LPG Kullanan Opelciler için buji önerisi. Buyrun..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 lira hocam.. GM marka.. Senin kaç lira tuttu?
aralıkları banada lpg ustam söyledi. kendisi fazlaca bilgilidir.. o yüzden güvendim. farkınıda gördüm..
ama bakalım kullanım içinde anlayacam nasıl oldugunu..

Son düzenleme:

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet bende gm çift tırnak aldım yaklaşık bir ay önce. aralıkları neyle ölçüyorlar ve nasıl daraltılıyor ?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet bende gm çift tırnak aldım yaklaşık bir ay önce. aralıkları neyle ölçüyorlar ve nasıl daraltılıyor ?

çift tırnakta öyle bi durum yok. aralık yok onda. Tek tırnakta yapililiyor..

cetvel tarzı bir anahtar gibi..

ihsangtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 lira hocam.. GM marka.. Senin kaç lira tuttu?
aralıkları banada lpg ustam söyledi. kendisi fazlaca bilgilidir.. o yüzden güvendim. farkınıda gördüm..
ama bakalım kullanım içinde anlayacam nasıl oldugunu..

abi ben 40 lira + 10 da işçilik verdim yav:D neyse bu aralığı değiştirmek ömrünü kısaltıyomuymuş peki bujinin çünkü gittikçe zaten aralığı kendiliğinden değişiyor tahminimce

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 -5 oynar onemli degil. ama işçilik fazla almışlar. eger sadece bıji taktılarsa. hem maldan kar yapmişlar hemde işçilikten..
Oyle birşey duymadım ben. bilemiyorum. ne desem yalan olur. ama ateşleme daha yakın olacagindan boyle birşey mümkün olabilir.
fakat bu kısalma atiyorum 10bin kmlik bujiyi 6 yapmaz. en fazla 0,5 1 oynar..

zaten çok deli bi pahaliligi yok.. bakalım zaman gosterecek nasil oldugunu..

ihsangtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 -5 oynar onemli degil. ama işçilik fazla almışlar. eger sadece bıji taktılarsa. hem maldan kar yapmişlar hemde işçilikten..
Oyle birşey duymadım ben. bilemiyorum. ne desem yalan olur. ama ateşleme daha yakın olacagindan boyle birşey mümkün olabilir.
fakat bu kısalma atiyorum 10bin kmlik bujiyi 6 yapmaz. en fazla 0,5 1 oynar..

zaten çok deli bi pahaliligi yok.. bakalım zaman gosterecek nasil oldugunu..

evet bence de çok oynamaz. neyse güle güle kullan abi :)

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz tırnak aralığını daraltarak ateşleme zamanını avansa çekmiş oldunuz,yani bujideki kıvılcım olması gerekenden daha erken gerçekleşecek,bu performans için her zaman iyidir,özellikle yüksek devirlerde motor çok iyi tepki verir..bujinin markasıyla alakalı değil yani,blok üzerindeki vuruntu sensörü düşük devirlerde ateşleme zamanını bir miktar geciktirmeye çalışacaktır ama hareketli parçalar için iyi değil bu kadar erken ateşleme..bilginize

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz tırnak aralığını daraltarak ateşleme zamanını avansa çekmiş oldunuz,yani bujideki kıvılcım olması gerekenden daha erken gerçekleşecek,bu performans için her zaman iyidir,özellikle yüksek devirlerde motor çok iyi tepki verir..bujinin markasıyla alakalı değil yani,blok üzerindeki vuruntu sensörü düşük devirlerde ateşleme zamanını bir miktar geciktirmeye çalışacaktır ama hareketli parçalar için iyi değil bu kadar erken ateşleme..bilginize

marka ile alakalı olmadıgını biliyorum. Ben aldigim markayi aldım. Orjinali verken başka muadil ürün almaya gerek yok. GM yapmiş neden almayalım..

Dedigin gibi ateşleme erken oldugundan araç serileşiyor. Zararlimidir yoksa yararlimidir.. bunu zaman gösterecek.. ama aldigim bilgiler su anda zarar yonunde degil..

Teşekkürler

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Tam anlamadığım, bu tırnak mesafesini nasıl değiştiriyorsunuz? Buji üstünde ayar yeri mi var?