LPG yakıt tüketimi TAVSİYE

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ayrıca bir haftada 65 tllik benzin yakmışım , ama gösterge çok az oynadı , odamı bozuk yoksa ?

alekoars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım 1-depodaki gazı bitir 2- benzn ile istasyona git 3- 20 tl lik gaz koy 4- km ni sıfırla 5- gaz bitip benzine geçince km ni not et. 6- sonra buraya tekrar yaz km.ni.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kedidir kedi:D

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilkem07 ben senin yada başka birinin eğitimiyle ilgili bişey demedim demek de istemedim. yani yıllardır matematikle uğraşan birisi olarak bu yaptığın basit dört işlem hesaplarını bu mantığa sığdıramadığımı esprili şekilde belirtmek istedim..ama yok sen diyorsanki illa matematik bilgisi, ben her zaman hazırım;) yakıt konusuna gelince sen kuru yakıtın yani lpg nin sıvı yakıttan daha mı az yada aynı litre mi yakacağını söylüyorsun?? o zaman bence hiiiç bu konuyu konuşmaya bile gerek yok..ayrıca benzine geçtiğini ve yanlışlık olduğunu söylemişsin.ama yaptığımız hesap çok basit ve sen kendi dediğini doğru çıkartmak için kuru yakıtın litre olrak da sıvı yakıttan neredeyse fazla gittiğini söylemişsin..neyse keşke hepimizin arabası dediğin gibi yakıt değerlerine ulaşsa:S