LPG li araçların ateşleme bobinini bozması

emreko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bendede astra classic var 1.4 16v lpg taktıralı 1 sene oldu ocak ayında yolda giderken aniden motor arıza lambası yandı ustaya gittik bobin bozulmuş degiştirdik aradan 7-8 ay gecti motorda şimdi sogukken benzinde tekleme yapmaya başladı aşırı derecede ve de arabayı 2. vitese cekince araba cok zor gidiyor 2500 deviri gectikten sonra araba dogru duzgun hızlanmaya başlıyor lpg ye gecince her şey normalleşiyor arabada motor ısındıktan sonra bir şey kalmıyor bu olay buji denmi yoksa bobindenmi bu arada bobin bozulmadan onceki motordan gelen patlama sesi gene ufak ufak gelmeye başladı bu konuda yardımcı olursanız sevirim arkadaşlar.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihtimaller enjektörleri gösteriyor.
ateşlemede sorun olsa (bobin-kablo-buji) lpgde daha çok belli olur ve hem benzinde hem lpg de yapar. temizletmek gerekir bence. burda 4 tanesi 80-100 tl ye temizleniyor.

vectra 07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b

slm arekadaslar bendede aynı puroblemler var venım vectra b 16 gl var lpg taktırdıktan sonra tek tırnak bujı taktım gm bujı kabolsu taktım ıkı gun once kelebek bogazı temızlıyı yaptırdım arabada rolentada calısma anında bır puroblem yok yanı araba cok ıyı gaz yıyor fakat kalkıs esnasında buraya dıkkat kalkıs esnasında motor yuke bındıyı zaman barabada bır tekleme oluyo ama bu ıkıncı ucuncu vıteslerde yok kalkıs esnasında yapıyo bobın sanırım arızalı zatan bır o kaldı deyıstırmedıyım onuda deyıstırırsem tamam olacak tec 2 de herfangıbır arıza kaydı vermıyor arıza ısıgı yanmıyor kalkıs esnasında tekledıyını hıssedıyorum buda sınır bozucu dodını deyıstırıp denıcem olmadı artık ugrasmaktan yoruldum bu konuda tecrubelı arkadaslardan yardım beklıyorum tupcuye gıdıyorum servıse gonderıyo servıse gıdıyorum tupcuye gonderıyo yokmu bı care lutfen yardım saygılar

Son düzenleme:

ha_sanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorun,lpg den 2-3 ay sonra başladı ,lpg ustası 1-bobin,2-buji kablosu,3-bujilerden dedi,haklıymış...bosch süper4 sorunu çözer mi acaba?

vectra 07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son olarak bobın kaldı zatan egrde bır puroblem olabılırmı yenısı baya pahalıymıs yaklasık 20000 km once temızlenmıstı ama arıza ısıgı yanmıyo egr aktıf durumda gorunuyo tec 2 de

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EMREKO:
arkadaşlar bendede astra classic var 1.4 16v lpg taktıralı 1 sene oldu ocak ayında yolda giderken aniden motor arıza lambası yandı ustaya gittik bobin bozulmuş degiştirdik aradan 7-8 ay gecti motorda şimdi sogukken benzinde tekleme yapmaya başladı aşırı derecede ve de arabayı 2. vitese cekince araba cok zor gidiyor 2500 deviri gectikten sonra araba dogru duzgun hızlanmaya başlıyor lpg ye gecince her şey normalleşiyor arabada motor ısındıktan sonra bir şey kalmıyor bu olay buji denmi yoksa bobindenmi bu arada bobin bozulmadan onceki motordan gelen patlama sesi gene ufak ufak gelmeye başladı

Bende astra h 2005 var aynısı oldu.yakında 60000 km bakımına gidince bujiler değişecek belki o zaman tekleme sorunu gidebilir.çünkü bende arıza olunca bujiler i konrol ettiler fakat arıza değişmeyince bobin değişti.ama sonrasında ben bujileri değiştirmemiştim. özellikler serviste değiştirdimki 2 sene garantili olsun diye 350 tl verdim bide malesef 4 u birden değişiyor.içimden bi ses tekrar yapacak diyor.

LPG İŞİ SIKINTILI VE EKONOMİKLİĞİNİ BÖYLECE ORTADAN KALDIRIYOR.Bİ DAHA DA BÖYLE İŞLERLE UĞRASACAGIMI DÜŞÜNMÜORUM.LPG TAKTIRMIYCAM...

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ne yaaa..Hiç birimiz ''bende böyle bir sorun yok'' demedi..Kronik LPG hastalığı var demekki..YAndık..1 sene sonra bize de denk gelecek.:(

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ne yaaa..Hiç birimiz ''bende böyle bir sorun yok'' demedi..Kronik LPG hastalığı var demekki..YAndık..1 sene sonra bize de denk gelecek.:(

ama çözişmicek hiçbirsey yok ortada. eger bakımların ve kitin iyi ise. sorun yok. ben alalı sadece bobin degistirdim o kadar. ve su ana kadar hiç bir sorun yok..