Lpg li araç buji tavsiyesi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın bujilerinin değişim vakti geldi.Bu sitede ve değişik forum sitelerinde araştırdığım kadarıyla lpg li araç için buji seçimi hala muamma.Bir kısım diyor ki aracın kitapçığında yazan neyse onu kullan.Bir kısım ise tecrübe etmeden lpg için üretilmiş platin buji kullan diyor.Özel lpg bujisi kullananların bir kısmı ise kesinlikle özel buji kullan diyor.Bir kısmı da fiyatından başka hiç bir fark görmedim diyor.Haa bir de tek tırnak çift tırnak olayı var.İşin içinden iyice çıkamaz oldum.Vectra b 2.0 için sizlerden tavsiye bekliyorum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Platin bujiyi ford forumunda bircok aracta denediler , azinlik çok para verdiginden (psikolojik) performans artti dedi ama çogunluk eski bujilerine geri döndü , her ne kadar bobine fazla yuklenmedikleri gorulsede , bobin arizasinda ilk akliniza gelen sey buji olacaktir. Uzun omurlu olmalari acisindan platin buji alinabilir ama LPG icin farkedecegini sanmiyorum. (bu arada uzun omurlu dediysem platin buji 120 bin km gidiyor , tanesi 30TL den , ama normal GM buji 8-10TL ve 50-60 bin km kullanabilirsiniz , buradanda cikiyor ki platin buji aslinda o kadarda karli olmuyor)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PARADOSK3327

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karışık Çerez Tabagından Antep Fıstıgını Seçen Adamdan Her Türlü Sinsiligi Beklerim

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Platin bujiyi ford forumunda bircok aracta denediler , azinlik çok para verdiginden (psikolojik) performans artti dedi ama çogunluk eski bujilerine geri döndü , her ne kadar bobine fazla yuklenmedikleri gorulsede , bobin arizasinda ilk akliniza gelen sey buji olacaktir. Uzun omurlu olmalari acisindan platin buji alinabilir ama LPG icin farkedecegini sanmiyorum. (bu arada uzun omurlu dediysem platin buji 120 bin km gidiyor , tanesi 30TL den , ama normal GM buji 8-10TL ve 50-60 bin km kullanabilirsiniz , buradanda cikiyor ki platin buji aslinda o kadarda karli olmuyor)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peki hocam tek - çif tırnak konusunda ne olmalı