lpg ye geçene kadar gaz yemiyor

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar konuları çok araştırdım ama bulamadım sorunumu, astra lpg li aracım var ve son zamanlarda motor sıcakken stop edip biraz bekleyip tekrar çalıştırınca araba gitmiyor gaz yemiyor lpg ye geçince sorun yok ve motor soğukkende sorun yok, eğer stop ettikten hemen sonra tekrar yürürsen yine sorun yok sadece motor sıcakken 10,15 dakika durduktan sonra tekrar çalıştırınca oluyor arasırada 2000-2500 devirlerde düşük hızlarda lpg de giderken öne arkaya yaylanıp duruyor. Bana bu konularda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
arkadaşım problem %99 ecu da. sorun ise aracı stop ettiğinde gazı hemen kesmiyodur. sonra aracı çalıştırdığında yanma odasında hava - gaz ve benzin oluşur. ama beklediğinde lpg uçtuğu için regülatörde felan sadece benzin kalıyo ve çalışıyo. kısacası aracın gaz ve benzini karıştırıyor. taktırdığın yere git ecuyu değiştirsinler düzelir.

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım problem %99 ecu da. sorun ise aracı stop ettiğinde gazı hemen kesmiyodur. sonra aracı çalıştırdığında yanma odasında hava - gaz ve benzin oluşur. ama beklediğinde lpg uçtuğu için regülatörde felan sadece benzin kalıyo ve çalışıyo. kısacası aracın gaz ve benzini karıştırıyor. taktırdığın yere git ecuyu değiştirsinler düzelir.
bu dediğin mantıklı bencede gazı kesmiyor ama takanlara bunu nasıl kabulettiririm bilmiyorum birdaha gidecem bakalım ne olacak.teşekkürler.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin markası ney. gerçi bizim sivasta bayimiz yok ama yakınlarında felan yönlederibelirim.

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşım sorunun benzın kütügünde veya benzın pompanda..
Lpg li araçlarda benzın en az 10lt olmalı depoda yoksa ilk önce benzın pompasını bozar... Sened sürekli oluyorsa sorun yok...

Motorun kısa süreli stopdan sonra çalışması benzın kütügünün kaçırdıgından dolayı kaynaklanır.. bi kontrol ettir...

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin markası romano, dün akünün kutup başını çıkardım değişen bişey olmadı teşekkürler hafta sonu bir ustaya baktırayım.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg li araçlarda benzın en az 10lt olmalı depoda yoksa ilk önce benzın pompasını bozar... Sened sürekli oluyorsa sorun yok...

Motorun kısa süreli stopdan sonra çalışması benzın kütügünün kaçırdıgından dolayı kaynaklanır.. bi kontrol ettir...
:good: tabi buda bi ihtimal
lpg nin markası romano, dün akünün kutup başını çıkardım değişen bişey olmadı teşekkürler hafta sonu bir ustaya baktırayım.
kutup başında olmaz zaten

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar Cenk arkadaşın yaşadığı problemin aynısını bende meriva 1.6 arabamda yaşıyorum sorun her şeyi ile aynı. Cenk arkadaşın lpg si romano bendeki ise lovato her ikiside sıralı sistem.o yüzeden ben lpg ecu sundan değildir diye tahmin ediyorum. bir kaç hafta sonra hem enjeksiyonlara, hem sensörlere bir de yakıt pompasına bir baktıracağım. lpg yi taktırınca geçen temmuz ayında çeyrek deponun altında benzinle dolaşma demişlerdi. fakat ben çeyrek deponun altında epey gezdim.
us

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalardan ve fikri olanlardan bilgilerini paylaşmalarını diliyorum.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız bir kaç gün benzinde devirli olarak kullanın hava filtresini değiştirin ve opel serviste tech2 ile aracı fabrika değerlerine getirttirin lpg cinizde de birde program attırın sorununuz ortadan kalkacaktır

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzer sorunu bende yaşadım ve benzin kütüğü değişti. benzin hortumun geri dönüşünü akıllı bi usta benzin az geliyo die tıkamış. o da kütüğü patlatmış. benzin de ga yemiyo ve rolanti çok kötüydü. değişince herşey düzeldi.

bu lpg li araç kullanan arkadaşlara tavsiyem benzin pompasına zaman rölesi koymaları. ben yaptım ve süper oldu. lpg de iken pompa çalışmıyo. lpg de iken pompanın boş yere çalışması iyi değil. benimkinde lpg ye geçtiktn 10 sn sonra pompa duruyo. eğer tekrar benzine alırsanız pompa çalışmaya dewam ediyo...