LPG li araçların ateşleme bobinini bozması

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
Arkadaşlar ben daha lpg taktırmadım. Benim aracım da 2001 vectra comfort 1.6. Ben yaklaşık 1 yıl önce bobini değiştirdim(Delphi). şimdi LPG taktırmak istiyorum . Hatta bu hafta taktıracaktım . ama bu bobin işi kafamı biraz karıştırdı. Zaten LPG ile ilgili biraz kafam karışık. Konunun özü bu LPG benim aracımda ateşleme bobini arızası yapar mı? Genelde foruma baktığımda 1.6 motorlarda böyle bir sorun görünüyor.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada atiker var ,motor ısınana kadar araç giderken zorlanıyor ,kasılıyor sonra iyi,yüksek devirlerde sorun yok bobinden kaynaklanıyor olabilir mi?

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracm 1996 model 2000 motor vectra cd. daha önce normal lpg vardı aracımda hiç bi sorunum yoktu sadece bi kaç defa istanbula gittim orada iken patlama yapıyodu bende istanbul dönüşü sıralı sistem lpg taktırdım.. bir günde bobinim gitti dğiştirdim yan sanayi bobin aldım aynı gün iptal ne yapacağım bilmiyorm aracımdan soğudum resmen seve seve bindiğim aracım bobin yüzünden soğuttu beni kronik bu probleme çözüm yok sanırım yakında sadece benzinde bineceğim aracıma :((.. benzininde litresi olmuş 3,54 ALlah bizlere yardımcı olsn Opel bu tür sorunlar yüzünden prim kaybediyo malesef.. bobin, egr, rolanti düzensizliği, klima açıkken hararet, seyir halinde iken stop etme gibi sorunlar bi çok arkadaşımızın canını sıkmış durumda... ben sadece bobin sorunu yaşıyorm ve bezdim.. Bide diğer sorunlar çıkarsa Bi daha opel mi tövbe... :(

opelhb97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9 aydır lpg de kullanıyorum. hiç bir sorun olmadı. sadece bir iki kere 4500 deviribulunca araba silkeledi ve arıza lambası yandı. bu daz aten 130 hız demek oluyor. lpg yi takan ustaya gittim. gaz ayarını arttırırsak sorun kalkar dedi. ama yakıt sarfiyatın artar dedi.bende zavgeçtim. zaten o hıza da hiç ulaşmıyorum. şu anda başka hiç bir sorunum yok.

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracada yenı taktılar arac ılk calıstıgında benzınde ısınana kadar okadar hantalkı gaz pedalına basıyorum sona kadar almıyo bırden fırlıyo araba boyle ama ısındıgında gazdada benzındede sorun yok sadece gazda ıken devır bazen dusup kalkıyo acaba bobındenmı dıcem 2008 model arabadada bozarsa bobını ustaya ucarım yanı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracm 1996 model 2000 motor vectra cd. daha önce normal lpg vardı aracımda hiç bi sorunum yoktu sadece bi kaç defa istanbula gittim orada iken patlama yapıyodu bende istanbul dönüşü sıralı sistem lpg taktırdım.. bir günde bobinim gitti dğiştirdim yan sanayi bobin aldım aynı gün iptal ne yapacağım bilmiyorm aracımdan soğudum resmen seve seve bindiğim aracım bobin yüzünden soğuttu beni kronik bu probleme çözüm yok sanırım yakında sadece benzinde bineceğim aracıma :((.. benzininde litresi olmuş 3,54 ALlah bizlere yardımcı olsn Opel bu tür sorunlar yüzünden prim kaybediyo malesef.. bobin, egr, rolanti düzensizliği, klima açıkken hararet, seyir halinde iken stop etme gibi sorunlar bi çok arkadaşımızın canını sıkmış durumda... ben sadece bobin sorunu yaşıyorm ve bezdim.. Bide diğer sorunlar çıkarsa Bi daha opel mi tövbe... :(
maalesef opellerimiz bizi çaresiz bırakabiliyorlar öncelikle düz sistem lpg de patlatma yapması doğaldır düz sistem zaten pek önerilmez.bunun dışında siz yan sanayi parça kullandığınız için bozulmuştur orjinalini kullanın eminim sorununuz hallolacaktır

gokhanaltinalana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi kurtarayım

selam arkadaslar 2003 vectra cde z 16 motor aynı 100 2000 devır sılkeleme arızasını 031 bujı taktırarak cozdum tabı once bobın egr falan ugrastıktan sonra 4 bujı 35 ytl deneyın 15 bın kmde bıjı ler tıkırtısız sonra degıstırmek gerekıyo gene sılkeleme baslıyo gecmıs olsun

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadşlar aracım astra f 1 yıldır zavolli sıralı sistem kullanıyorum aracımda silkeleme vardı buji kabloları değişti..şimdi sabahları ilk çalıştırmada rolantide küçük oynamalar oluyor lpg ye geçene kadar araba benzinde kasılıyor..bunun bobinle ilgisi varmı..lpgci ustam boğaz temzliği yaptırmamı önerdi...boğaz temizliği sadece benzin için mi lpg ye ne gibi faydası olur...yakıtı artırır mı azaltırmı performnans artar sanırım..

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
ben de artık lpg taktırdım bobini bilmiyorum ama takırdığım gün arıza lambası yandı bilgisayar ile söndürdük yine yandı usta birşey yok diyar ama lamba da yanıyor. ne yapacaz böyle bilmiyorum...