Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey merhaba ,
2005 model opel astra aracıma BRC marka lpg dönüşüü yaptırdım 4 gün oldu , aracım tekleme yapıyor devir arac boşta çalışırken devir göstergesi sabit değil, motor stop edecekmiş gibi oluyor , ayrıca dönüşüm sonrası aracımda yakıt sistemi ile iligili olan arıza ışığı yandı nedeni ne olabilir yardımınızı rica ederim.
Teşekkürler.

Merhaba Murat Bey, taktırmış olduğunuz cihaz güzel bir cihaz.
Markadan kaynaklı bir problem söz konusu değil. Montaj hatası veyahutta kalibrasyon hatasından kaylaklanıyor olabilir.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun sizden keşke İzmir'de olsaydınız :)

son olarak civatayı ne kadar çevirmeli fazla çevirmeyin demişsiniz yani çeyrek tur mu yarım tur mu yoksa 2-3 tur mu çevirelim?

Rica ederim, görevimiz.
Yardımcı olabilmişsem sevinirim.
Fazla çevirmeyinden kastım çeyrek turu geçmemesi, eğer şamandra eski tipse ayarlanma özelliği mevcut değil. Fazla alabilmesi için fazla akış valfini iptal ettirmeniz gerekir. Ama bu valfi iptal ettirmenizi önermem. Çünkü kaçak olduğu zaman gazı kesmez.

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Murat Bey, taktırmış olduğunuz cihaz güzel bir cihaz.
Markadan kaynaklı bir problem söz konusu değil. Montaj hatası veyahutta kalibrasyon hatasından kaylaklanıyor olabilir.

Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim , bir sorum daha olacaktı , bu problem giderilebilirmi ? arıza lambası sürekli yanar mı ? lpg takıldığından dolayı mı bu arıza lambası yanmış olabilir ?
Teşekkürler.

HaCkİm_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi sorunum var bir türlü çözülmedi. Araç 172000 de 2002 astra elegance, lovato easy fast lpg kiti takılı. Araç ilk çalışmada gaz yemiyo ne hikmetse. Sabah ilk çalışmada sorun yok. gün içinde daha sonra çalıştırdığımda gazı sonuna kadar köklüyorum rölantiden yukarı çıkmıyo belli bir süre. Bu şekilde hareket edersemde (ki zor bela kalkıyo yerinden) araç stop edecek gibi oluyor ve gaza basınca öne doğru sanki fren yapılmış gibi yığılıyor. Yaklaşık 10 saniyeden sonra ancak normale dönüyor. Ve turbo varmış gibi fırlıyor bu seferde. Hatta geçen gün ya herro ya merro deyip gazı kökledim çekmedim ayağımı küt diye bir ses geldi ondan sonra araç normale döndü. Araçta kelebek temizliği, egr temizliği, carbon clean yapıldı,oksijen sensörü değişti,lpg filtresi değişti, kalibrasyon yapıldı ama yok aynı hamam aynı tas. Satacam o olacak acayip soğudum araçtan. Sizce sorun ne olabilir böyle birşey başına gelen varsa ve sorun ne şekilde çözüldüyse paylaşabilirmisiniz acaba?

addicted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 2-3 haftadır 2006 model Astra Classic 1.6 Twinport HB aracımın motoru soğukken motorun alt tarafından 1 defa patlama sesi geliyor, ses sanki küçük bildiğimiz balonların patlama sesi gibi birşey. Bu ses nedir? Nerden geliyor? Ne yapmak lazım? Not: Araçta Atiker LPG mevcut ve tüpteyken oluyor benzinde denemedim. Ayağımı gazdan çekip tekrar bastığım anda oluyor.

alsanhukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam. Mehmet bey. benim sorum şu, 1982 model otomatik vites BMW 520 İ. satın aldım. araca daha önce hiç gaz takılmamış, şimdi ben taktıracağım. eski sistemlerden taktırmak istiyorum. araçtan performans beklentim yok. sadece az yaksın yeterli. eski sistem lpg taktırmanın bir sakıncası olur mu? bir de hangi markayı tavsiye edersiniz?

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim , bir sorum daha olacaktı , bu problem giderilebilirmi ? arıza lambası sürekli yanar mı ? lpg takıldığından dolayı mı bu arıza lambası yanmış olabilir ?
Teşekkürler.

Merhaba tabiki giderilir.ustanız karışım hatasını düzeltdikten sonra arıza olmadıkca bidaha lambanız yanmaz.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi sorunum var bir türlü çözülmedi. Araç 172000 de 2002 astra elegance, lovato easy fast lpg kiti takılı. Araç ilk çalışmada gaz yemiyo ne hikmetse. Sabah ilk çalışmada sorun yok. gün içinde daha sonra çalıştırdığımda gazı sonuna kadar köklüyorum rölantiden yukarı çıkmıyo belli bir süre. Bu şekilde hareket edersemde (ki zor bela kalkıyo yerinden) araç stop edecek gibi oluyor ve gaza basınca öne doğru sanki fren yapılmış gibi yığılıyor. Yaklaşık 10 saniyeden sonra ancak normale dönüyor. Ve turbo varmış gibi fırlıyor bu seferde. Hatta geçen gün ya herro ya merro deyip gazı kökledim çekmedim ayağımı küt diye bir ses geldi ondan sonra araç normale döndü. Araçta kelebek temizliği, egr temizliği, carbon clean yapıldı,oksijen sensörü değişti,lpg filtresi değişti, kalibrasyon yapıldı ama yok aynı hamam aynı tas. Satacam o olacak acayip soğudum araçtan. Sizce sorun ne olabilir böyle birşey başına gelen varsa ve sorun ne şekilde çözüldüyse paylaşabilirmisiniz acaba?
Merhaba kalibrasyon hatası anlattıklarınız.Yapılması gereken aracı yüz ila yüzelli km benzinde kullanıldıktan sonra benzin milisaniyesine göre örnekleme yapılarak kolayca sorunu gidere bilirsiniz.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 2-3 haftadır 2006 model Astra Classic 1.6 Twinport HB aracımın motoru soğukken motorun alt tarafından 1 defa patlama sesi geliyor, ses sanki küçük bildiğimiz balonların patlama sesi gibi birşey. Bu ses nedir? Nerden geliyor? Ne yapmak lazım? Not: Araçta Atiker LPG mevcut ve tüpteyken oluyor benzinde denemedim. Ayağımı gazdan çekip tekrar bastığım anda oluyor.

Ateşleme problemi veya hava yakıt karışımı problemi gibi gözüküyor.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam. Mehmet bey. benim sorum şu, 1982 model otomatik vites BMW 520 İ. satın aldım. araca daha önce hiç gaz takılmamış, şimdi ben taktıracağım. eski sistemlerden taktırmak istiyorum. araçtan performans beklentim yok. sadece az yaksın yeterli. eski sistem lpg taktırmanın bir sakıncası olur mu? bir de hangi markayı tavsiye edersiniz?

Bahsettiğiniz araç yarı sıralı olarak çalışıyor bana sorarsanız bu araca uyumlu programında yarısıralı araca montaj yapa bilme imkanı olan sistem takılmalı.