Makyajlı Insignia yı test ettim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Makyajlı Insignia yı test ettim.

B֜LENT link' Alıntı:
şeytana uyma sana soyledim arabalar 2 ye ayrilir diye. Sen aldin mesaji.  011zaa

Aslında 2 gün önce sana mesaj atacağıdım unuttum.

Opel-Vw-Audi ve son olarak Mercedes e geçiş yapan bir müşterimin yorumları idi  8)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar akşam arkadaşlara giderken beyaz bir makyajlı Insignia 1.6 SIDI Cosmo gördüm, girdiğim pastanede sahibiyle de konuştuk aracından çok memnunmuş her konuda övgüyle bahsetti ama -pek dert etmiyor gibi görünüyordu- ş.içinde 12 litre ş.dışında 8.5 litre yakması dışında bir şikayeti vardı, ama ne şikayet!!

Aracın malum lcd ekrandan ibaret olan gösterge tablosundaki tüm renkler birbirine girmişti!!

Görüntü berbattı; heryerde yatay ve dikey beyaz çizgilerden ve dağılmış renklerden göstergelerde hemen hiçbir bilgi görüntülenemiyordu!

Tam da aracın görüntüsüne vurulup "alınır mı?" diye düşünürken alsam dahi hep aklımda olacak olan bir sorunla karşılaştım.

kardesimin c180 de son zamanlarda konsoldaki ekran acilmiyor radyo vs hrrdry calismasina ragmen ekran kontagi kapatip akunun akimi kesmesine kadar hicbir sekilde gelmiyor. Tamamen orjinal vd yillardir cogu mercedeste kullanilan ekran olmasina ragmen. Elektronik biraz sans isi yani o ekrandan once insignia almamak icin daha buyuk nedenler var bence.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç bir aracın başında iken 190 km hızla gidip ani  hareketle direksiyon kırma işine girmem. Tolga bey neden ve nasıl böyle bir maceraya atılmış alamadım.  general_non_non

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Hiç bir aracın başında iken 190 km hızla gidip ani  hareketle direksiyon kırma işine girmem. Tolga bey neden ve nasıl böyle bir maceraya atılmış alamadım.   general_non_non

Ben de girmedim ki hocam!?  005hihih

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
kardesimin c180 de son zamanlarda konsoldaki ekran acilmiyor radyo vs hrrdry calismasina ragmen ekran kontagi kapatip akunun akimi kesmesine kadar hicbir sekilde gelmiyor. Tamamen orjinal vd yillardir cogu mercedeste kullanilan ekran olmasina ragmen. Elektronik biraz sans isi yani o ekrandan once insignia almamak icin daha buyuk nedenler var bence.

Aracı 3-4 defa kullandım son derece rafine ve alınası bir araç ama o ekranı öyle görünce insanda güvensizlik oluşuyor ister istemez.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aracı 3-4 defa kullandım son derece rafine ve alınası bir araç ama o ekranı öyle görünce insanda güvensizlik oluşuyor ister istemez.

D sinifi icin bence cok dar 170 lik degil ama 203 luk motoru ile zevkli olabilir surus dinamikleri oldukca iyi eskisi cok sertti astra kadar yumusatmislar ve oldukca iyi yol tutuyor. Bence de alinabilir bir arac ama d sinifi aracin arkasinda bence daha rahat bir ortam olmali. Ama tabiki passat gibi kocaman ama zevksiz bir aracta olmasin biraz daha ortayi bulmak lazim.

Birde kadranin elektronik olmasina bir turlu alisamiyorum. Ortada kaliteli bir ekran olsun ama gostergeler tamamen elektronik olmask hiz ve devir saati ozellikle. Biraz geri kafali olabilirim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
D sinifi icin bence cok dar 170 lik degil ama 203 luk motoru ile zevkli olabilir surus dinamikleri oldukca iyi eskisi cok sertti astra kadar yumusatmislar ve oldukca iyi yol tutuyor. Bence de alinabilir bir arac ama d sinifi aracin arkasinda bence daha rahat bir ortam olmali. Ama tabiki passat gibi kocaman ama zevksiz bir aracta olmasin biraz daha ortayi bulmak lazim.

Birde kadranin elektronik olmasina bir turlu alisamiyorum. Ortada kaliteli bir ekran olsun ama gostergeler tamamen elektronik olmask hiz ve devir saati ozellikle. Biraz geri kafali olabilirim :)

Baştan sona aynen katılıyorum  bravoo

Aracın sürüş-konfor dengesi harika, tasarım kendine baktıran türden.. Ama içi Astra dan çok daha geniş değil, Passat bu konuda daha iyi ama tasarımı gerçekten fazla düz, elektronik kadranda başta şık, sonra biraz gereksizce karışık geliyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

geri kafalilik değil tamamen doğru tespit

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
geri kafalilik değil tamamen doğru tespit

arabalar elektroniklestikce oyun oynamak gibi oluyor zevkini kaybediyor. Artik cogu arac guclu duz giderken hizli ama surus zevksiz direksiyon bile bosa donuyor nerdeyse. Motor sesini bile hoparlorden vermeye basladilar otomobil tutkunu gozuyle bakinca hepsi benim icin - not yapabilecegim birsey yok bu konuda :)