Marş basmıyor

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
2001 model 1.6 opel comfortum var. kontağı çevirdiğim zaman tık sesi bile gelmiyor. aküm yeni 2 ay önce mutlu akü aldım. 2 defa çalışmadığından yolda kaldım. kontağı defalarca çevirmeme rağmen ne marşa basıyor ne de başka bir ses geliyor. arza lambası da yanmıyor. 2 defa elktirkçiye çekiciyle arabayı getirdim. elektrikçim ya kontaktan ya da marştan olur diyor ama arıza yapmadan bulamayacağını söyledi. 1-2 saat sonra kendiliğinden düzeliyor. sizce arıza nereden kaynaklanıyor olabilir? teşekkürler

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kendiliğinden düzelmişse ya bi yerde gevşeklik var yada kontak termiği olabilir.
Bu olay oldugunda aracın diğer elektrikle çalışan ünitelerin durumu ne.
Mesala uzun farları yaktığında normal yanıyormu.
Eger diğer herşey normal çalışıyorsa kontak terminalindendir. Resmi aşagıda.
Eger diğer ünütelerdede voltaj düşüyorsa geride bi gevşeme vardır. Kutub başı bile gevşek olabilir.

44516831.jpg

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz Bey, arabanın diğer aksamlarının hepsi çalışıyor. kutupbaşları sağlam. ilk sanayiye gittiğimde kontoğa baktıracağım. İnanın arabanın başına giderken hatim indirerek gidiyorum. arızadan 1 saat sonrada kendiliğinden çalışıyor. değerli fikirinizden dolayı teşekkür ederim. iyi çalışmlar

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı benim başıma geldi.evin önünde tık diye çalışıyo iş yerine geliyorum.kapatıyorum.yarım saat sonra bidaha çalıştırıyorum çalışmıyo.benziliğe gidiyorum mazot alıyorum çalışmıyo.6-7 kere deniyorum tık bile demiyo.marş motorunun kömürü değişti sorun düzeldi

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İmodan olsa ekranda elektronik arıza ışıgı yanıp söner zaten.
Marş motorundan olsa TIK diye röle sesini duyar ama marş basmaz.
Hiç ses yok diyor. TIK röle sesini dahi duymuyorsa kontak terminalindendir.

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese çok teşekkür ediyorum sağolun, özellikle Cengiz Bey, yorumlarınız gerçekten yol gösterici oldu. korkunun ecele faydası yol en kısa zamanda kontak terminalini tamirinden başlayacağım. teşekkürler

tamersen06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza Giderildi...

merhaba arşkadaşlar daha önce bahsettiğim arıza giderildi. sorun marş motorundaymış... şimdi çok daha güçlü ve kolay çalışıyor... herkese teşeşkür ederim.............

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı benim başıma geldi.evin önünde tık diye çalışıyo iş yerine geliyorum.kapatıyorum.yarım saat sonra bidaha çalıştırıyorum çalışmıyo.benziliğe gidiyorum mazot alıyorum çalışmıyo.6-7 kere deniyorum tık bile demiyo.marş motorunun kömürü değişti sorun düzeldi

kesinlikle katılıyorum. kömür bitmiştir. yeni kömür takılınca anında düzeliyor.