LPG Karşıtı Olanlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...................
Saygılar ... Yapan yapar, takan takar zengin olan benzinde biner...

O zaman ben de "parası olmayan fakir fukara da LPG'li araca biner" dersen ne kadar mantıklı olur. Buyur şimdi ayıkla bakalım pirincin taşını. Bir yorum yaparken biraz düşünmek gerekir. ;)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
O zaman ben de "parası olmayan fakir fukara da LPG'li araca biner" dersen ne kadar mantıklı olur. Buyur şimdi ayıkla bakalım pirincin taşını. Bir yorum yaparken biraz düşünmek gerekir. ;)

Her ne kadar düşüncesizmisiz gibi yazsanizda allaha şükür her seyimiz yerinde, olmadı bu yorum :( yazarken düşünmek lazim evet...

Yazdigimdan nasil bunu cikarttiniz anlamdim ama açıklayayım fakirler neyde biner bilmiyorum yoksulluk sınırı yaklaşık 1000 tl olan ülkemde ben benzine 5 tl veremiyorum, param yetmiyor, ailevi durumdan dolayı otomobilde zaruri ihtiyac, dizel arac ise alamıyorum malum zorunluluk bu, saygılarımı sunarım keşke bende sizin gibi olabilsem benizli binsem ama paramız buna yetiyor saygılarımla savaş bey...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim yaptığın yorumu bir daha okumanı tavsiye ederim. "parası olan benzine biner" derken altında yatan manayı anlayamayacak kadar saf birisi değilim.

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com

LPG araca karşı çıkanların kaç km yol yaptığını önemlidir. Ayda 100km yapıyorsam lpg taktırmam.

Ve LPG'nin fakir fukara ile hiç bir ilgisi yok. Satış ilan sitelerine bakın bakalım
150-200bin liralık fakir LPG li araçlar var.

Şöyle bir durum var. Eğer araçlar sadece LPG'li olarak üretilseydi. Ve benzin aynı lpg gibi sonradan dönüşüm yapılsa benzin daha uygun olsaydı.

Kullanıcı yorumları tam tersi LPG'li araçlar çevresi olduğu söyler benzinli araca binenler ucuz olduğu söylerdi. Ve o zaman benzinli araca karşı çıkardınız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar isteyen istediği yakıtı kullanır, kimse buna karışamaz, eleştiremez. İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için ayaklarını yorganlarına göre uzatırlar. O nedenle evinde ne yediğine, üzerine ne giydiğine karışamayacağımız gibi kullandığı yakıta da karışamayız. Benim eleştirdiği nokta "Saygılar ... Yapan yapar, takan takar zengin olan benzinde biner..." bu cümle içindir. Bu cümle bir çok yerde yanlış anlaşılır.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sevgili kardeşim yaptığın yorumu bir daha okumanı tavsiye ederim. "parası olan benzine biner" derken altında yatan manayı anlayamayacak kadar saf birisi değilim.

estagfurullah kimseyle ilgili bir yorum yapmadim, kimin ne anlayacagini tahmin edemiyorum ama dedigim gibi benim param benzine yetmiyor LPG de binmemim baska hic bir sebebi yok...

Size baska bir ornek vereyim bugun dogalgaza zam geliyor hemde %30 gibi cok saglam bir miktar, istanbulda komur serbest olsa kac kisi LNG yakmaya devam eder acaba, hepimiz yasamimizi bir sekilde idame ettirmeye calisiyoruz, ulkemin sartlari dahilinde en uygun ve ekonomik hangisi ise butceme gore haerekt ediyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı anda mesaj yazmışız aynı şeyi paylaşmışız.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar isteyen istediği yakıtı kullanır, kimse buna karışamaz, eleştiremez. İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için ayaklarını yorganlarına göre uzatırlar. O nedenle evinde ne yediğine, üzerine ne giydiğine karışamayacağımız gibi kullandığı yakıta da karışamayız. Benim eleştirdiği nokta "Saygılar ... Yapan yapar, takan takar zengin olan benzinde biner..." bu cümle içindir. Bu cümle bir çok yerde yanlış anlaşılır.

bence siz yanlis anladiniz yoksa mesaj acik net orada aynen burada yazdiginizi ozetledim ayagimi yorganima gore uzatiyorum param olsa LPG de binmezdim ...

Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
O zaman bu konu kapatılmalı.
Herkes istediği yakıtı kullanır diye altına bir tane mesaj eklemek yeterli.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman bu konu kapatılmalı.
Herkes istediği yakıtı kullanır diye altına bir tane mesaj eklemek yeterli.

Neden kapansın ki? Son olarak yaptığımız yorumlar farklı bir durum üzerineydi. Konu sahibi olan arkadaş "benzin kullananlar zengin midir" diye sormamış ki? LPG hakkındaki düşüncelerimizi merak etmiş o kadar. Ben LPG kullanmıyorum, bu günkü şartlarıma göre de kullanmayı düşünmüyorum ama ben kullanmıyorum diye bütün LPG kullanıcılarını da eleştirme hakkım olamaz. Ortada LPG kullanımını yaygınlaştıran tek bir gerçek vardır o da fiyatının uygun olmasıdır. Yok çevreciymiş yok temiz yakıtmış gibi açıklamalara inanmıyorum. İddia ediyorum benzin fiyatı aynı kalsın LPG fiyatları % 30-40 kadar artırılsın LPG kullananların sayısı epeyce azalır. Eeee bu durumda nerede kaldı çevrecilik? :)