MİLANGAZ ve diğer tanınmadık LPG'ler ile Bilindik Firmalar farkı

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 3 kere yabanci petrollerden gaz aldim 3 seferde depoyu fulladim yabanci gazla 390 km yaparken petrol ofisinden aldigim gazla 425-430 km yol gidiyorum birde arkadaşlar yabanci gaz aldiginizda aracinizla 3-5 km gidin araç rolantide çaliştiginda devir sayacina bir bakin yeribde sabit durmuyor araci benzine aldiginiz zaman sabit duruyor devir sayaci benim şahsi düşüncem arkadaşlar bence motoru biraz yoruyor bunu hemen anlamazsiniz ama bence yoruyordur birde lpg filtresini degiştirdiginizde filtreyi alin elinize bakin ben degiştirdigim servis bana başka yerden lpg alma aldigin lpg çok temizmiş dedi herkesin şahsi karari ufak hesap yaparak güzelim opellerinize zarar vermeyelim

Aslında dün bende onu düşündüm. Hesap yaptım. Şayet SHELL'den değilde
Diğer firmalardan(MİLANGAZ şu veya bu yerlerden) alınca hemen hemen bir depoda (30 LT aldığını düşünürsek) 6 lira fark oluyor. Şayet depoyu 100 sefer doldurursak 600 lira gibi bir fark var. Ama şuna da baktım. Arabayı öyle çok kullanan biri değilim. Yani sadece eşimin memleketi KAyseri'ye giderken 2 kere depoyu dolduruyorum. Sene de 3 defa civarı gidiyorum. Onun haricinde şehir içinde 1 defa ayda doldurturum hadi taş çatlasın 2 olsun. Yani şöyle bir hesapla 50 ayda (4 sene ) 600 lira SHELL'e göre fark oluyor. Acaba uzun vade de değer mi diye düşünüyorum. Yani bir anda bakınca 600 lira tabi ki iyi bir para ama 4 sene de 600 lira için uzun vade de yapmaya değer mi diye düşünüyorum. :help::eek:

Ama içimde de kalmasın bir kaç depo kullanıp kendim de göreceğim farkı :):p

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yıl yol üstünde tüpüm bitince bende ucuz lpg alayım dedim hepsi aynıdır düşüncesi ile alpet den aldım her zaman depomu ipragaz ile fullerdim nasıl oldusa bu sefer fulletmedim 25 tl lik aldım bir gün sonra fark ettim araba dizel gibi duman atıyor ilk başta korktum ve çekişe baktım çok degilde az birşey düşme var biraz kullandım çok sürmedi helikoptere benzeyen(motor blogu) arıza ışı yandı özel servise götürdüm bilgisayar taktı kelebek kirlenmiş ve bir kaçtane arıza kodu var onlarıda bilmiyorum dedi.... yakıtdan kaynaklanan hata oldugunu tüpü bitir geri gel dedi bitirip gittim kelebek temizlendi.arızalar silindi.. tekrar lpg ayarına girilecek dedi ayarlar sıfırlandı dedi lpg ayarınada girdim..
sonuç: 10 tl arıza tespite verdim 15 tl kelebek temizletmeye verdim 15 tl lpg ayarına verdim.. daha sonra 4 sefer lpg ayarına götürdüysemde eski ayarını yakalatamadım eskiden aracım koklardı şimdi normal yakıyor. güya kâr ettim.....
o oldu hangi petrol olursa olsun bakıyorum ipragaz sa alıyorum

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Ben de 37 litre depo var. 29 litre civarı bir kapasitesi var.

Karşıyaka/İZMİR'de yaşıyorum.
Bana en yakın istasyonlar Opet, Shell ve Petrol Ofisi'nde LPG 1,99 TL
Bana en yakın Milangaz ise Bayraklı-Bornova arası, gidiş-geliş yaklaşık 20-25 km uzaklıkta bir yerde. Fiyatına bakmadım ama bu başlıkta 1,71 TL denmiş. Daha yakında başka ve ucuz istasyon varsa da ben bilmiyorum.

