lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

lepopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CNG sıkıştırılmış doğal anlamına ingilizce kelimelerin baş harfi avrupada aralarda uygulaması yaygınn fakat türkiyede kurulu doğal gaz istayonu olmadığı için uygulaması lpg sistemlerinden tamamen farklı uygulama resimleri tıs 2000 de mevcut

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Son ölçümümüm:Ama tamamen ş.içi 34 ytl ile(24 lt * 1.410 ykr) 220 km ...

TaCChiNaRDİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pala35' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Arabamı satın aldığımda voltran sıralı sistem lpg dönüşüm sistemi üzerinde takılıydı.Araştırmacı ve meraklı olmam ayarları gözden geçirilmesini için
Izmir 5.Sanayi sitesinde hizmet veren Voltran Ege bölgesi distributörü AKDAL OTO'ya gitmeme sebep oldu.Arabam belli devir aralıklarında silkeleme yapıyordu.Araştırmalar sonucunda buji ve buji kablolarının değişmesi gerektiğini söylediler, değiştirdim.Fakat sorun giderilemedi.Aksine eski ayarı bozuldu, arabam daha fazla yakmaya başladı.Geçtiğimiz günlerde tekrar gittiğimde ustabaşı Ali abi gerekirse tüm tesisatı yeniden yapıp arabayı düzelteceklerini söyledi.Arabanın ilk montajı yapılırken V motorun sağ bloğuna gitmesi gereken gaz enjektör kabloları sol bloğa, sola takılacaklarınsa sağ bloğa takıldığını farkettiler ve hemen hatayı düzelttiler.
Şuanda yakıt tüketimim şehir içi 16-17lt(0,22-0,23YTL) şehir dışı 120km ile 12-13lt(0,17-0,18YTL) arasında.Gerek tüketim, gerek performans olarak çok memnunum.Benzinde ve gaz ile yaptığım 0-100 km testlerinde 10.2 saniye her iki yakıtla da değişmedi.Aracına LPG bağlatmayı düşünen arkadaşlar kontak kurarlarsa montaj konusunda kolaylık ve indirim yaptırabilirim.Sağolsunlar AKDAL otomotiv çalışanları şimdiye kadar beni hiçbir konuda üzmediler.

Telefon numaram : 0536 9406222, eğer direk gidecek olursanız Ali abi'yi yada İrfan'ı bulun ve 35ABA33 Omega-Emre' derseniz elinden gelen kolaylığı sağlayacaktır.
Ayrıca AKDAL otomotiv VOLTRAN bayisi olmakla birlikte VOLTRAN 'marka kitleri üreten kişinin abisi.Bu yüzden yedek parça ve yetersiz servis gibi sorunlar yaşamazsınız.

Saygılarımla
Yunus Palo

merhaba senin araba cidden fazla yakıyormuş normalde benzinde en fazla 13 lt yakman gerkirken 16 17 lt yakıyormuşsun lpgde bunun tek bir sebebi var benizdeki performansı tutursunlar diye lpgnin ayarlarını artırmışlar ve puskurtme çok fazla oluyor tabiki bu konuştuklarım normal kullanımda geçerli senin nasıl kullandıgımı bilmiyorum ama bende omega mv6 var benzinli 250 ile 280 arası yakıyorum karma kullanımda ve senin araba 2.5 benimki 3.0 bin onuda dikkate almak gerekir umarım keyifle kullanırsın arabanı bende bundan evel 406 vardı sıralı sistem lpg vardı onda ve 80 bin km yol yaptım yaşamadığım sorun kalmadı...

TaCChiNaRDİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biologist84' Alıntı:
az yakıyor kardeş seninki..bende 1.2 swiming var şehir içi 300 bin yakıyor..acaba motordamı bi anormallik var..

corsa 1.2 300 bin yakıyor vallha bende omega mv6 var 280 bini geçmiyor araba 3000 bin motor...tabiki normal kullanımda...

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden tempram vardı tüplü o şimdiki arabamdan daha fazla yakıyordu şu an 2000 motor olmasına rağmen 130 ytl yakıyor tüpte. 100 puan bile az gelir daha ne deyim. performanssa performans ekonomiyse ekonomi :)

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibocompany' Alıntı:
eskiden tempram vardı tüplü o şimdiki arabamdan daha fazla yakıyordu şu an 2000 motor olmasına rağmen 130 ytl yakıyor tüpte. 100 puan bile az gelir daha ne deyim. performanssa performans ekonomiyse ekonomi :)

130 binlira şehir içimi

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2001 astra edition aracımı alır almaz hemen brc fast sıralı taktırdım. ve Otobanda çok rahat 200 gördüm gece olduğu içinde çok da fazla zorlamadım depoyu fullediğimde yüksek hızdaki yakıtı 140 ytl çıktı.
şehiriçinde tasarruflu sürüş tekniklerine uyarak yaptığım hesaplamalarda ise 110-115 ytl arasında çıktı oldukça da ekonomik ve diyebilirimki benzindeki performanstan daha performanslı benim gördüğüm tek eksi
1 vitesde çok düşük devirde gitmek zorunda kalırsam mesela kalkış anında vitesi 2 ye almayıp 1. vitesde yavaş gitmek istersem araç silkeleniyor 2. vitese almak zorunda kalıyorum buda benim araca mahsus birşeyde olabilir gerçi çokda önemli değil hemen 2. vitese alıyorum aracımdan ve lpgden çok memnunum ileride inşallah başka bir problem çıkarmaz

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 le giderken birazdaha zorlayım dedim lpg de gaz kesti bende daha zorlamayım dedim. bi ara yine deneyim bakıyım yine kesecekmi

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail_budak' Alıntı:
130 binlira şehir içimi

evet şehir içi. arkadaşta vectra var onunki 150 yakıyo. kıskanıyo oda :) lpg ciye gittik beraber aynı marke brc tüp var niye benimki çok yakıyo dedi. o da arabadab arabaya değişir yakış dedi. neyseki az yakan benim araba işte :)