lpg ye geçene kadar gaz yemiyor

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer sorunu bende yaşadım ve benzin kütüğü değişti. benzin hortumun geri dönüşünü akıllı bi usta benzin az geliyo die tıkamış. o da kütüğü patlatmış. benzin de ga yemiyo ve rolanti çok kötüydü. değişince herşey düzeldi.

bu lpg li araç kullanan arkadaşlara tavsiyem benzin pompasına zaman rölesi koymaları. ben yaptım ve süper oldu. lpg de iken pompa çalışmıyo. lpg de iken pompanın boş yere çalışması iyi değil. benimkinde lpg ye geçtiktn 10 sn sonra pompa duruyo. eğer tekrar benzine alırsanız pompa çalışmaya dewam ediyo...
ah bu zaman rolesini takacak usta bulsakta taktırsak nerdeeeeee

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer sorunu bende yaşadım ve benzin kütüğü değişti. benzin hortumun geri dönüşünü akıllı bi usta benzin az geliyo die tıkamış. o da kütüğü patlatmış. benzin de ga yemiyo ve rolanti çok kötüydü. değişince herşey düzeldi.

bu lpg li araç kullanan arkadaşlara tavsiyem benzin pompasına zaman rölesi koymaları. ben yaptım ve süper oldu. lpg de iken pompa çalışmıyo. lpg de iken pompanın boş yere çalışması iyi değil. benimkinde lpg ye geçtiktn 10 sn sonra pompa duruyo. eğer tekrar benzine alırsanız pompa çalışmaya dewam ediyo...
benzin pompasının kuru kalması pompaya zarar verir bunu biliyormuydun.az da olsa arada bir çalışacak fakat uzun yolda vs genelde kuru kalıcaktır.

TaZzMaNiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende albea da var taksi 1 saat beklesen bile yapıo aynı sorunu bil 10-15 sanıye gaz yemıo araba 3 aylık araba bööle yapıo moral bozuo yanı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasının kuru kalması pompaya zarar verir bunu biliyormuydun.az da olsa arada bir çalışacak fakat uzun yolda vs genelde kuru kalıcaktır.

kuru kalınca bozulması ne alaka anlamadım. sen onu satın alırken kutusunun içinde benzin mi oluyo:D

kuru kalmasının hiç bi zararı yok. atıyosunuz sdc.. sdc kuru çalışmasının zararı vardır... tirübünler erir...

ben yaptım şu an sorunsuz.. hiç bi sorun çıkmayacağınada garanti verebilirim... zira pompa çok önemli.. pahalı bişe zıkkım..

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ah bu zaman rolesini takacak usta bulsakta taktırsak nerdeeeeee
yaşadığınız şehirde bi oto elektrik ustasına danışın bence.. durumu izah edin.. mutlaka yapan çıkacaktır..

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaşadığınız sorunun aynısını bende 3ay önce yaşıyordum.Ve artık sinirime dokunmaya başladı bu durum aydında özel servisime gittim.Ecu ya falan baktırlar hepsi sağlam.sonra usta hava filtresinin motor çıkışında orda bi boğaz var tam ismini bilmiorum ama hava filtresinin hortumunun çıktığı yer.orayı söktü ve temizleme spreyi ile temizledi.ve arabayı çalıştırdık sorun düzeldi.ogünden sonra bidaha olmadı.sizlerinde sorunu kesin buradandır diye tahmin ediyorum.bu işi 20ytl'ye patladı bana.önce bunun temizliğini yaptırın sorun %90 burdan.ecuda sorun yoktur.iste buyrun fotoları.kırmızı halkadaki yuvarlak hortumun altındaki boğaz temizlendi.
http://img48.imageshack.us/img48/5448/95640402tw0.jpg[/IMG][/URL]
http://img48.imageshack.us/img48/4153/19978514ug5.jpg[/IMG][/URL]

Son düzenleme:

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaşadığınız sorunun aynısını bende 3ay önce yaşıyordum.Ve artık sinirime dokunmaya başladı bu durum aydında özel servisime gittim.Ecu ya falan baktırlar hepsi sağlam.sonra usta hava filtresinin motor çıkışında orda bi boğaz var tam ismini bilmiorum ama hava filtresinin hortumunun çıktığı yer.orayı söktü ve temizleme spreyi ile temizledi.ve arabayı çalıştırdık sorun düzeldi.ogünden sonra bidaha olmadı.sizlerinde sorunu kesin buradandır diye tahmin ediyorum.bu işi 20ytl'ye patladı bana.önce bunun temizliğini yaptırın sorun %90 burdan.ecuda sorun yoktur.iste buyrun fotoları.kırmızı halkadaki yuvarlak hortumun altındaki boğaz temizlendi.
http://img48.imageshack.us/img48/5448/95640402tw0.jpg[/IMG][/url]
http://img48.imageshack.us/img48/4153/19978514ug5.jpg[/IMG][/url]
teşekkürler inşallah oradandır daha baktırmadım ama sorun hallolunca yazarım ne olduğunu.

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
be şunu fark ettim bu sorun bendeki merivada 100 km üzeri gidip stop ettikten sonra zaman zaman meydana geliyor. acaba benzin pompası kuruyup depodan emme yapamıyor mu? genelde çeyrek depo altına benzini düşürmem ayrıca bendeki lovato easy fast modeli her çalıştırmada en az 25sn motoru benzinli çalıştırıyor.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzer bişey benimde başıma geldi, LPG dosyası alacağım için daha önce belli bir süre aracı benzinde kullandım ve lpg'ye almadan servisine gittim.
Buna yeni bir ayar yapın dedim, -bu arada depodaki benzin oldukça bayattı, çokda az kalmıştı- yaptık dediler verdiler arabayı, deneme sürüşü v.s. de yaptılar.
Aynı günün akşamı 5 dk market alışverişinden sonra benzinde gaz yemedi araç, ertesi gün 2 defa yaptı yine aynısını. 50 ytl'lik benzin alıp benzine aldım, birazda devirli kullandım. Şu an için benzinde sorun yok, lpg'ye almadım daha.. Biraz benzinde kullanayım lpg ye geçişte aynı sorun olursa serviste vukkat var :)

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar sanırım problem çözüldü. tam emin değilim çünkü bu sorun herzaman olmuyor. 1 haftadır sorunu yaşamıyorum. neler yaptığımızı anlatayım belki faydalı olur. önce özel opel servisine giittim bilgisayar ile bi kontrol ettiler. sorun çıkmadı. herşey normal. sonra benzin filtresine baktırdım deponun orada benzin pompasından dolayı olmasının çok düşük olduğunu söylediler. servis lpg den kaynaklandığını söyledi. lpg yi takan lovato bayine gittik lpg den olduğunu kabul ettiler ve klasik sorun olduğunu söylediler fakat sebebini tam bilemiyorlar. önce aküyü ve lpg nin beynini söktüler akşama kadar bu şekilde bekledik. sonra lpg yi hiç takmadan benzinde 100km kadar bir kaç gün arabayı kullandım. arabanın ve lpg nin beyninin sıfırlanıp yeniden ayarlanması gerekiyormuş onun içinmiş. sonra lpg bağlantısını yaptılar. yeniden programladılar. şimdilik sorun çözüldü görünüyor. eğer sizde bu yöntemi denerseniz olup olmadığından haberdar ediniz. benzin filtresi pompası kütüğü çok çok düşük ihtimal miş. bir noktada arabanın beyni ile lpg nin beyni çakışıyormuş sorun ondan dediler. 3 tane lovato bayisi ile konuştuktan sonra yaptırdı. bilgilerinize