tatil dönüşü tilkiye vurdum ön tampon değişti.

yıl sonunda kaskomu yeniletirken hasarsızlığımın 1 kademe düşmesi %40 olması gerekirken axa firması bana 2700 tl fiyat verdi. bir yıl iöçinde 3 hasarım olduğu ve riskli müşteri grubuna girdiğimi söylediler. Başka firmalardan 3000 tl ye kadar fiyat verdiler. Axa oyak mini onarımı cam kırılmasını hep hasar olarak tramere işlemiş. Onca itirazımıza rağmen aldığımız yanıt poliçenizdeki koşulları okudunuz imzaladınız oldu. 8 punto yazıları okumamıştım ki :) :) yani biz sizi lekeledik gelin bize 2700 e kaskoyu yeniletin yada başka şirketlerde 3000 tl ye halledin dediler.

bende mecburen kaskoyu yeniletirken aracı anneme satış yaptım. Annemdeki aracın kaskosunu astra h aracıma devredip onun hasarsızlık indirimini aldım.

Kaskodaki maddeleri okuyun. size sunulan bir çok ücretsiz hizmet tramere yansıtılıyor. axa poliçesini sonradan okuduğumda mini onarımların tarmere far kırılması olarak işlendiği yazıyor. aracımın farları orjinal olmasına rağmen şu an sorgulamada far değişmiş görünmekte.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Poliçede mini onarım hizmetleri hasarsızlık indirimini etkilemez diyor herhalde bir sıkıntı olmaz, hasarsızlığım etkılendı dıyen kısılerın polıcesınde ne yazıyordu onu merak ettım böyle bır madde varsa hasarsızlık indirimini kaldıramazlar yalnız buradaki çakallık onarımı tramerde göstermek ve onarımı yapan yer kaskodan fazla para almak için 50lıralık onarımı 300 lıra olarak ibraz eder ve kaskoda bunu tramere yanstırsa sorun olur yanı asıl sorun bu; mını onarım tramere yansıtılır mı? ve bu konu hakkında polıcelerde bılgı bulmak mümkün değil.
  Hatta şöyle güzel bır madde de var groupamada eger hasarsızlıgı bozan  1 adet hasar auto kıngde yapılmıssa (şımdı rs oldu) son polıcede uygulanan kademenın bır alt kademesınden ındırım devam eder diyor

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Groupama mini onarım için RS ile anlaşmış bu persembe için gün aldım marşpıyelde ufak bir sürtme vardı onu yaptırayım dedım ama araştırdıgımda böyle bır durumla karsılastım küçük bir onarım için tramere 300 tl onarım gösteren sıgorta sırketlerı varmış amaç polıce yenılenınce sadece kendılerı hasarsızlık verıyor. Böyle bır durum varsa yaptırmayacagım mını onarım
RS de mı i onarım tramer de görünmüyor ben gecen sene yaptırdım sıkıntı yok

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
 Poliçede mini onarım hizmetleri hasarsızlık indirimini etkilemez diyor herhalde bir sıkıntı olmaz, hasarsızlığım etkılendı dıyen kısılerın polıcesınde ne yazıyordu onu merak ettım böyle bır madde varsa hasarsızlık indirimini kaldıramazlar yalnız buradaki çakallık onarımı tramerde göstermek ve onarımı yapan yer kaskodan fazla para almak için 50lıralık onarımı 300 lıra olarak ibraz eder ve kaskoda bunu tramere yanstırsa sorun olur yanı asıl sorun bu; mını onarım tramere yansıtılır mı? ve bu konu hakkında polıcelerde bılgı bulmak mümkün değil.
  Hatta şöyle güzel bır madde de var groupamada eger hasarsızlıgı bozan  1 adet hasar auto kıngde yapılmıssa (şımdı rs oldu) son polıcede uygulanan kademenın bır alt kademesınden ındırım devam eder diyor
Grupoma ise policeniz mini onarım hakkınız var ve yapılan  mini  onarımlar hasarsizligi etkilemiyor başka. Firmaları bilmem ama anlaşması da RS ile yapılan işlemler de cobancesme şubesi icin konuşuyorum güzel işçilik leri var

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ergo da da aynı durum geçerli. Yani evet yapıyorlar. Ne kadar etik bilemiyorum