LPG TAKTIRIYORUMMM

Kemal Keser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG TAKTIRIYORUMMM

Az yaktıkça daha çok seveceğim haliyle :) thnxx

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 turbo araca neden LPG taktıyorsunuz ki!! Şehir içi maksimum 7 litreye yakıyor zaten. Ben şuan 6,7,-7,0 lerdeyim. Benzinde bu kadar düşmüşken yazık bence. Atmosferik araca tamam anlarım da turbo ya yazık olur.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
1.4 turbo araca neden LPG taktıyorsunuz ki!! Şehir içi maksimum 7 litreye yakıyor zaten. Ben şuan 6,7,-7,0 lerdeyim. Benzinde bu kadar düşmüşken yazık bence. Atmosferik araca tamam anlarım da turbo ya yazık olur.
7 litre şehir içinde yakıyor dediniz doğru okudum değil mi? Geriye üç şık kalıyor; 1- Aynı araçları kullanmıyoruz 2- Benim araç arızalı 3- Ben araç kullanmasını bilmiyorum. Başka bir seçenek aklıma gelmiyor, bu işi çözmem lazım. Astraya 7 litre ortalama ile binmek harika ötesi bir şey olur.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
7 litre şehir içinde yakıyor dediniz doğru okudum değil mi? Geriye üç şık kalıyor; 1- Aynı araçları kullanmıyoruz 2- Benim araç arızalı 3- Ben araç kullanmasını bilmiyorum. Başka bir seçenek aklıma gelmiyor, bu işi çözmem lazım. Astraya 7 litre ortalama ile binmek harika ötesi bir şey olur.
Hoca ben Mersin ilindeyim. Buralar düzova. Bende 7-8 arasi degerlerde kullandim. Ama bunlar sakin kullanim degerleri. Sehirici max 70, sehirdisi 90. İklim sartlarida sonbahar ve yaz. Mersin'de kış olmaz pek.

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında 6.7 litre ortalamayla geziyorum. Bu ara misafirlerim var. Araç 5 kişiden aşağı olmuyor. O yüzden ortalamam 7 ye çıktı. Aracım daha 800 km de. 5-6 bin km sonra maksimum 6.2-6.3 lerı görürüm diye düşünüyorum :) Kullanımdan kullanıma fark var. Ben çok dikkat ediyorum. Trafiğe çok kalıyorum yoksa 5,5-6 arası gezerim :) Önceki aracımda astra h 1,6 motordu. Araç 2 bin km ye kadar 7.5 lt civarlarında geziyordu. Sonra 6.6 ya kadar indi :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Aslında 6.7 litre ortalamayla geziyorum. Bu ara misafirlerim var. Araç 5 kişiden aşağı olmuyor. O yüzden ortalamam 7 ye çıktı. Aracım daha 800 km de. 5-6 bin km sonra maksimum 6.2-6.3 lerı görürüm diye düşünüyorum :) Kullanımdan kullanıma fark var. Ben çok dikkat ediyorum. Trafiğe çok kalıyorum yoksa 5,5-6 arası gezerim :) Önceki aracımda astra h 1,6 motordu. Araç 2 bin km ye kadar 7.5 lt civarlarında geziyordu. Sonra 6.6 ya kadar indi :)
Sizi canı gönülden tebrik ediyorum, uzun yolda bu değrlerin altını da gördüm ama İstanbul trafiğinde asla soğuklarda 9 litre altını görmedim, yazın 8,5 litre civarı idi. Active select ile bu ortalamayı yakalamanız takdire değer.

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım otomatik vites değil ki :) Otomatik vites ile tasarruf yapmanız pek mümkün değil.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Aracım otomatik vites değil ki :) Otomatik vites ile tasarruf yapmanız pek mümkün değil.
turbonet
Onbaşı
*

Teşekkür Sayısı: 0
Teşekkür Et
Çevrimiçi Çevrimiçi

Araç: 2014 Astra j 1.4 Enjoy Active
yazınca ben de aracınızın active select olduğunu düşünmüştüm. Manuel de olmaz müthiş rakamlar, ben daha istanbulda 6,7 lt. görmedim, hatta ummadım bile.