Michelin mi Continental mi? Lastik seçimi?

planner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 yıl iki aracımda (Focus ve Astra) Continental Premium Contact kullandım. İyi lastik, ama ömrünün sonuna doğru çatlama yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Bridgestone Turanza Er300 aldım, omu kullanıyorum. Fiyatı da daha uygun, şu ana kadar memnunum bir araştırmanı öneririm. Michelin hiç kullanmadım ama incelediğimde yanak yapısının çok yumuşak olduğunu gördüm. İnternette de çok balon şikayeti vardı. O yüzden tercih etmedim.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su andaki mişel enerji lastiklerimde oldukça çatladı. 5 yıldır takılılar. Çok karışık ya. Seçim yapmak çok zor.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lassa impetus kullanıyorum..hem ucuz hem güzel..taş gibi lastik:D

mecazi anlamda değil gerçekten taş gibi:D

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mişel gibi gözküyoda du bakalım :):)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
su andaki mişel enerji lastiklerimde oldukça çatladı. 5 yıldır takılılar. Çok karışık ya. Seçim yapmak çok zor.

İki aracımda da michelin kullanıyorum. Hor kullanıcı olmadığım için sorun yaşamadım. Hava yerine nitrojen gazı basılı. Bir aracımdaki 6. yılını doldurdu. Yani kullanım ömrünü çoktan tamamladı. Dış görünüşü hala güzel ama eskime kaçınılmaz olduğundan yüksek süratlerde risk artacağı için fazla hız yapmıyorum. Zaten kılcal çatlaklar 4. yıldan itibaren başlıyor. Çok güneşe maruz kalırsa çatlaklar artıyor ve yüksek hızlarda risk artıyor. Sert hamurlu lastiklerde kılcal çatlaklar, dişlerde yıpranmalar daha geç oluşuyor ama bu güvenli anlamına gelmez. Kuru zeminde iyi gibi görünebilir ama, özellikle ıslak zeminde fren yaparak performansını deneyin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi tşk ederim bilgi için.
mişel iyi gibi valla. en iyisi diyebiliriz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sessiz, konforlu, güvenli, ekonomik. Kullanım ömrünün dolduğunu (çatlamaları artması, dişlerin parçalanması gibi) hemen belli eden özellikleri var :).