Mazda RX-8 ile merhaba

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Mazda RX-8 sahibi olarak Internette uygun bir araba sitesi bulamamış biri olarak Opelim.net 'e üye oldum.

Bursa 'da bir firmada Bilgisayar ve Teknoloji Ürünleri Satış Direktörlüğü yapıyorum, ancak Mühendislik diplomam da var.

73 doğumluyum adım Ahmet Yılmaz. İngilizce ve Almanca iyi düzeyde biliyorum.

Opel hiç almadım, ancak 2005'te bir arkadaş 2000 Astra'sını satıyordu, galiba 16.000TL istiyordu, beğenmeme ve param yetmesine rağmen ciddi almayı düşünmedim sebebini tam hatırlamıyorum.

92'den bu yana araba kullanıyorum, daha önce kullandığım araçlar Peugeot Partner ve Ford Fiesta.

Mazda marka araç almayı hiç düşünmedim fakat geçen sene uygun şartlarda ve temiz denk gelen 2006 Mazda RX-8 'i almaya karar verdim. Ancak satın almamda uygun fiyatlı ve temiz olmasından çok göz okşayıcı tasarımı en büyük etkendi. Fakat sonradan bir çok başka artısının daha olduğunu fark ettim ve aracın eksileri ile tartınca artıların ağır bastığını görünce daha da çok ısındım RX-8'e.

Internette artık her birşeyin sitesi var ve çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Daha önceden sadece araç tanıtımları ve resimlerine bakmak için kullanırken artık araçla ilgili sorunları da paylaşabildiğimiz bir ortam.

Nitekim benim Mazda çok iyi tasarıma sahip olmasına rağmen zamanla normal eskimesini yaptığı ve spor araç olduğu için bazen çok yüklenerek kullanıldığı için, bazı parça ve aksamlarında doğal olarak soruna rastlanabiliyor.

Rastladığım sorunları paylaşmak çözüm bulmak üzere Mazda'nın Türkiye'deki en büyük sitesi olan mazdaclubtr.com 'a üye olmak istedim, ancak üyeliğim her nedense hala kabul edilmedi. Bu arada kendimin ta 1995'ten bu yana Interneti kullandığımı hatırlatayım. Hatta 1993 Internetten şarkı sözleri indiren Bilgisayar Mühendisi arkadaşımdan 1993'te benim için şarkı sözü indirmesini dahi istemiştim, yani bu ortamların temelinde olduğumu ileteyim.

Sonra Mazda'nın Türkiyedeki en büyük ikinci sitesi re78.net 'e üye oldum ancak orada anlamsız bir admin ve moderatör muamelesine maruz kaldığımı düşündüğüm için bir daha uğramadım. Birkaç ay sonra donanımhabercom Mazda RX-8 kısmında bir üye Pazar kahvaltısı buluşma daveti yolladı, ilgilenmiyorum diye cevap verince gönderenin re78.net admini olduğu ortaya çıktı ve re78'e neden uğramadığımı sordu, sebebini anlattım; kendi kendini haklı çıkardı ve oradan üyeliğim sildirdim.

Bir süre Sciroccom.com 'a takıldım, çoğunluğu gençlik olan orada bol bol araba sohbeti yaptım ancak araçta yaşadığım teknik sorunları hiç sorabileceğim bir ortam değildi nerdeyse hiçbiri teknikle pek ilgilenmiyordu ve zaten coğunun aracı 2009+ modeldeydi, sorun çıkarma yaşı henüz gelmemişti.

Aracımla ilgili sorunları paylaşmak üzere Amerika'nın en büyük RX-8 sitesi olan rx8club.com'a üye oldum. Oradaki kullanıcılar teknikten çok iyi anlamalarına rağmen, çok basit teknik soruma dahi yanıt bulamadım.

Donanimhabercom 'da aynı şekilde sorunuma yanıt bulamadım.

Ancak Opelim.net 'te sorunuma tam en güzel yanıtları buldum. O yüzden saygı ve sevgiler!

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Okuduğum en uzun ve ayrıntılı tanıtım :)

Keyifli forumlar.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aileye hoşgeldiniz :) ister bmw ci ister fordcu olun. :)
iyi vakit geçirmeniz,ve faydalı olması dileğiyle :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldiniz

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aslen volvo fanatiğiyim diyebilirim, aracımı volvo ile değiştirsem de yerim sabit kalı diye düşünüyorum :)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel'le ilgili unutulmaz bir anım vardır:

Aynı zamanda motosiklet kullanıcısıyım. Yıllar önce Bursa Ankara yolu çıkışında (geniş ve sakin bir yoldur) Kawasaki motosikletim ile 200km/h gibi bir hıza çıkıp ilerliyorken sağımdan bir Opel Vectra geçmişti, şaşakalmıştım :) En az 220 veya daha fazlasına çıkmış olmalıydı.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RX-8 mi? Selam,hoşgeldiniz. Az gezelim mi ? :D

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz, opelim.net farklıdır.

7 yıldır üyeyim aracım opel olmamasına rağmen.

İyi forumlar.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldiniz tekrardan