Aynı anda motor arıza ve ESP yandı gaz kesti

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ ASTRA H ARIZASI

Merhaba Astra H 1.6 benzin (LPG yok) 2013 essentia easytronic aracım bugün ışıklarda durduktan sonra hem sarı ingiliz anahtarlı arıza lambasını hem de ESP çekiş kontrol lambasını yaktı. Gaza basıldığında araç gitmiyor devir saati ivmelenmiyordu. Ancak motor, hidrolikler (fren ve direksiyon) çalışıyordu.
Kenara itip yarım saat bekledikten sonra bu sefer marşı alıp ardından hemen stop ediyordu. Bir yarım saat daha bekledikten sonra çalıştıdığımda rolantide 2 bin devire çıkıyordu stop edip tekrar marşa bastığımda rolantide 1000 devirin de altına çalışmaya ve normal hareket etmeye başladı. Arıza lambası ve ESP lambası da söndü.

Araçta yağ ya da su kaçağı görünmüyor altına akma yok. V kayıştan ufak bir cızırdama sesi gelmeye başladı. KM ekranına herhangi bir arıza kodu da gelmedi. İnternette baktığımda benzer bir durum yaşayan görmedim var mıdır konuyu bilen duyan arkadaşlar?

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ ASTRA H ARIZASI

Merhaba Astra H 1.6 benzin (LPG yok) 2013 essentia easytronic aracım bugün ışıklarda durduktan sonra hem sarı ingiliz anahtarlı arıza lambasını hem de ESP çekiş kontrol lambasını yaktı. Gaza basıldığında araç gitmiyor devir saati ivmelenmiyordu. Ancak motor, hidrolikler (fren ve direksiyon) çalışıyordu.
Kenara itip yarım saat bekledikten sonra bu sefer marşı alıp ardından hemen stop ediyordu. Bir yarım saat daha bekledikten sonra çalıştıdığımda rolantide 2 bin devire çıkıyordu stop edip tekrar marşa bastığımda rolantide 1000 devirin de altına çalışmaya ve normal hareket etmeye başladı. Arıza lambası ve ESP lambası da söndü.

Araçta yağ ya da su kaçağı görünmüyor altına akma yok. V kayıştan ufak bir cızırdama sesi gelmeye başladı. KM ekranına herhangi bir arıza kodu da gelmedi. İnternette baktığımda benzer bir durum yaşayan görmedim var mıdır konuyu bilen duyan arkadaşlar?
Bugün Bosch servise gittim. Cihaza bağlandı ve boğaz kelebeğinde bir hata ve ABS'de okuma hatası çıktı. Boğaz kelebeği temizliği yapılacak. Araç sabah da normal çalıştı. Usta beyinden olabileceğini beyinin tamir ya da değişime gidebileceğini söyledi. Yok mu benzer bir durum başına gelen, duyan?

• Beğen
Tepkiler: tcoban

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Son güncelleme:

Usta aradı emme manifoltunun valfinin değişmesi gerekeceğini söyledi. Duman testi yapmış motora duman bastım oradan kaçak var basınç düşmesi yapıyor ondan olabilir dedi. Var mı arkadaşlar manifolt valfi değiştiren ve benzer durum yaşayan?

• Beğen
Tepkiler: Realist039

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arızanın büyük ihtimalle emme manifoldundaki vakum kaçağından kaynaklandığı düşünüldü. Kaçağı yapan ve sıcaktan eriyen manifold valfi değiştirildi şu an bir sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: Realist039