lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün taktırdım.1750 ytl 10 taksit.taktıran arkadaşlar çok memnun bakalım göreceğiz.

mtunc2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg kesinlikle bizim ülkemizde maddi açıdan çok daha iyibir seçim. sıralı sistemlerde araba ilk olarak ısının caya kadar benzin ile çalıştığı için diğer normal gaz sistemlerine göre bu soğuklarda çalışmama gibi bir sıkıntı yapmıyor ayrıcada sadece gaz kullanmadığınız içinde motora fazla zarar verdiğinide düşünmüyorum. ama en iyi marka hangisi onu bende bilemiyorum...

ssdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi günler

2001 vectra cdx otomatik 145000 de araç sahibiyim. 1 ay önce BRC sıralı sistem taktırdım. Şu an en son lpg bitip kendiliğinden benzine geçtiğinde 20ytl lik lpg aldım.(1,64ytl litresi) 75km sonra bitti. Yani 266kuruş yaktı. Sizce bu çok değil mi? Ancak bu sorun lpg den kaynaklanmıyor. Benzinde iken de çok yakıyor. Ancak arabamın standart bakımını 300km önce yaptırdım. Bana bir çare :)

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
Aracım 97gsi ecotec 1 ay önce Tartarini sıralı sistem takıldı.aracım ilk depoda 58ytl 33lt lpg ile şehiriçi sabah ve akşam köprü trafiği 2 gün kullanarak 210km yol yaptım.daha sonra ki 2.depomda 230km 3.depomda 260km enson 300km yol yaptım arabam kullanıma göre benzinde 350-450kuruş yakıyordu.yani 200-270kuruş yakıyorum lpg ile ve çok memnunum performans gelince hissedilir fark yok arabayı devirli kullanırım 5000-6000 gazladığım zaman mesela 4.vites 5500 üzeri kesiklik yaşamadım tavsiye ederim.ama arkadaşta vectra b var hep tekleme kesiklik yüksek viteslerde gaz yetiştirmeme sorunları yaşıyor ama onun aracı benzindede düzgün çalışmıyor.ben lpg taktırmadan önce buji,buji kablosu,bobin,rölanti motoru,eksantrik sensörü,krank devir sensörü hepsini arızalandığı için değiştirmiştim.

emrekaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün taktırdım.1750 ytl 10 taksit.taktıran arkadaşlar çok memnun bakalım göreceğiz.
arkadaşım öncelikle hayırlı olsun . bence memnun kalacaksın. hangi marka taktırdın.

ben yaklaşık dört beş ay önce taktırdım. bir defa ayar için servise uğradım. ve çok memnunum. benzinden hiçbir fark yok. sistemim brc.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamlar arabayı benzinli çalışacak diye yapmışlar. km.lerce teste tabi tutmuşlar. Yakıtın oktanına kadar herşeyini belirlemişler. Bz sistem üzerinde oynama yaptırıyoruz. Bence km. başına sırf yakıt olarak düşünürsek fiyattan dolayı ekonomik olmasına karşın orta vadede açacağı sorunlarla bu özelliğini yitirecektir. Memnun olanlara sözüm yok elbette ama kendi adıma 1750 YTL verdikten sonra soranlara pişmanım demezdim açıkcası.

ilkerhosgor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG de BENZİN e göre performans kaybı

selam herkese
ben 1993 GT de Tartarini lpg sistemi kullanmıştım, yakıt tüketimi de gayet iyi idi
şehir dışı 100-110 km/h de 10,5 lt/100km idi
şehir içi-dışı 11,5-12 lt/100km idi

daha sonra Omega 2001 aldım, otomatik vites, 2,5 lt V6
BRC 24 sekans taktırdım,
özellikle yaz klima açıkken zamanı sorun yaşadım
vites geçişlerinde motorda bir zorlanma hissettim
performans kaybı belirgindi

NANOCHARGER NET ten bir ürün aldım; ekstra hava pompalıyor
(arabanın ciğerlerine:)
daha ilk binişte OK dedim, sonra firma ile görüştüm de bir tane daha taktırdım
doğma büyüme OPEL ci olan ustam bile hakikaten fark etti dedi
ki o böyle ekstra verim arttırıcı ürünlere itibar etmez/di, hala da aynı ::))

KESİNLİKLE TAVSİYE ederim, firma ile görüşün ve beğenmez iseniz bir ayda iade edebiliyorsunuz galiba, fakat hesap edenler iade etmez..

yakıt 17-19lt/100km den bir lt daha aşağı düştü,
performans artışı da diğer yönü..

mutlaka deneyin
(benim bu firma ile uzaktan yakından alakam yok,
diğer yandan her depodaki tüketimi de EXCEL e kaydedip hesaplarım)

Dr. İlker HOŞGÖR

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktıralı 5ay oldu.6000km yaptık şuana kadar hiçbir problem yaşşamadık.İiyikide taktırmışım.LAVATO sıralı sisteme ve LPGye 100 üzerinden 100veriyorum........

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracımın herşeyi tam çalışsın isterim.
lpg'den çok memnunum. %99
ama benzinli gibi değil....
şu an için; yılda 20 000 km yapmayanlara tavsiye etmem.