LPG de İlk Çalışma Sorunu

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2004 model vectra c comford aracımı yeni aldım. üzerinde lpg ustalarının eski sistem dedikleri lovato marka sıralı sistem kit var. araç ilk çalışmada geç çalışıyordu ve benzindeyken sanki bujilerden biri arızalıymış gibi çalışmasından dolayı özel opel servisine gittim. ustam bana enjektörlerde sorun olduğunu ve CARBON CLEAN yapılamsını tavsiye etti ve yaptık. ilk çalışmada geç çalışma ve benzinde tekleme sorunum gitti. lpg kitinin sigortasını söktü ve 100-150 km benzinle kullanmamı söyledi bende garanti olsun die 200 km hiç bir sorun olmadan kullandım ve lpg kitinin sigortasını taktım. sigortayı taktıktan sonra aracı stop ettikten sonra ilk çalışmada yine geç almaya başladı. yada iki kere marştan sonra almaya başladı aceba başına böyle bir sorun gelen veya bilgisi olan var mı? yardım edebilirmisiniz?

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG enjektör u yada LPG regulatoru gaz kaçırıyor. İlk önce gaz kesiciyi kontrol ettirin. Onda sıkıntı yoksa regulator ve enjektör kontrolü yaptırın. Aracınız 100 bin km uzerindeyse carbon clean yaptirmaniz iyi olmuş fakat benzinde normal çalışıp LPG de geç çalışıyorsa sorun LPG sistemindedir. Düzgün bir gaz ayarı ile lpgde ve benzinde araç normal çalışır.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. yarın ustaya bi kontrol ettireyim bakalım.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
bugün ustaya gittim. lpg regületörü gaz kaçırıyormuş. araç stop haldeyken bir hortumu söktü bana da gösterdi az az gaz geliyordu. regületörünün değişmesi gerektiğini söyledi. yenisi 400 liraymış. değişmezsek nolur diye sordum ilk çalışmada benzinle gazı birleştirdiği için sadece geç çalışır başka sorun yaratmaz dedi. aceba sorun gaz kesiciden kaynaklanıyor olabilir mi ? yoksa 400 lira verip değişecez. seneye de tankın süresi doluyor 200 lirada o toplamda 600 lira. iki parça için çok fazla biraz daha verip komple tesisatı değişmek daha mantıklı değil mi?

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
ben olsam sıralı sistem ile yenileme yapardım.

üzerindeki zaten sıralı ama eskimiş işte.

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara bi sorum daha olacak. aracımın üzerindeki kitten iyice pimpiriklendim galiba sistemi komple değiştirecem. aracımın ruhsatına lpg işli sonradan başla marka lpg kiti taktırsam. tekrardan proje sızdırmazlık tekrardan muayene işiyle uğraşacam mı?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ustaya gittim. lpg regületörü gaz kaçırıyormuş. araç stop haldeyken bir hortumu söktü bana da gösterdi az az gaz geliyordu. regületörünün değişmesi gerektiğini söyledi. yenisi 400 liraymış. değişmezsek nolur diye sordum ilk çalışmada benzinle gazı birleştirdiği için sadece geç çalışır başka sorun yaratmaz dedi. aceba sorun gaz kesiciden kaynaklanıyor olabilir mi ? yoksa 400 lira verip değişecez. seneye de tankın süresi doluyor 200 lirada o toplamda 600 lira. iki parça için çok fazla biraz daha verip komple tesisatı değişmek daha mantıklı değil mi?
bende regülatör arızasından dolayı değişim yapmıştım. regülatörde sistemin markasında olmasına gerek yok. benim aracımda mimgaz marka lpg kiti var ama regülatör değişirken usta daha iyi diye şimdi markasını hatırlamadığım başka bir regülatör taktı. regülatör değişimine 200 tl civarında bir ücret istemişlerdi. 400 fazla gibi başka yerlere de sorun.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
regületörü deştirdim. iyi bir kalibrasyon yapıldı. aracımda ne geç çalışma kaldı ne arıza lambası sorunu. hepsine 200 lira verdim. yorum yapan herkese teşekkürler

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2004 model vectra c comford aracımı yeni aldım. üzerinde lpg ustalarının eski sistem dedikleri lovato marka sıralı sistem kit var. araç ilk çalışmada geç çalışıyordu ve benzindeyken sanki bujilerden biri arızalıymış gibi çalışmasından dolayı özel opel servisine gittim. ustam bana enjektörlerde sorun olduğunu ve CARBON CLEAN yapılamsını tavsiye etti ve yaptık. ilk çalışmada geç çalışma ve benzinde tekleme sorunum gitti. lpg kitinin sigortasını söktü ve 100-150 km benzinle kullanmamı söyledi bende garanti olsun die 200 km hiç bir sorun olmadan kullandım ve lpg kitinin sigortasını taktım. sigortayı taktıktan sonra aracı stop ettikten sonra ilk çalışmada yine geç almaya başladı. yada iki kere marştan sonra almaya başladı aceba başına böyle bir sorun gelen veya bilgisi olan var mı? yardım edebilirmisiniz?

linkteki konuyu bir incele kardeş

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=97100

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et