Makyajlı Insignia yı test ettim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün Insignia 1.6 SIDI kullandım, genel görüşlerim;

3+ motorun alt ve orta devirleri çok güçlü, hangi viteste olursanız olun rölanti dolaylarında dahi güç anında hazır, üst devirlerde de yeterli tepkisi var ama hırçın değil.
3+ süspansiyonlar harika, 225 45 18" ebatlarına rağmen çok iyi bir yol tutuş/sarsıntı konforu dengesi yakalanmış ve bu konuda C serisini andırıyor, yürüyen aksam sessiz.
3+ motorun sesi çok güzel, çok beğendiğim 1.4T motorumun sesi bile yanında gürültü gibi kaldı.
2+ araçta en ufak bir mekanik gürültü yoktu, yol sesi lastik ebatlarına göre azdı ancak arka camlardan az miktarda rüzgar sesi alıyordu.
2+ aracın tasarımı özellikle donanımı çok iyi.
2+ direksiyon Astra dan biraz daha ağır ama daha hisli.
1+ frenler Astra dan daha hızlı tepkiye sahip.

3- iç mekan Astra dan yeterince geniş değil
2- şanzıman yeterince sarsıntısız ve hızlı ama daha da hızlı ve sürtünmesiz olabilirdi, bunun için yeni nesil şanzımanları beklemek gerek. 
1- kalite hissi Astra dan bariz biçimde iyi değil.
1- havalandırma kontrolleri Kore arabaları gibi, bu klasta araca biraz komik durmuş.
1- elektronik hız göstergesi yeterli hassasiyette hareket etmiyor, hızlanmada ibreler kademeli oynuyor.
1- kontak anahtarı Astra nınki ile neredeyse aynı, Astra da bile çok şık olmayan bu detayda daha iyi bir seçim yapılabilirmiş.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Makyajlı Insignia yı test ettim.

Aldın mı?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ynt: Makyajlı Insignia yı test ettim.

Bende test ettim. 190 km hizda bos ve trafige kapali bir yolda direksiyonu aniden dondurup frene sonuna kadar bastim. Lastik bir karis bile kayma yaparsa araci size vericez dediler, iki parmak bile kaymadan cok ama cok kisa bir mesafede durdu. Inanilmazdi, gercekten hic ama hic beklemiyordum bu denli hizlanma ve frenleme. Tabi 1.6 turbo active select cosmo model ile test ettim. Yalniz sport kullanicilarina diger donanimlarin direksiyonlari gercekten garip geliyor :-D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Bende test ettim. 190 km hizda bos ve trafige kapali bir yolda direksiyonu aniden dondurup frene sonuna kadar bastim. Lastik bir karis bile kayma yaparsa araci size vericez dediler, iki parmak bile kaymadan cok ama cok kisa bir mesafede durdu. Inanilmazdi, gercekten hic ama hic beklemiyordum bu denli hizlanma ve frenleme. Tabi 1.6 turbo active select cosmo model ile test ettim. Yalniz sport kullanicilarina diger donanimlarin direksiyonlari gercekten garip geliyor :-D

Bu iletiyi yazabildiğin için ne kadar şanslı olduğunun farkındasındır umarım. Söylediğin şeyi sıfır m5 de yapmazdım.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Desenize aracın maşallahı var. yalnız opel sitesinde aracın konfigüratörle aracın gerçek fiyatı farklı artı aracın donanımlarında bir saçmalık var örneğin edition ile edition elagance arasındaki donanım farklılığı var edition araç en boş donanım iken bir üst donanım olan edition elegance den daha pahalı bunun izahını yapabilecek kimse var mı?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ynt: Ynt: Makyajlı Insignia yı test ettim.

eketen link' Alıntı:
Bu iletiyi yazabildiğin için ne kadar şanslı olduğunun farkındasındır umarım. Söylediğin şeyi sıfır m5 de yapmazdım.
Belirttigim gibi tamamen bos ve trafige kapali bir alanda test ettim. Aracta zaten devrilme gibi bir ihtimalde soz konusu dahi olamaz. Guvenlikte kesinlikle on numara bes yildiz. Saglam iscilik sansa yer birakmiyor. Yoksa normal trafikte 70-80'i gecmeyen sakin bir kullaniciyim. Endiseniz icin ayrica tesekkur ederim.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

190 km hizda direksiyonu dondurup frene basmak!

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

+1

oceans34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
190 km hizda direksiyonu dondurup frene basmak!

kesinlikle takla atması gerekirdi bana inandırıcı gelmedi kusura bakmayın...