Bu durumda depom;
29x1,99=57,71 TL
29x1,71=49,59 TL fiyatlarına doluyor. Yani 8,12 TL gibi bir fark var.

Arabam km'de 0,25 TL yaktığına göre:
25x0,25=6,25 TL sadece Milangaz'dan gaz almak için yaptığım masraf olur.

Bu durumda
8,12-6,25=1,87 karım oluyor.

Değer mi?
Bence değmez.

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bana en yakın Milangaz ise Bayraklı-Bornova arası, gidiş-geliş yaklaşık 20-25 km uzaklıkta bir yerde. Fiyatına bakmadım ama bu başlıkta 1,71 TL denmiş. Daha yakında başka ve ucuz istasyon varsa da ben bilmiyorum.

Bu durumda depom;
29x1,99=57,71 TL

Bu durumda

Değer mi?
Bence değmez.

1lt ile 10km gittiğini ve 1 günde 20km yaptığını hesaplarsak
1.87TL ye günde 10km daha fazla yaparsın yani
3 günden 1 gün bedavaya gelir.
Ayda 30 günden 10 günü bedava olur.
12 Ayda (1 senede) 120 günün (4 Ayın bedavaya gelmiş olur).
Sence karlı değil mi?

Son düzenleme:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1lt ile 10km gittiğini ve 1 günde 20km yaptığını hesaplarsak
1.87TL ye günde 10km daha fazla yaparsın yani
3 günden 1 gün bedavaya gelir.
Ayda 30 günden 10 günü bedava olur.
12 Ayda (1 senede) 120 günün (4 Ayın bedavaya gelmiş olur).
Sence karlı değil mi?

çok yanlış bir hesap yapmışsın.. 57 lirada 1.87 lira kar ediyor.. yani karı 3% civarında daha fazla değil... senin sölediğinde ise 30% kar oluyor...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Pardon yaa yazıyı neremle okuyorsam. Ben hergün bornovaya gidip geliyor 20 - 25 km gidiyor diye anlamışım.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Pardon yaa yazıyı neremle okuyorsam. Ben hergün bornovaya gidip geliyor 20 - 25 km gidiyor diye anlamışım.

Yok abi. Sadece gaz için gidip geleceğim. Bayraklı'da, Bornova'da pek işim olmaz.

Kaldı ki geçen cuma Opet'den 1,99 TL'den 30 TL'lik gaz aldım. Şu an gösterge 35-40 km'de falan.

Ben aslında bir bakıma şunu demek istedim mesajımda; "Tamam ucuz gaz var. Fakat ucuz gaz size ne kadar yakın? Ne kadar istikametiniz üzerinde? Burada da Milangaz var ama sadece gaz için gidip geldiğimde ve yol yakıt masrafımı çıkardığımda ortaya 1.87 TL gibi bir fark çıkıyor. Siz de hesabınızı bu şekilde yapın" demek istedim.

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
marka vermek doğrumu bilmem ama Moil den alıyorum 1.78 di şimdi 1.83 uzun yolda 140 falan yakıyor
opetten alıyorum 2.03 felan uzun yolda 138 yakıyor :D

Artık opetten başka almam

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durumda depom;
29x1,99=57,71 TL

Bu durumda

Değer mi?
Bence değmez.

bence de bir depoda 1,87 TL fark için değmez çünkü 1,87 net kârınız olmuyor oraya gidip geldiğiniz için amortisman masrafınız da var (aracın kilometresi artıyor, satış fiyatı düşüyor, lastikleri eskiyor, bakım periyodu kısalıyor vs vs) :)

ama yakın civarda olan gaz kalitesini bildiğiniz ve ucuz bir yerden almak oldukça mantıklı :good:

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

İpragaz uygun fiyatlı ve iyi gaz galiba. PO' larda genelde İpragaz varmış...Habaş' ın gazına ne diyorsunuz, oldukça ucuz fiyatları ama istasyonları heryerde yok...