lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
arkadaslar biri iyi diyor biri kotu anlamadım bu isi

bende 97 astra gls sedan var ankaradayım napayım sıralı sistem taktırayım mı noraml lpg motoru indiriyor dedi opel servisi sancak sıralı olur diyor sıralı ne kadar yiyor benzil dahil bide araba arıza veriyor mu cekicten felan duscek biliorum ama aracta basımı agrıtcak bisi olcak mı?

ya bilmiyorum benim bildiğim sıralıda olsa olmasada belli bi müddet sonra araca zarar verir ilk normal lpg de cıktığı zaman bas bas bağırıyolardı arabanın motoruna zarar vermez cok iyidir performansı düşürmez diye ama 3-4 sene sonra belli oldu bence taktırma boşver arabana normal bin

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
++bideperformans kaybı kesin arkadaşlar..hissedilmez diyorlar ama bal gibi hissediliyor..süper diyen arkadaşların araçları nadiren ayar tutan araçlardandır.sıralı sistem araçlar da ayar sorunu olmaz diyolar beynine kaydediyolar ama benim yine ayarım bozuldu sıcakta gaz basıncı yükselince araç boğuluyomuş falan filan..diyeceğim şu arkadaşlar sonradan ve dışarıdan takma bir yakıt sistemi sizce n e kadar başarılı olabilir?özellikle söylüyorum yakıt sistemi.bu bir far yada ses sistemi değil.ben bir sürü insan gördüm benzinden farkı olmadığına yemin eden acaba bugün benzin 1.50 lira ya düşse naparlar çok merak ediyorum.:):)

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin 1.5 ytl olduda biz mi koymadık? :) Çok km yapanlar için en iyisi tüp özellikle büyük hacimli motorlar için, hele bi de devirli kullanmayı seviyorlarsa..

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
performans düştükten sonra devirli kullansan ne olucak

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle görünür bi düşüş olmaz performansta en azından benimkinde yok, bakımını düzenli yaptırırsan, ayrıca montaj ve tüp markasıda önemli, ama 170-180 gibi yüksek hızlara seri çıkmak istiyorsan tabikii benzine alacaksın..

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 97 vectra b var (cd 2000 motor bılmeyenler ıcın) 4 ay oldu alalı benzınlı ıdı cok severek aldım ıyı cekıyordu sıralı orjınal lanzırenzo ıtalyan malı takdırdım cok memmunumda ama bır yokus cıkmaya korkuyorum cunku antıka bır kamyona sollanabılıyorsunuz 50 lıtrelık tankım var 45 46 lıtre falan lpg alıyorum 550 600 km yapıyor sarkısladan ankaraya gıttım uzun yol sehır ıcı bıraz dusuyor dogal olarak sıddetle tavsıye ederım ben 1550 lıraya taktırdım bırde su var tupde 190 dedım yol bıttı hızdan kaybınız olmaz duz yolda

Son düzenleme:

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat olarak düşündüğümüzde lpg çok mantıklı geliyor.ancak özellikle sıralı sistem lpg takılacaksa ve performans ön plana çıkarılacaksa 1600-1800 ytl gibibir rakam harcamanız gererkecek.km de 100krş tasarruf yapacağımızı düşünürsek yaklaşık olarak 16000-18000 km yol yapmamız gerekecek.ben yılda 8000-10000 km yol yapan biri olarak 2 yıl içinde amorti edebilirim diye düşünüyorum ve bana hiç de mantıklı gelmiyor.zira 2 yıl sonra aracı satarım ben yaaa.
Ayrıca motora zarar verdiği söyeniyor.bir motor arızasında harcanacak parayı düşündüğümüzde ekonomil görünen lpg nin aslında ekonomik olmaığı görülür.
Şayet çok km yapıyorsanız diesele dönün.okfazla kullanmıyorsanız boş verin orjinal kalsın.sağ ayağa biraz daha dikkat edelim yeter.

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
fiyat olarak düşündüğümüzde lpg çok mantıklı geliyor.ancak özellikle sıralı sistem lpg takılacaksa ve performans ön plana çıkarılacaksa 1600-1800 ytl gibibir rakam harcamanız gererkecek.km de 100krş tasarruf yapacağımızı düşünürsek yaklaşık olarak 16000-18000 km yol yapmamız gerekecek.ben yılda 8000-10000 km yol yapan biri olarak 2 yıl içinde amorti edebilirim diye düşünüyorum ve bana hiç de mantıklı gelmiyor.zira 2 yıl sonra aracı satarım ben yaaa.
Ayrıca motora zarar verdiği söyeniyor.bir motor arızasında harcanacak parayı düşündüğümüzde ekonomil görünen lpg nin aslında ekonomik olmaığı görülür.
Şayet çok km yapıyorsanız diesele dönün.okfazla kullanmıyorsanız boş verin orjinal kalsın.sağ ayağa biraz daha dikkat edelim yeter.

bak görün işte abim konustu:alkis::alkis: yaa bende size bunları anlatmaya calısıyorum ne gereği var taktırmayın ve canlı bomba olmayın:D

Sauronz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende taktırmaya karar verdim.. Adapazarında tavsiye edeceginiz iyibir usta varmı acaba ?