Lpg İŞletİlmemİŞ

astra93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar bitane opel astra beyendim arac cok temiz tek eksik yanı adam senelerdir lpg yi ruhsata isletmemis ben alirsam isletmek istiyorum tamamen masrafi nedir ve zormudur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaslar bitane opel astra beyendim arac cok temiz tek eksik yanı adam senelerdir lpg yi ruhsata isletmemis ben alirsam isletmek istiyorum tamamen masrafi nedir ve zormudur

Eğer bu araç üzerinde lpg sistemi 6 yıldan fazla ise ben şahsen komple söktürür yeniden bir sistem takdırırım ve proje fatura diye uğraşmadan gider işletirim.

astra93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim pekinkomple degistirmeden olurmu profe fatura falan bildigim kadariyoa sadece tank degisiyormus

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tesekkur ederim pekinkomple degistirmeden olurmu profe fatura falan bildigim kadariyoa sadece tank degisiyormus

Montaj yapan yerlere sorun derim ama adamlar ucuza iş yapar mı? Bilmem.. görüşmek gerek yani.

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşletmede yapılacak işlemler
1 Proje çizdirmek ( takılan yerde hazırdır adamları arayıp bir kaç gün önce haber verip gidip direk alıyorsunuz hazırdır bunun için ek ücret vermiyorsunuz )
Deponun altın da ünce şilte olup olmadığına dikkat edin

2 sızdırmazlık raporu alıyorsunuz
Bununla birlikte ek 1 dolduruyorsunuz .

3 muayeneye gidiyorsunuz

Gs'Li Lg G3 den saygılar ;)

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durumda bende de var. Arabayı aldım LPG 1.5 yıldır var işletilmemiş. Yaza muayene yapılacak. O zaman montajı yapanlar projeyi ve faturayı verecek inş. O şekilde anlaştık. Ama tankın üretim tarihinden itibaren 1 yıl geçmişse durum gaz sızdırmazlık raporu alırken ortaya çıkıyor. Senin yapman gerekenler;

1-) Senin araçtaki markanın yetkili bayisine giderek rica edip ve tabi belli bir miktar ödeyip yeni takılmış gibi fatura kestirmen ve proje çizdirmen gerekecek;
2-) Tankın değişmesi gerekebilir ya da geç işletme cezasını ödersin hangisi işine gelirse
4-) Projeni aldıktan sonra Makine Mühendisleri Odasından gaz sızdırmazlık raporu alacaksın. Ayrıca Ek-1 diye bir form dolduruluyormuş. Orada yardımcı olurlar.
5-) Elindeki belgelerle aracı muayene sokacaksın
6-) Emniyetten gidip ruhsatı çıkaracaksın.

Muhtemelen tüm bu işlemler 800-900 TL arası masraf tutacaktır.