lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

X_MATE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avcı87' Alıntı:
taktırdığın yere gidip söyle. sıralı sistemler belli bir devirde benzine geçiyor diye biliyorum, ama bu geçeceği devir de ayarlanıyor. 4000 devir de normal bence. sen gidip söyle ayarlasınlar:good: imzanda çok fazla boşluk var. onu azaltırsan çok iyi olur :)

3000 devirde benim araçta benzine geçmiyor sadece gaz yemiyo ama gaza basmaya devam edersen gaz kesmeyi bırakıyo.. bu olay sadece 1-2 saniye sürüyo tabi gaza basmaya devam edersen..

ben bundan rahatsız oluyorum tamam kessin ama bu kadar erken değil 3000 devirde gaz yemesse işimiz var.. ve ayrıca dün dikkat ettim benim araç 100km hıza ulaştıgında devir tam 3000 de oluyo yani 100 km hızı geçince gaz yemiyo :confused: imza düzeltilmiştir saygılar ;)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bende de özellikle 4000 civarında biraz kasar gibi oluyo (hele motor soğukken) ama yüklenince normale dönüyo ...

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan_1' Alıntı:
sen benzine geçirmedigin sürece neden geçsin size başimdan geçen bir olay?lpg ayarı için servise gittim.Gaza yüklendi araç 4000-4500 devirde sallanmaya başladı.Benzinde normaldı.Bir iki lpg de denendi 4000-4500 aralıgını geçemedik.Benzinde birkaç kez denedi sonun da olan oldu.Depraj baskı balata ve depraj muhafazası darmadagın.Nedeni çözemedik neyse yaptırdık.Araçın lpg ayarlarınıda yaptırdık ve şuan benzinde neyse devir o kadar çıkıyor.Ama hala lpg den istedigimi almadıgı düşünüyordum.Ankara ya giderken bunu anladım.Araç rampalarda çekmiyor devir habire düşüyor araç sanki zıplıyordu.Esenboga havaalanına yaklaştıgımızda ışıkta durdum baktım araba sallanıyor sanki savaştan çıkmış gibi.Devir saati düzensiz 1 vitesde bile gidecek hali yok.Neyse o şekilde işimizi bitirdik.Çektim ivedikteki sanayiye girdik tamirciye sonuç 90 ytl.bujişbuji kablosu.Ondan sonra araç düzeldi.Çekiş de kayıp yok.Lpg de araçın hatası olmamalı özellikle ateşleme sistemi tam çalışmalı çalışmazsa 3000 devir de bile gitmez.ateşleme sisteminiz özellikle bujileri hemen hemen 10-15 aralıgında temizletin veya degiştirin.
Ben de bunu özellikle sordum araç çekemedigi yerde benzine geçermi diye kesinlikle hayır dediler.sen benzine almadıgın sürece lpg den otomatık olarak kendi kendine benzine geçmez dendi.Birde araçlarınızın zengin-fakir karışımı olayına baktırın.lpg en büyük derlerden biri de bu benzinle ters orantılı çalıştıgı için benzindeki bu olay lpg de yeterli olmuoyr araç çekişden düşüyor.benzin ve lpg nın ortasını bulan bir ayar yapılıyor olmazsa o zaman sıkıntı yaşatıyor.çekmeme veya çok yakma gibi lpg de.ben 4000 devir de 3 viteste 120 çivarina çıkıyorum bassam gidecek 160 çıkıyorum 5 viteste gaza bassam gene gidecek sen sisteminin ayarlarına baktır.anormallık var(benim gaz sistemi sanırım pek yok sizlerde egaz marka isme bakıp yanılmayın italyandır.)

normalde sistemler benzine geçiyor, fakat bu iş önceden de söylediğim gibi markalara göre de değişiklik göstermekte. istenirse geçmeme şansı da var ve sizin kullandığınız sistemlerde buna ayarlanmış, 4000 devirde geçen sistemler de mevcut piyasada:good:

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avcı87' Alıntı:
normalde sistemler benzine geçiyor, fakat bu iş önceden de söylediğim gibi markalara göre de değişiklik göstermekte. istenirse geçmeme şansı da var ve sizin kullandığınız sistemlerde buna ayarlanmış, 4000 devirde geçen sistemler de mevcut piyasada:good:

www.lpghaber.com veya www.otogazlpg.com bu sitelerde açık bilgiler var.Lpg sorunlarınız buradan ayrıntılı ögrenme şansınız var.Marka ve model olarak bilgi alabilirisiniz.

X_MATE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan_1' Alıntı:
www.lpghaber.com veya www.otogazlpg.com bu sitelerde açık bilgiler var.Lpg sorunlarınız buradan ayrıntılı ögrenme şansınız var.Marka ve model olarak bilgi alabilirisiniz.

eyvallah irfan dostum bi inceleyelim de.. benim 3000 devirde kesmesi ayarla mı ilgili yani, ayarı artırma şansımız varmı acaba?

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X_MATE' Alıntı:
eyvallah irfan dostum bi inceleyelim de.. benim 3000 devirde kesmesi ayarla mı ilgili yani, ayarı artırma şansımız varmı acaba?
benim bu konuda tek söyleyebilecegim lpg ayarlarında sorun var veya arabanın ateşleme sistemini buji,kabloları ve bobine baktır.3000 de devir kesmesi olursa lpg kullanmanın mantıgı yokki.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada 4. viteste lpg ile iyice kastım arabayı bazen hep yapıyorum ama bir sorun yok bence senin ayarlarda problem var çünkü 4.nesil lpglerde direk arabanın beynini okuyarak sıralı sistem lpg yi üflüyor...

limit1zf7.jpg