Lpg neden çok yakıyor ?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracım 2006 Opel Astra Hb , daha önceden lpg 2.69 ken bile şehir içi 27 28 kuruş yakardı. Ama son zamanlarda çok yakmaya başladı, ben de önce zavoli gaz filtresini değiştirdim, sonra enjektörleri temizlettim ama yine de aynı... Km de gaz 2.45 a düşmesine rağmen 32 kuruş yakıyor. Benzinde 36 kuruş. Bujiler de 6 bin km önce takıldı. Çıldıracam ne yapsam az yakmıyor ne derdi var bu arabanın.
Aklıma tek gelen lpg nin ayarını yapamadılar mı acaba ( zavoli servisi değildi ama hepsi yapar heralde ? )

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ayarını kontrol ettir ama şunu da unutma havalar soğumaya başladığı an yakıt değerlerin alır başını gider. Gaz yada LPG fark etmez.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Havalar soğudugu zaman lpg kafadan 3 5 kuruş fazla yakar. Ayarı her servis yapar ama doğru yapar mı tartışılır. İlk yapacağın, zavoli servisine gitmek ayarlarını kontrol ettirmek

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Ayarını kontrol ettir ama şunu da unutma havalar soğumaya başladığı an yakıt değerlerin alır başını gider. Gaz yada LPG fark etmez.

Geçen yılki değerler kışın lpg 2.90 hatta 3.11 ken bile daha düşüktü. Ağrıdaydım o zamanlar

Havalar soğudugu zaman lpg kafadan 3 5 kuruş fazla yakar. Ayarı her servis yapar ama doğru yapar mı tartışılır. İlk yapacağın, zavoli servisine gitmek ayarlarını kontrol ettirmek

Bu yıl İstanbul'dayım daha havalar 5 6 derecenin altına düşmedi, lpg çok da hesaplı ama problemi çözemedim, lpg ayarını sonuçta bilgisayarla yapmıyorlar mı??

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Bilgisayardan yapılıyor tabi ama bilgisayara takıldı diye ayarı düzgün yapıldığı anlamına gelmez. Aracın motoruna, lpgni n modeline göre İdeal ayarların yapılması lazım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda kullanıyorsanız normal. siz en güzeli aracınızın deposunu fulleyin. yol bilgisayarını sıfırlayın. km sıfırlayın. yaptığınız km aldığınız yakıt ve benzindeki ortalama tüketimi ve ortalama hızı yazın ona göre daha net bilgilere ulaşırız...

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sorun enjektörlerde temizlendikten sonra aracın fazla yakması çok normal yakın zamanda arıza ışığını bile yakabilir, benimde enjektörlerde sıkıntı vardı lpg ustası temizlemeyi önermedi daha fazla yakar dedi bende yan sanayi aldım internetten yaklaşık 6 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok takımı 300 liraydı. şuan şehir içi km de 24 krş yakıyor 37 liraya 160 km yol yaptım (lpg 2.33tl) astra h sedan 1.6

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kaçağı kontrol edildi umarım. Benim araçta bi yerden kaçıyormuş. Çok yakıyor diye gittim ve ortaya kaçak çıktı.

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Bence sorun enjektörlerde temizlendikten sonra aracın fazla yakması çok normal yakın zamanda arıza ışığını bile yakabilir, benimde enjektörlerde sıkıntı vardı lpg ustası temizlemeyi önermedi daha fazla yakar dedi bende yan sanayi aldım internetten yaklaşık 6 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok takımı 300 liraydı. şuan şehir içi km de 24 krş yakıyor 37 liraya 160 km yol yaptım (lpg 2.33tl) astra h sedan 1.6

Valla kime güveneceğimi ben de bilemiyorum, kimisi diyor temizlenir sıkıntı olmaz hocam, kimisi diyor temizlenirse randıman alamazsın gel sana akl marka takalım 2 yıl garantili. Zavoli marka kit e saçma sapan enjektör de taktırmak istemiyorum ama burda lpg 2.14 olmasına rağmen şehir içi 35 krş yakıyor, son aldığımda ise 10 krş a düştü.6.5 litre lpg ile 50 km yaptım ama full şehir içi. Yol bilgisayarıyla filan çok denedim enjektör değişiminden sonra hiç 30 kuruşun altına düşmedi, bakalım 100 km daha bekleyecem. Olmazsa orjinal enjektör taktırsam 450 500 ü bulacak ama...

Gaz kaçağı kontrol edildi umarım. Benim araçta bi yerden kaçıyormuş. Çok yakıyor diye gittim ve ortaya kaçak çıktı.

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Yok kardeşim köpükle ve de spreyle denedi kaçak yok, zaten koku da yok

kozlulum67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Sayin hocam son durum nedir.bilgi verin sebebini buldularsa?